O.S.T.R.

O.S.T.R.

O.S.T.R. znany również jako Ostry, Oster lub Kładimotor, czyli Adam Ostrowski to polski raper, producent muzyczny, kompozytor, inżynier dźwięku i jeden z najlepszych freestyle'owców w Polsce. 

O.S.T.R., czyli Adam Ostrowski

O.S.T.R urodził się 15 maja 1980 roku w Łodzi.  Tak naprawdę już od urodzenia jego życie było związane z muzyką, ponieważ jego matka, Barbara Ostrowska, była profesorem zwyczajnym sztuk muzycznych. Sam Adam ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie skrzypiec.

Kiedy rozpoczęła się przygoda O.S.T.R. z rapem?

Swój pierwszy rapowy utwór Adam nagrał za pomocą radiomagnetofonu Kasprzak w wieku 12 lat. Swój pierwszy nielegal wydał w 1999 roku wraz ze swoim zespołem LWC. Pierwszy, legalny album został wydany w 2001 roku i sprzedał się w ilości 2500 sztuk. Późniejsze płyty sprzedawały się w dużo większych nakładach zdobywając status złota, a nawet podwójnej i potrójnej platyny.   

Muzyczne korzenie - miłość do muzyki 

Swoją przygodę z muzyką zaczął już jako trzyletni chłopiec, kiedy zaczął uczyć się grać na skrzypcach. Pierwsze próby z rapem rozpoczął w 1992 roku, aby niecałe 10 lat później wydać swój pierwszy legalnym album. Ostry jest raczej zaprzeczeniem i antytezą wizerunku i stereotypu typowego współczesnego rapera. W swojej muzyce nigdy nie skupia się na wartościach materialnych i modnym ostatnimi czasy w środowisku hedonizmie. Jego muzykę zawsze cechowała liryczna dojrzałość, nawet wtedy, kiedy wydawał swój debiutancki album.

 

W swoich utworach O.S.T.R. skupia się na tematach społecznych, korupcji, polityce i problemach współczesnego świata. Raper cechuje się wysoką inteligencją z jednoczesną umiejętnością obserwacji otaczającego go świata i ludzi. Adam Ostrowski od 2007 roku jest w związku małżeńskim z Natalią Ostrowską. Ma dwóch synów - Jana i Nikodema. Artysta wielokrotnie w swoich wywiadach czy utworach muzycznych podkreślał jak ważną wartością jest dla niego rodzina.

 

W 2014 Adam Ostrowski w plebiscycie WuDoo i HipHop.pl został uznany za artystę dekady. Jego pierwszym albumem, który dał mu rozgłos i większą popularność był Jazz w wolnych chwilach. Dwupłytowe wydawnictwo zostało wysoko ocenione, zarówno przez słuchaczy, jak i recenzentów. Teledyski Rap po godzinach i Początek sprawiły, że o Adamie zaczęto mówić głośno nie tylko w świecie hip-hopowym.

 

Mocną stroną Ostrego od początku jego kariery zawsze były koncerty. To one stanowiły filar promocji jego płyt. Adam na koncertach bardzo często freestyle'uje i potrafi to robić w bardzo szybkim tempie. Świadczy to o jego umiejętnościach technicznych, warsztacie oraz wysokiej inteligencji. Łodzianin przez pewien czas występował w telewizji prowadząc program "Yo! MTV raps!".

Pęknięte płuco podczas koncertu 

Pod koniec 2014 roku podczas koncertu w Bielsku-Białej Adam poczuł silny ból w klatce piersiowej, który bagatelizował przez 4 dni. Dopiero po silnych prośbach żony O.S.T.R. zdecydował się wykonać rezonans magnetyczny. Okazało się, że pękło mu płuco, a badanie zostało zrobione dosłownie w ostatniej chwili.  Konieczny był przeszczep płuca. Po tych wydarzeniach poznański raper zaczął bardziej dbać o zdrowie i rzucił nałóg palenia. Obecnie kontynuuje swoją karierę, wydaje płyty i koncertuje w całej Polsce.  

