Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo3-majowka
Home Artysta Paco Osuna

Paco Osuna

Paco OsunaOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Paco Osuna jest artystą z niemal 25 letnią karierą Jest niezwykle rozpoznawalnym artystą w Hiszpanii ze swojej branży, czyli techno. Wyróżnia się kreatywnością, odwagą, a także nieustannym poszukiwaniem nowych form wyrazu. To tylko niektóre z jego głównych cech w kwestii tworzenia muzyki. Na scenie jest żywy, wyrafinowany i inteligentny. Wyróżnia się przede wszystkim głęboką świadomością estetyki dźwięku, którą nie każdy artysta może się pochwalić. Zdecydowanie widać bijącą z niego pasję, która dla Paco ważna za każdym razem, gdy pojawia się na scenie.

Paco Osuna i jego projekt Mindshake Records

W 2006 roku Paco Osuna uruchomił Mindshake. Wytwórnię, która miała z założenia być platformą służącą do tworzenia, a także dystrybucji muzyki elektronicznej. Sukces przerósł wszelkie jego oczekiwania, ponieważ w ciągu ostatnich kilku lat Mindshake stało się niezwykle istotną dla branży wytwórnią techno zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Europie. W tym samym roku Paco Osuna założył klub o niezwykle świeżym koncepcie: Club4,. Stał się on ogromną konkurencją dla innych tego typu miejsc ze względu na swoją różnorodność, a także dostępność oferty muzyki elektronicznej.

Gdzie występował Paco Osuna?

W całej swojej karierze artysta ten występował w wielu miejscach. Wśród nich można wymienić: kluby, imprezy, festiwale mniejsze i te o imponującym prestiżu. Lista wydarzeń, w których brał udział zdaje się nie kończyć, ale mimo jego licznych występów,  jakość jest zawsze na najwyższym poziomie. A przecież to ona jest ważniejsza niż ilość. 

 

Jeśli mielibyśmy wybrać najważniejsze imprezy, na których występował Paco Osuna, można wymienić wśród nich: Fabric London do WOMB Tokyo, Watergate Berlin, Electric Brixton, Space NYC, Space Miami, Verboten New York, Watergate Berlin, a także Electric Brixton London. Z kolei najważniejsze popularne na świecie festiwale, w których występował to: Sónar, Awakenings, Movement Detroit, Time Warp, Dockyard, ADE, Neopop, BPM, Electric Zoo oraz znany przez każdego miłośnika techno Tomorrowland. To jednak nie wszystkie festiwale, w których grał Paco Osuna, a lista ta wciąż się powiększa. 

Paco Osuna — jak rozwijała się jego kariera?

W latach 2012-2014 artysta ten pełnił funkcję rezydenta ENTER Richiego Hawtina. W związku z tym występował nie tylko na Space Ibizie, ale także w całej trasie koncertowej, która zaplanowana była na światową skalę. 2015 rok przyniósł Paco Osunie uczestnictwo w Music On. Dołączył wtedy do Marco Caroli w trakcie trwania rezydencji w Amnesia Ibiza oraz Story Club w Miami. To jednak nie wszystko, ponieważ brał też udział w imprezach emblematycznych podczas BPM Mexico. 

Paco Osuna jako ambasador PLAYdifferently Model1

W 2016 roku artysta stał się ambasadorem PLAYdifferently Model1. To wyróżnienie otrzymali też inni, znani w branży artyści. Między innymi byli to: Loco Dice, Chris Liebing, Dubfire, a także Richie Hawtin. W tym samym roku odbywały się także ważne pokazy dla Mindshake Records. Artysta brał w nich czynny udział na czele z innymi producentami wytwórni. Trasy koncertowe odbywały się na scenach europejskich oraz amerykańskich. Wśród ważnych dla wytrórni wydarzeń, można wymienić: Miami Music Week oraz ADE Amsterdam. Mindshake to nie tylko rozwinięcie muzycznej wizji tego artysty, to przede wszystkim spełnienie jego marzeń. 

Styl muzyczny Paco Osuny

Pracując w swoim studio, artysta ten ukształtował swój indywidualny styl, który stał się wręcz jego własną sygnaturą muzyczną. Polega ona na tym, że najczystsze dźwięki techno pokrywają się ze swoimi najbardziej charakterystycznymi cechami, czyli głębia, mrok i wysoka kreatywność. Pomysłowość i innowacyjność to jego główne znaki rozpoznawcze. Doskonale obrazują to wydawnictwa dla dużych wytwórni, między innymi: Plus8, Minus, Mood, Spectral, a także Hommage. Paco Osuna słynie z wielozadaniowości, więc w tym samym czasie realizował pomysły dla swojej platformy Mindshake.

Jakie nagrody zdobył Paco Osuna?

Kariera Paco trwa już długo. Dzięki swojemu szerokiemu doświadczeniu  udało mu się zdobyć kilka nagród za swoją wieloletnią ciężką pracę. Nie tylko na scenie, ale także poza nią. Odebrał nagrody między innymi: dla najlepszego artysty, najlepszego producenta, najlepszego DJ-a techno oraz najlepszego remiksu od Vicious Awards i DJ Mag Spain.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też