Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemtaylor-swift-resale-sellsun-festivalfame-mma

OIO

Sprawdź wydarzenia
OIOOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

OIO to zespół, który powstał w 2021 roku. Ma już jednak spory dorobek na swoim koncie jak na swój staż na rynku muzycznym. W jego skład wchodzą popularni artyści hip-hopowi: Oki, Young Igi i Otsochodzi. Choć grupa ma zaledwie rok to już zdążyła wydać swoją płytę i zagrać pokaźną liczbę koncertów.

Zespół OIO - historia powstania

Zespół OIO powstał w 2021 roku i właśnie wtedy wydał swoją debiutancką płytę. Takie tempo może dziwić, ale tylko wtedy, jeśli nie wiemy, kto stoi za projektem.

Grupę tworzą artyści, którzy mają za sobą już niejeden koncert. Są to:

 • Oki - raper, który swoje solowe kawałki tworzył z najbardziej popularnymi artystami hip-hopowymi na polskiej scenie muzycznej, mi.n. Żabsonem czy Kizo; wygrał także plebiscyt Bestsellery Empiku 2020;
 • Young Igi - artysta, który nagrał kilka kawałków muzycznych z Żabsonem, Kizo czy Malikiem Montaną; jest wykonawcą trapu oraz autorem tekstów; wydał dwa solowe albumy studyjne: "Trappist" i "!G! Tape #1";
 • Otsochodzi - twórca czterech albumów studyjnych: "Slam", "Nowy kolor", "Miłość" i "2011", z czego pierwszy z nich powstał już w 2016 roku; krążki debiutowały na wysokich miejscach OLiS, czyli na polskiej liście sprzedaży.

Każdy z powyższych artystów osiągnął już sukces jako solista i zgromadził wokół siebie wiernych fanów. Kiedy połączyli swoje siły, na polskiej scenie muzycznej zawrzało. To połączenie charyzmy i różnorodnych stylów, obok których nie da się przejść obojętnie, będąc fanem hip-hopu. Grupa szybko zyskała popularność, dzięki czemu ich utwory zostały wyświetlone miliony razy na popularnych serwisach streamingowych.

Dorobek muzyczny OIO

Debiutancka płyta zespołu OIO nosi taki sam tytuł jak nazwa grupy. Znajduje się na niej 14 utworów:

 • Biggie;
 • Moonwalk;
 • Podzielony;
 • Jak to ma być;
 • Potłuczone szkła;
 • Amerykańskie teledyski;
 • Morze łez;
 • Worki w tłum;
 • MVP;
 • Przypadkiem;
 • 5 A.M;
 • Transparentny;
 • Trendsetting;
 • WMTM;
 • Paleta barw.

Choć część krytyków określiła krążek jako "niewykorzystany potencjał", to płyta zgromadziła wokół siebie morze fanów. Mocne, trapowe brzmienia i nowoczesne teksty przyciągają przede wszystkim młode pokolenie. Z utworów wydobywa się wszechobecny luz charakterystyczny dla hip-hopu drugiej dekady XXI wieku. Największą popularnością cieszy się kawałek "Amerykańskie teledyski", który na samym YouTube zdobył już prawie 30 milionów wyświetleń. Sama płyta znalazła się natomiast na piątym miejscu światowej listy Spotify Charts: Top Debut Albums.

Zespół OIO - występy i koncerty

Zespół OIO nazywany jest nową supergrupą. Bilety na koncerty rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Do tej pory panowie grali już na festiwalach, m.in. "Lato w Plenerze", czyli jednym z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń muzycznych w Polsce, które odbywa się w kilku miastach. Grupa daje także regularne koncerty w stolicy. Ich częstotliwość pokazuje, że stali się ważnym graczem na ojczystej scenie hip-hopowej.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi OIO: Reto, Jan - rapowanie, Zetha, Young Leosia, Dua Lipa, Iceage, Don Toliver, Years and Years, Kaz Bałagane, Gibbs, Oliwka Brazil, Malik Montana, Włodi, Flohio, Pawbeats, Jehnny Beth, AGIM, KennyHoopla, Aksamit, Glass Animals, Qry, Dwa Sławy, Sarius, Trill Pem, Royal Blood, OKI, Olszakumpel, CatchUp, Kabe, Kinny Zimmer, Inhaler, Białas, Moses Sumney, Skepta, Imagine Dragons, An On Bast, Yola, Sobel, Jacuś, Jurek Przeździecki, Nypel, Margaret, Borixon, Gruby Mielzky, Pillow Queens, Stella Bossi, Wac Toja, ERO, Anfisa Letyago, Sokół, Kizo, Bonson, Dziarma, Destroyer, Måneskin, Zdechły Osa, Twenty One Pilots, Nicole Moudaber, Porridge Radio, Doja Cat, Seasick Steve, Smolasty, Lilly Palmer, Catz N Dogz, Gunna, Taco Hemingway, Przyłu, Słoń, Pezet, The Game, Paco Osuna, O.S.T.R., PRO8L3M, Diho, The Smile, Biffy Clyro, Guzior, VTSS, Avi x Louis Villain, Sky Ferreira, Kukon, Tede, Badbadnotgood, KęKę, Jessie Ware, The Killers, Chillwagon, Sylvan Esso, Clairo, Tove Lo, Manoid, Sampa The Great, White 2115, Michael Kiwanuka, Żabson, Megan Thee Stallion, Otsochodzi, Dawid Podsiadło, Buszu, Sons Of Kemet, Janusz Walczuk, Miszel, Kalush Orchestra, Little Simz, The Chemical Brothers, Playboi Carti, Cigarettes After Sex, Adam Beyer, Martin Garrix, Paluch,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kto wchodzi w skład zespołu OIO?
W skład zespołu OKI wchodzą artyści doświadczeni na polskiej scenie muzycznej: Oki, Young Igi i Otsochodzi.
Ile lat ma zespół OIO?
Zespół OIO powstał w 2021 roku. W jego skład wchodzi Oki urodzony w 1998 roku, Young Igi urodzony w 1999 roku oraz Otsochodzi urodzony w 1996 roku. W 2022 roku panowie skończą więc kolejno 23, 22 i 26 lat.
Jak mają na imię członkowie zespołu OIO?
Oki ma na imię Oskar Kamiński, Young Igi - Igor Ośmiałowski, natomiast Otsochodzi - Miłosz Stępień.
Z kim współpracuje zespół OIO?
Członkowie zespołu OIO mają już za sobą udane współprace z czołowymi raperami, m.in. Żabsonem, Kizo czy Malikiem Montaną. Utwory nagrywają jako grupa bez udziału dodatkowych osób, jednak są one mocno promowane przez znane nazwiska na polskiej scenie muzycznej.
Jak nazywa się najnowsza płyta zespołu OIO?
Zespół OIO to stosunkowo młoda grupa. Do tej pory wydała jeden album, który nazywa się "OIO". Ukazał się on w maju 2021 roku i znalazło się na nim 14 utworów.
Jak nazywa się najpopularniejszy utwór zespołu OIO?
Najwięcej wyświetleń na YouTube aktualnie ma utwór "Amerykańskie teledyski", który zdobył prawie 30 milionów wyświetleń tylko na tym jednym serwisie.

Fani lubią też

Zobacz też