Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Lily Palmer

Lily Palmer

Lily PalmerOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Lily Palmer to pochodząca z Zurychu DJ-ka i producentka muzyczna techno i underground, która cieszy się błyskawicznie rozrosną popularnością i rozpoznawalnością w social media.

Początki kariery

Gdy Lily Palmer była w wieku 17 lat, za sprawą swoich przyjaciół poznała styl minimal techno. Jak wspomina artystka, błyskawicznie uległa fascynacji jego wyjątkową energią i hipnotyzującymi, rytmicznymi bitami, które zdawały się nie mieć końca. 2017 r. to okres pierwszych występów za konsolą DJ-a. Co ciekawe, przez długi czas artystka nie postrzegała tego jako swojej potencjalnej drogi kariery.

 

Zaczynając na scenie klubowej w Zurychu, Lily Palmer pozostawała pod wpływem lokalnych DJ-ów, takich jak: Adriatique, ShifferReto i Ardour. Jak przyznaje, na tych inspiracjach budowała pierwsze doświadczenie. We wspomnieniach z tego okresu z rozbawieniem wspomina naukę w niewielkich klubach pod okiem jednego z dj-ów z Zurychu, który pilnował, aby nie używała przycisku synchronizacji. Ta praktyka sprawiła, że rozwinęła swoje umiejętności techniczne. Jednocześnie, wpływy lokalnej sceny powodowały, że miksowała znacznie łagodniejsze dźwięki niż obecnie. Jej styl zaczął grawitować ku cięższym brzmieniom - Palmer chciała przekazać tę energię, która ją zafascynowała w minimal techno. Jednocześnie czuła, że jedynie tworząc muzykę całkowicie w zgodzie ze swoimi odczuciami, może porwać publiczność.

Muzyka

Przeprowadzka do Amsterdamu sprawiła, że Palmer mogła w pełni rozwinąć skrzydła na tamtejszej scenie klubowej, definiując swój styl. Jej występy to niezwykłe wydarzenia, które porywają publiczność. Przyciągające performance'y wspiera solidna praca produkcyjna. Techno w jej wydaniu to melancholijne, głębokie dźwięki, intrygujące melodie, elektryzujące linie basowe i impulsywny rytm, które budują potężną energię. DJ-ce zależy na autentyczności i przekazaniu emocji, co słuchać w jej nieskrępowanym miksowaniu. Jednocześnie swoboda nie łączy się z brakiem staranności - Palmer wiele czasu spędza w studio nagraniowym nad tworzeniem własnych dźwięków.

 

Żywiołem Lily Palmer są występy przed publicznością, swoją popularność buduje też w social media (ma już ponad milion obserwujących na Instagramie). Jej single i EP-kie ukazują się od 2017 r., to kolejno "Teaser", "All Things Fall", "Aether", "Temptation", "Vertigo" (te ostatnie powstały w jej własne wytwórni Spannung Records), aż po We Control, długo wyczekiwaną współpracę z legendarną dla nurtu techno szwedzką wytwórnią Drumcode. z 2022 r. W albumie znalazły się 4 najlepsze sety z poprzedniego roku - w szczególności tytułowe We Control, które za każdym razem wysyła publiczność w niesamowitą podróż.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Lilly Palmer: AGIM, Aksamit, OIO, Imagine Dragons, Sons Of Kemet, The Smile, Dua Lipa, Martin Garrix, Tove Lo, Yola, The Chemical Brothers, Sky Ferreira, Gunna, Megan Thee Stallion, Paco Osuna, Taco Hemingway, Badbadnotgood, Stella Bossi, An On Bast, Destroyer, Jan - rapowanie, Doja Cat, Playboi Carti, Twenty One Pilots, Pillow Queens, The Killers, Years and Years, Anfisa Letyago, Manoid, Cigarettes After Sex, Iceage, Little Simz, Flohio, Jessie Ware, Porridge Radio, Moses Sumney, Royal Blood, Sampa The Great, Måneskin, Dawid Podsiadło, Inhaler, KennyHoopla, Clairo, VTSS, Adam Beyer, Glass Animals, Biffy Clyro, Catz N Dogz, Seasick Steve, Sylvan Esso, Michael Kiwanuka, Nicole Moudaber, Young Leosia, Jurek Przeździecki, Don Toliver, Jehnny Beth,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Ile lat ma Lily Palmer?
DJ-ka ma 26 lat.
Ile ma wzrostu?
Lily Palmer ma 173 cm wzrostu.
Skąd pochodzi Lily Palmer?
Urodziła się w Niemczech, a wychowywała się w Zurychu.
Czy Lily Palmer ma wykształcenie muzyczne?
Jej rodzice nalegali, żeby regularnie ćwiczyła grę na przynajmniej jednym instrumencie. Dlatego Palmer przez 5 lat uczyła się gry na pianinie, ma za sobą także okres fascynacji gitarą elektryczną. Jak przyznaje, obecnie niewiele pamięta - nie potrafiłaby zagrać na żadnym z tych instrumentów, ale dzięki nim o wiele lepiej rozumie strukturę i rytm w muzyce.
Czy Lily Palmer jest w związku?
Palmer rzadko opowiada o swoim życiu uczuciowym, ale w wywiadach wspomina, że w pracy studyjnej wspiera ją jej partner Egbert.
Gdzie mieszka Lily Palmer?
DJ-ka wiele czasu spędza w podróży, ale miastem do którego wraca jest Amsterdam.

Fani lubią też

Zobacz też