Paco Osuna

Paco Osuna

Paco Osuna jest artystą z niemal 25 letnią karierą Jest niezwykle rozpoznawalnym artystą w Hiszpanii ze swojej branży, czyli techno. Wyróżnia się kreatywnością, odwagą, a także nieustannym poszukiwaniem nowych form wyrazu. To tylko niektóre z jego głównych cech w kwestii tworzenia muzyki. Na scenie jest żywy, wyrafinowany i inteligentny. Wyróżnia się przede wszystkim głęboką świadomością estetyki dźwięku, którą nie każdy artysta może się pochwalić. Zdecydowanie widać bijącą z niego pasję, która dla Paco ważna za każdym razem, gdy pojawia się na scenie.

Paco Osuna i jego projekt Mindshake Records

W 2006 roku Paco Osuna uruchomił Mindshake. Wytwórnię, która miała z założenia być platformą służącą do tworzenia, a także dystrybucji muzyki elektronicznej. Sukces przerósł wszelkie jego oczekiwania, ponieważ w ciągu ostatnich kilku lat Mindshake stało się niezwykle istotną dla branży wytwórnią techno zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Europie. W tym samym roku Paco Osuna założył klub o niezwykle świeżym koncepcie: Club4,. Stał się on ogromną konkurencją dla innych tego typu miejsc ze względu na swoją różnorodność, a także dostępność oferty muzyki elektronicznej.

Gdzie występował Paco Osuna?

W całej swojej karierze artysta ten występował w wielu miejscach. Wśród nich można wymienić: kluby, imprezy, festiwale mniejsze i te o imponującym prestiżu. Lista wydarzeń, w których brał udział zdaje się nie kończyć, ale mimo jego licznych występów,  jakość jest zawsze na najwyższym poziomie. A przecież to ona jest ważniejsza niż ilość. 

 

Jeśli mielibyśmy wybrać najważniejsze imprezy, na których występował Paco Osuna, można wymienić wśród nich: Fabric London do WOMB Tokyo, Watergate Berlin, Electric Brixton, Space NYC, Space Miami, Verboten New York, Watergate Berlin, a także Electric Brixton London. Z kolei najważniejsze popularne na świecie festiwale, w których występował to: Sónar, Awakenings, Movement Detroit, Time Warp, Dockyard, ADE, Neopop, BPM, Electric Zoo oraz znany przez każdego miłośnika techno Tomorrowland. To jednak nie wszystkie festiwale, w których grał Paco Osuna, a lista ta wciąż się powiększa. W Polsce artystę będzie można zobaczyć na tegorocznym Open'er Festival, który odbędzie się w dniach 29 czerwca - 2 lipca 2022 roku na terenie Gdyni i gminy Kosakowo.

Paco Osuna — jak rozwijała się jego kariera?

W latach 2012-2014 artysta ten pełnił funkcję rezydenta ENTER Richiego Hawtina. W związku z tym występował nie tylko na Space Ibizie, ale także w całej trasie koncertowej, która zaplanowana była na światową skalę. 2015 rok przyniósł Paco Osunie uczestnictwo w Music On. Dołączył wtedy do Marco Caroli w trakcie trwania rezydencji w Amnesia Ibiza oraz Story Club w Miami. To jednak nie wszystko, ponieważ brał też udział w imprezach emblematycznych podczas BPM Mexico. 

Paco Osuna jako ambasador PLAYdifferently Model1

W 2016 roku artysta stał się ambasadorem PLAYdifferently Model1. To wyróżnienie otrzymali też inni, znani w branży artyści. Między innymi byli to: Loco Dice, Chris Liebing, Dubfire, a także Richie Hawtin. W tym samym roku odbywały się także ważne pokazy dla Mindshake Records. Artysta brał w nich czynny udział na czele z innymi producentami wytwórni. Trasy koncertowe odbywały się na scenach europejskich oraz amerykańskich. Wśród ważnych dla wytrórni wydarzeń, można wymienić: Miami Music Week oraz ADE Amsterdam. Mindshake to nie tylko rozwinięcie muzycznej wizji tego artysty, to przede wszystkim spełnienie jego marzeń. 

Styl muzyczny Paco Osuny

Pracując w swoim studio, artysta ten ukształtował swój indywidualny styl, który stał się wręcz jego własną sygnaturą muzyczną. Polega ona na tym, że najczystsze dźwięki techno pokrywają się ze swoimi najbardziej charakterystycznymi cechami, czyli głębia, mrok i wysoka kreatywność. Pomysłowość i innowacyjność to jego główne znaki rozpoznawcze. Doskonale obrazują to wydawnictwa dla dużych wytwórni, między innymi: Plus8, Minus, Mood, Spectral, a także Hommage. Paco Osuna słynie z wielozadaniowości, więc w tym samym czasie realizował pomysły dla swojej platformy Mindshake.

Jakie nagrody zdobył Paco Osuna?

Kariera Paco trwa już długo. Dzięki swojemu szerokiemu doświadczeniu  udało mu się zdobyć kilka nagród za swoją wieloletnią ciężką pracę. Nie tylko na scenie, ale także poza nią. Odebrał nagrody między innymi: dla najlepszego artysty, najlepszego producenta, najlepszego DJ-a techno oraz najlepszego remiksu od Vicious Awards i DJ Mag Spain.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Paco Osuna: AGIM, Aksamit, OIO, Imagine Dragons, Sons Of Kemet, The Smile, Dua Lipa, Martin Garrix, Tove Lo, Yola, The Chemical Brothers, Sky Ferreira, Gunna, Megan Thee Stallion, Taco Hemingway, Badbadnotgood, Stella Bossi, An On Bast, Destroyer, Jan - rapowanie, Doja Cat, Playboi Carti, Twenty One Pilots, Pillow Queens, The Killers, Years and Years, Anfisa Letyago, Manoid, Cigarettes After Sex, Iceage, Little Simz, Flohio, Jessie Ware, Porridge Radio, Moses Sumney, Royal Blood, Sampa The Great, Måneskin, Dawid Podsiadło, Inhaler, KennyHoopla, Clairo, VTSS, Adam Beyer, Glass Animals, Biffy Clyro, Catz N Dogz, Seasick Steve, Sylvan Esso, Michael Kiwanuka, Nicole Moudaber, Young Leosia, Lilly Palmer, Jurek Przeździecki, Don Toliver, Jehnny Beth,

 

Paco Osuna - Często zadawane pytania

  • Artysta pochodzi z Hiszpanii, ale działał w całej Europie oraz w Stanach Zjednoczonych.
  • Paco Osuna tworzy szeroko pojęte techno, które ma w sobie wiele innowacyjnych elementów dodanych przez samego artystę.
  • Paco Osuna urodził się w 1974 roku, więc ma obecnie 48 lat.
  • Artysta zasłynął z wielu swoich działalności, ale jego znakiem rozpoznawczym jest umiejętność grania na trzech gramofonach jednocześnie.
  • Wytwórnia Paco nosi nazwę Mindshake Recors.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Paco Osuna
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/