Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta O.S.T.R.

O.S.T.R.

O.S.T.R.SzczegółyOpisWydarzeniaO.S.T.R. - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
44 lata
data urodzenia:
15.05.1980
miejsce urodzenia:
Łódź
dyscyplina:
Raper, autor tekstów, producent muzyczny i kompozytor
social media:

Opis

O.S.T.R. znany również jako Ostry, Oster lub Kładimotor, czyli Adam Ostrowski to polski raper, producent muzyczny, kompozytor, inżynier dźwięku i jeden z najlepszych freestyle'owców w Polsce. 

O.S.T.R., czyli Adam Ostrowski

O.S.T.R urodził się 15 maja 1980 roku w Łodzi.  Tak naprawdę już od urodzenia jego życie było związane z muzyką, ponieważ jego matka, Barbara Ostrowska, była profesorem zwyczajnym sztuk muzycznych. Sam Adam ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie skrzypiec.

Kiedy rozpoczęła się przygoda O.S.T.R. z rapem?

Swój pierwszy rapowy utwór Adam nagrał za pomocą radiomagnetofonu Kasprzak w wieku 12 lat. Swój pierwszy nielegal wydał w 1999 roku wraz ze swoim zespołem LWC. Pierwszy, legalny album został wydany w 2001 roku i sprzedał się w ilości 2500 sztuk. Późniejsze płyty O.S.T.R. sprzedawały się w dużo większych nakładach zdobywając status złota, a nawet podwójnej i potrójnej platyny.   

Muzyczne korzenie - miłość do muzyki 

Swoją przygodę z muzyką zaczął już jako trzyletni chłopiec, kiedy zaczął uczyć się grać na skrzypcach. Pierwsze próby z rapem rozpoczął w 1992 roku, aby niecałe 10 lat później wydać swój pierwszy legalnym album. Ostry jest raczej zaprzeczeniem i antytezą wizerunku i stereotypu typowego współczesnego rapera. W swojej muzyce nigdy nie skupia się na wartościach materialnych i modnym ostatnimi czasy w środowisku hedonizmie. Jego muzykę zawsze cechowała liryczna dojrzałość, nawet wtedy, kiedy wydawał swój debiutancki album.

 

W swoich utworach O.S.T.R. skupia się na tematach społecznych, korupcji, polityce i problemach współczesnego świata. Raper cechuje się wysoką inteligencją z jednoczesną umiejętnością obserwacji otaczającego go świata i ludzi. Adam Ostrowski od 2007 roku jest w związku małżeńskim z Natalią Ostrowską. Ma dwóch synów - Jana i Nikodema. Artysta wielokrotnie w swoich wywiadach czy utworach muzycznych podkreślał jak ważną wartością jest dla niego rodzina.

 

W 2014 Adam Ostrowski w plebiscycie WuDoo i HipHop.pl został uznany za artystę dekady. Jego pierwszym albumem, który dał mu rozgłos i większą popularność był Jazz w wolnych chwilach. Dwupłytowe wydawnictwo zostało wysoko ocenione, zarówno przez słuchaczy, jak i recenzentów. Teledyski Rap po godzinach i Początek sprawiły, że o Adamie zaczęto mówić głośno nie tylko w świecie hip-hopowym.

 

Mocną stroną Ostrego od początku jego kariery zawsze były koncerty. To one stanowiły filar promocji jego płyt. Adam na koncertach bardzo często freestyle'uje i potrafi to robić w bardzo szybkim tempie. Świadczy to o jego umiejętnościach technicznych, warsztacie oraz wysokiej inteligencji. Łodzianin przez pewien czas występował w telewizji prowadząc program "Yo! MTV raps!".

Pęknięte płuco podczas koncertu 

Pod koniec 2014 roku podczas koncertu w Bielsku-Białej Adam poczuł silny ból w klatce piersiowej, który bagatelizował przez 4 dni. Dopiero po silnych prośbach żony O.S.T.R. zdecydował się wykonać rezonans magnetyczny. Okazało się, że pękło mu płuco, a badanie zostało zrobione dosłownie w ostatniej chwili.  Konieczny był przeszczep płuca. Po tych wydarzeniach poznański raper zaczął bardziej dbać o zdrowie i rzucił nałóg palenia. Obecnie kontynuuje swoją karierę, wydaje płyty i koncertuje w całej Polsce.  

Jaki jest dorobek artystyczny O.S.T.R.?

Adam Ostrowski na swoim koncie ma 16 albumów studyjnych, jeden album koncertowy, dwadzieścia cztery single oraz współpracę z czołowymi reprezentantami sceny hip-hopowej w Polsce. Jego 10 albumów pokryło się platyną, a 12 zdobyło status złotej płyty. W sumie OS.T.R sprzedał ponad 400 tysięcy swoich płyt, 18 razy znajdował się na liście sprzedaży Olis, w tym 14 razy na podium.

Z kim współpracuje? 

O.S.T.R w swojej karierze współpracował z reprezentantami sceny takimi jak: Tede, Pezet, Peja, DonGuralesko, Fu, Sistars czy Warszafski Deszcz. Związany głównie z wytwórnią Asfalt  Records, w której w 2001 roku wydał swój debiutancki album Masz to jak w banku. Poznaniak nie zamykał się jedynie na świat rapu. Współpracował także z Michałem Urbaniakiem, aby łączyć świat i przekaz hip-hopowy z brzmieniem jazzowym.

 

 

 

Wydarzenia

O.S.T.R. - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi O.S.T.R.?

Miejscowości, w których O.S.T.R. wystąpi w najbliższym czasie: Zabrze, Częstochowa, Gdańsk, Lublin, Kraków, Toruń, Szczecin.

Kiedy urodził się O.S.T.R.?
O.S.T.R. a właściwie Adam Ostrowski, urodzony 15 maja 1980 roku w Łodzi jest polskim raperem, muzykiem oraz producentem muzycznym.
Jaką muzykę tworzy O.S.T.R.?
O.S.T.R. tworzy muzykę z pogranicza gatunków takich jak hip-hop oraz alternatywny hip-hop.
Jaki był pierwszy album O.S.T.R.?
Pierwszym, debiutanckim albumem artysty jest "Masz to jak w banku", którego premiera miała miejsce 8 października 2001 roku. Singlem promującym album był "Ile jestem w stanie dać". Pochodzący z albumu utwór pt. "Kakofonia" zajął 71. miejsce listy „120 najważniejszych polskich utworów hip-hopowych” według serwisu T-Mobile Music.
Z jakimi artystami współpracował O.S.T.R.?
O.S.T.R. współpracował z takimi wykonawcami jak Warszafski Deszcz, Hades, Tede, Fokus, DonGURALesko, Pezet czy Slums Attack.
Ile wzrostu ma O.S.T.R.?
O.S.T.R ma 180 cm wzrostu.
Jakie nagrody zdobył O.S.T.R.?
Jest pięciokrotnym laureatem nagrody "Fryderyka" oraz wielu innych nagród związanych z polskim rynkiem muzycznym takich jak Ślizgery, Superjedynki czy Nagroda MTV.

Fani lubią też

Zobacz też