Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Twenty One Pilots

Twenty One Pilots

Twenty One PilotsOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Twenty One Pilots to amerykański duet pochodzący z Columbus w stanie Ohio. Zespół powstał w 2009 roku i tworzą go Tyler Joseph oraz Josh Dun. Zanim podpisali kontrakt z wytwórnią Fueled by Ramen sami opublikowali dwa albumy: Twenty One Pilots (2009) oraz Regional at Best (2011). Ich pierwszy album studyjny Vessel został wydany przez wytwórnię Fueled by Ramen w 2013 roku.

 

Joseph wymyślił nazwę zespołu podczas czytania sztuki Arthura Millera pt. "Wszyscy moi synowie". Jej bohaterem jest mężczyzna, który popełnia samobójstwo po tym, jak doprowadził do śmierci dwudziestu jeden pilotów podczas II Wojny Światowej, ponieważ umyślnie wysłał im niesprawne części mając na uwadze jedynie swój własny interes.

Płyty Twenty One Pilots

W grudniu 2009 ukazała się debiutancka płyta Twenty One Pilots Twenty One Pilots, w tym samym czasie rozpoczęli koncertowanie po Ohio. W 2011 roku na sklepowe półki trafiła ich druga płyta pt. Regional at Best. Był to okres, podczas którego zainteresowało się nimi wiele wytwórni płytowych.

 

W 2012 podpisali kontrakt z wytwórnią Fueled by Ramen. W 2015 roku wydali czwartą płytę Blurryface, promował ją utwór„Stressed Out”, który znalazł się na pierwszym miejscu listy AirPlay.

Koncerty Twenty One Pilots

W maju 2016 zespół Twenty One Pilots rozpoczął światową trasę koncertową Emotional Roadshow, w ramach której wystąpił m.in. na stadionie Hersheys. Ogłosili również trasę koncertową "The Bandito Tour", w której skład wchodziły występy w USA, Australii, Nowej Zelandii oraz kilku krajach w Europie.

 

Twenty One Pilots w Polsce występowali już kilkakrotnie, a ich koncerty cieszyły się ogromną popularnością. Koncerty Twenty One Pilots do tej pory odbyły się 3 listopada 2016  na warszawskim Torwarze, a drugi raz zagrali 15 lutego 2019 w łódzkiej Atlas Arenie

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.
Twenty One Pilots: premiera “Clancy” coraz bliżej. Co wiemy o płycie?

18.06.2024

PopMuzyka

Twenty One Pilots: premiera “Clancy” coraz bliżej. Co wiemy o płycie?

FAQ

Kto aktualnie znajduję się w zespole Twenty One Pilots?
Twenty One Pilots jest amerykańskim zespołem muzycznym, tworzącym muzykę z pogranicza rocka, hip-hopu, oraz elektroniki. Ich działalność rozpoczęła się w 2009 roku, w mieście Columbus, w stanie Ohio. Do aktualnego składu Twenty One Pilots zaliczają się Tyler Robert Joseph, urodzony 1 grudnia 1988 roku, który jest amerykańskim piosenkarzem oraz producentem muzycznym. Jako członek Twenty One Pilots był sześciokrotnie nominowany do nagrody Grammy, a w 2017 roku udało mu się ją wygrać. Drugim członkiem jest Josh Dun, urodzony 18 czerwca 1988 roku. Do zespołu dołączył w 2011 roku.
Skąd wzięła się nazwa Twenty One Pilots?
Tyler Joseph, jako główny założyciel zespołu dokładnie wyjaśnił znaczenie nazwy. Pochodzi ona ze sztuki, którą przerabiał w college'u pod tytułem "Wszyscy moi synowie" Arthura Millera. Główny bohater produkuje części do samolotów wadliwych i niestety zdecydował się je wysłać, co spowodowało śmierć 21 pilotów. Nazwa zespołu ciągle przypomina mu o tym, aby podejmować dobre decyzje.
Ile albumów zostało wydanych przez Twenty One Pilots?
Łącznie Twenty One Pilots wydało 5 albumów. Przed podpisaniem jakiegokolwiek kontraktu zespół wydał 2 pierwsze albumy studyjne. Pierwszym z nich był wydany w 2009 album pod tytułem "Twenty One Pilots", a drugim "Regional at Best wydanym w 2011 roku. W 2012 roku podpisali kontrakt z amerykańską wytwórnią muzyczną Fueled by Ramen. Pierwszym albumem (a zarazem 3. w ich karierze), który został wydany pod szyldem wytwórni Fueled by Ramen ,był album "Vessel". Data jego premiery przypada na 8 stycznia 2013 roku. Wszystkie utwory z płyty zostały certyfikowane złotem przez RIAA (Recording Industry Association of America). Czwarty album nosi nazwę "Blurryface", wydany 16.05.2015, uzyskał on status platynowej płyty. Singiel promujący daną płytę znalazł się na pierwszym miejscu listy Airplay w Polsce. Piątym, jak również najnowszym albumem jest "Trench", który został wydany 5.10.2018 roku.

Fani lubią też

Zobacz też