Jaki jest dorobek artystyczny O.S.T.R.?

Adam Ostrowski na swoim koncie ma 16 albumów studyjnych, jeden album koncertowy, dwadzieścia cztery single oraz współpracę z czołowymi reprezentantami sceny hip-hopowej w Polsce. Jego 10 albumów pokryło się platyną, a 12 zdobyło status złotej płyty. W sumie OS.T.R sprzedał ponad 400 tysięcy swoich płyt, 18 razy znajdował się na liście sprzedaży Olis, w tym 14 razy na podium.

Z kim współpracuje? 

O.S.T.R w swojej karierze współpracował z reprezentantami sceny takimi jak: Tede, Pezet, Peja, DonGuralesko, Fu, Sistars czy Warszafski Deszcz. Związany głównie z wytwórnią Asfalt  Records, w której w 2001 roku wydał swój debiutancki album Masz to jak w banku. Poznaniak nie zamykał się jedynie na świat rapu. Współpracował także z Michałem Urbaniakiem, aby łączyć świat i przekaz hip-hopowy z brzmieniem jazzowym. Płyty O.S.T.R.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi O.S.T.R.: Reto, Jan - rapowanie, Zetha, Bitamina, Kaz Bałagane, Gibbs, Oliwka Brazil, Malik Montana, Włodi, Topinambur, Pawbeats, Voo Voo, Muniek Staszczyk, Alcoholica, Qry, Sarius, Dwa Sławy, Trill Pem, OKI, 4 Szmery, Olszakumpel, CatchUp, Punched Orange, Kabe, Kinny Zimmer, Białas, Skepta, Sobel, Jacuś, Nypel, Margaret, Borixon, Gruby Mielzky, Wac Toja, Tipsy Train, Maria Peszek, ERO, Fabryka Snów, Sokół, Transgresja, Kizo, Bonson, Dziarma, Zdechły Osa, OIO, Smolasty, KSU, Pokahontaz, Przyłu, Taco Hemingway, Słoń, Pezet, The Game, The Postman - Beatlesi z Polkowic, PRO8L3M, Diho, Made in Warsaw, Kartky, Trupa Trupa, Guzior, Avi x Louis Villain, Kukon, Tede, Fertile Hump, KęKę, Chillwagon, Gedz, White 2115, Żabson, Otsochodzi, Buszu, Dylan.pl, Janusz Walczuk, Miszel, Kalush Orchestra, Pidżama Porno, Paluch, Łydka Grubasa,

 

O.S.T.R. - Często zadawane pytania

  • O.S.T.R. a właściwie Adam Ostrowski, urodzony 15 maja 1980 roku w Łodzi jest polskim raperem, muzykiem oraz producentem muzycznym.
  • O.S.T.R. tworzy muzykę z pogranicza gatunków takich jak hip-hop oraz alternatywny hip-hop.
  • Pierwszym, debiutanckim albumem artysty jest "Masz to jak w banku", którego premiera miała miejsce 8 października 2001 roku. Singlem promującym album był "Ile jestem w stanie dać". Pochodzący z albumu utwór pt. "Kakofonia" zajął 71. miejsce listy „120 najważniejszych polskich utworów hip-hopowych” według serwisu T-Mobile Music.
  • O.S.T.R. współpracował z takimi wykonawcami jak Warszafski Deszcz, Hades, Tede, Fokus, DonGURALesko, Pezet czy Slums Attack.
  • O.S.T.R ma 180 cm wzrostu.
  • Jest pięciokrotnym laureatem nagrody "Fryderyka" oraz wielu innych nagród związanych z polskim rynkiem muzycznym takich jak Ślizgery, Superjedynki czy Nagroda MTV.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

O.S.T.R.
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/