Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Måneskin

Måneskin

MåneskinSzczegółyOpisWydarzeniaMåneskin - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Rzym, Włochy
dyscyplina:
zespół rockowy (rock alternatywny, funk rock, rap rock, stoner rock)
social media:

Opis

Måneskin to pochodzący z Włoch zespół, który założony został 2016 roku. Grupę tworzą wokalista Damiano David, basistka Victoria De Angelis, gitarzysta Thomas Raggi oraz perkusista Ethan Torchio. Zespół Maneskin wygrał 65. Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbył się w 2021 roku.

Måneskin - kariera

Måneskin w 2017 roku wzięli udział w 11 włoskiej edycji programu X Factor i zajęli wtedy 2 miejsce. W tym samym roku również wydali pierwszą EP-kę o nazwie "Chosem". W roku 2018 wydali pierwszy album studyjny o nazwie "Il ballo della vita". Odniósł on duży sukces we Włoszech, docierając na pierwsze miejsce włoskiej listy sprzedaży, a także osiągając status trzykrotnej platynowej płyty.

 

W 2017 roku zespół wystąpił podczas 11. edycji włoskiej wersji programu X Factor. Zajęli wtedy drugie miejsce. W tym samym roku ukazała się ich pierwsza EP Chosen, która promowana była przez singel o tej samej nazwie. W 2018 roku na sklepowe półki trafiła ich pierwsza studyjna płyta pt. Il ballo della vita, który odniósł sukces w kraju, docierając do pierwszego miejsca włoskiej listy sprzedaży oraz zdobywając status trzykrotnej platynowej płyty.

 

Od końca 2019 do wiosny 2020 zespół przebywał w Londynie, gdzie członkowie pracowali nad świeżym stylem oraz nowym materiałem muzycznym. W październiku 2020 roku ukazał się 7 singiel zespołu "Vent'anni".

 

W roku 2021 Måneskin zwyciężył z utworem "Zitti e Buoni" na 71. Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo, co dla wielu było dużą niespodzianką. Tym samym zespół stał się reprezentantem Włoch w finale 65. Konkursu Piosenki Eurowizji, w którym zdobył 524 punkty, w tym 328 punktów od telewidzów i 206 punktów od jurorów, w związku z czym wygrał konkurs.

 

Jeśli chodzi o stylistykę, członkowie zespołu nawiązują do złotej ery rock&rolla, czyli lat 70. W trakcie finału Eurowizji mieli na sobie buty na platformach i skórzane dzwony. Z kolei wokalista oraz perkusista zaprezentowali się bez koszulek, ukazując liczne tatuaże.

Maneskin koncerty

Zespół wystąpił na festiwalu Coachella, a na przełomie 2022 i 2023 roku grupa rusza w globalną trasę Loud Kids Get Louder i będzie koncertować w Europie i Ameryce Północnej. Zespół gra niesamowicie żywiołowe koncerty, a bilety na ich występy rozchodzą się błyskawicznie. 

Måneskin - członkowie

Zespół tworzą:

  • Damiano David, który jest wokalistą - urodzony 8 stycznia 1999 roku,
  • Victoria De Angelis, która jest basistką - urodzona 28 kwietnia 2000 roku,
  • Thomas Raggi - gitarzysta, urodzony 18 stycznia 2001 roku,
  • Ethan Torchio - perkusista, urodzony 18 października 2001 roku.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Måneskin - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Måneskin?

Miejscowości, w których Måneskin wystąpi w najbliższym czasie: Gdynia.

Co oznacza nazwa zespołu?
Måneskin w duńskim języku oznacza światło księżyca i nazwa ta została zaproponowana przez Victorię De Angelis, która ma duńskie pochodzenie.
Jak powinno się wymawiać nazwę zespołu?
Nazwę Måneskin należy wymawiać "moneskin".
Jaką muzykę gra Måneskin?
Twórczość grupy klasyfikowana jest jako rock, pop, glam rock, funk rock i stoner rock.

Fani lubią też

Zobacz też