Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Buszu

BuszuOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Buszu to raper, który pochodzi ze Świdnicy. Swoją karierę muzyczną zaczynał w 1996 roku i zdobył wówczas mnóstwo oddanych fanów. Potem zniknął ze świata muzyki, aby ponownie wrócić na scenę w 2020 roku. Współpracuje z najbardziej znanymi nazwiskami ze świata hip-hopu oraz jest właścicielem marki odzieżowej Lucky Dice.

Historia Buszu

Buszu, a właściwie Michał Bukowski, bo tak naprawdę nazywa się ten artysta, urodził się w 1983 roku. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku zaledwie 13 lat. Jako młody chłopak zaczął pisać pierwsze teksty piosenek i nagrywać melodie na magnetofonie. W latach 2001-2007 działał na świdnickiej scenie. Został świetnie przyjęty przez lokalną publiczność, która pozwoliła mu na znalezienie własnego stylu muzycznego.

 

Lata największej świetności Buszu notuje się natomiast na okres 2009-2013. To właśnie wtedy założył najpierw markę odzieżową Lucky Dice, a później wytwórnię muzyczną, której nadał taką samą nazwę. Marki Buszu szybko stały się rozpoznawalne, dzięki popularności artysty budowanej przez lata. Sam artysta w jednym ze swoich utworów przyznaje, że musiał pracować 8 lat, aby się wybić. W tamtym czasie raper nagrywał kolejne numery i podejmował współpracę z innymi muzykami hip-hopowymi.

 

Buszu zniknął ze sceny muzycznej w 2015 roku. Z nieznanego powodu artysta ogłosił, że jego wydawnictwo muzyczne przestaje istnieć. Zostaje tylko marka odzieżowa, od której wszystko się zaczęło. Aż do 2020 roku raper niczego nie nagrywał. Powrócił dopiero podczas pandemii, kiedy popularne stało się wyzwanie #hot16challenge2. Jego celem było nagrywanie krótkich kawałków muzycznych, mających na celu promocję zbiórki pieniędzy dla personelu medycznego. Buszu otrzymał wówczas nominację, na którą postanowił odpowiedzieć. Od tego czasu podjął współpracę z Chillwagon, a obecnie nagrywa w ramach wytwórni płytowej SpaceRange, prowadzonej przez Borixona.

Buszu - dorobek muzyczny

Buszu ma na swoim koncie wiele utworów muzycznych, jednak fani jeszcze nie doczekali się oficjalnego albumu studyjnego. Być może zmieni się to wkrótce, ponieważ artysta rozpoczął współpracę z wytwórnią SpaceRange. Jego single cieszą się jednak dużą popularnością, która pozwala mu współpracować z największymi polskimi raperami. Do tej pory Buszu wydał m.in.:

 • "TRAP, TRAP & ŁEZKA" - pierwszy singiel wydany w ramach wytwórni SpaceRange; na samym YouTube zyskał ponad 220 tysięcy wyświetleń;
 • "Oczy Mona Lisy";
 • "Polski Rap Biznes";
 • "Kto jak nie my";
 • "Czy jesteś gotów";
 • "Idziemy po swoje";
 • "Czyja jest gra";
 • "Introdukcja Kepler 22";
 • "I znowu tu";
 • "Kiedy wjeżdżam na bit";
 • "Kilka słów na koniec";
 • "Ja pale".

Choć Buszu nie jest najpopularniejszym polskim raperem, to przez lata twórczości zbudował wokół siebie oddane grono fanów. Dzięki temu po jego powrocie na scenę muzyczną rozpisały się o nim media, a nowo powstałe utwory spotkały się z zainteresowaniem. #hot16challenge2, który nagrał jako pierwszy po swoim powrocie, na YouTube ma prawie 300 tysięcy wyświetleń.

Z kim współpracuje Buszu?

Buszu w trakcie swojej kariery muzycznej współpracował z wieloma cenionymi artystami. Jego najważniejszą kolaboracją, jeszcze sprzed przerwy, było nagranie z Sitkiem. Powstał wówczas popularny utwór "Kto jak nie my", który dał obu panom duży rozgłos. Obecnie po dziesięciu latach singiel w samym serwisie YouTube ma prawie 4 miliony wyświetleń.

 

Ponadto Buszu nagrywał także z takimi artystami jak Kajman, Dejan, Onar czy Temate. Aktualnie działa w ramach wytwórni SpaceRage, którą prowadzi znany raper Borixon. Pojawia się także w towarzystwie Szpaku, Qry i Kizo, więc możliwe, że w przyszłości zobaczymy efekty współpracy tych artystów.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Buszu: Skepta, Guzior, PRO8L3M, ERO, Malik Montana, Miszel, Białas, OIO, Reto, Janusz Walczuk, OKI, Kaz Bałagane, Przyłu, Sarius, Taco Hemingway, Kabe, Diho, O.S.T.R., Gibbs, Jan - rapowanie, CatchUp, Pawbeats, Zetha, Tede, Qry, Dziarma, Borixon, Trill Pem, Włodi, Smolasty, Otsochodzi, Avi x Louis Villain, Sokół, KęKę, Zdechły Osa, Kizo, Nypel, Słoń, Kalush Orchestra, Bonson, Sobel, Wac Toja, Paluch, Olszakumpel, Margaret, Oliwka Brazil, Pezet, White 2115, Żabson, The Game, Jacuś, Chillwagon, Kukon, Dwa Sławy, Kinny Zimmer, Gruby Mielzky,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak naprawdę nazywa się Buszu?
Buszu to Michał Bukowski.
Ile lat ma Buszu?
Buszu urodził się w 1983 roku, a więc w 2022 roku skończy 39 lat.
Skąd pochodzi Buszu?
Buszu pochodzi ze Świdnicy, natomiast aktualnie mieszka i tworzy muzykę we Wrocławiu.
Jak nazywa się najnowsza płyta Buszu?
Buszu nigdy nie wydał albumu studyjnego. Jest natomiast znany z takich utworów jak "Oczy Mona Lisa", "Ja pale", "Czy jesteś gotów" czy "Kiedy wjeżdżam na bit".
Z kim współpracuje Buszu?
Buszu w trakcie swojej długoletniej kariery współpracował z takimi artystami jak m.in. Sitek, Kajman, Dejan, Onar, Temate czy Borixon.

Fani lubią też

Zobacz też