Twenty One Pilots

Twenty One Pilots

Twenty One Pilots to amerykański duet pochodzący z Columbus w stanie Ohio. Zespół powstał w 2009 roku i tworzą go Tyler Joseph oraz Josh Dun. Zanim podpisali kontrakt z wytwórnią Fueled by Ramen sami opublikowali dwa albumy: Twenty One Pilots (2009) oraz Regional at Best (2011). Ich pierwszy album studyjny Vessel został wydany przez wytwórnię Fueled by Ramen w 2013 roku.

 

Joseph wymyślił nazwę zespołu podczas czytania sztuki Arthura Millera pt. "Wszyscy moi synowie". Jej bohaterem jest mężczyzna, który popełnia samobójstwo po tym, jak doprowadził do śmierci dwudziestu jeden pilotów podczas II Wojny Światowej, ponieważ umyślnie wysłał im niesprawne części mając na uwadze jedynie swój własny interes.

Płyty Twenty One Pilots

W grudniu 2009 ukazała się debiutancka płyta Twenty One Pilots Twenty One Pilots, w tym samym czasie rozpoczęli koncertowanie po Ohio. W 2011 roku na sklepowe półki trafiła ich druga płyta pt. Regional at Best. Był to okres, podczas którego zainteresowało się nimi wiele wytwórni płytowych.

 

W 2012 podpisali kontrakt z wytwórnią Fueled by Ramen. W 2015 roku wydali czwartą płytę Blurryface, promował ją utwór„Stressed Out”, który znalazł się na pierwszym miejscu listy AirPlay.

Koncerty Twenty One Pilots

W maju 2016 zespół Twenty One Pilots rozpoczął światową trasę koncertową Emotional Roadshow, w ramach której wystąpił m.in. na stadionie Hersheys. Ogłosili również trasę koncertową "The Bandito Tour", w której skład wchodziły występy w USA, Australii, Nowej Zelandii oraz kilku krajach w Europie.

 

Twenty One Pilots w Polsce występowali już kilkakrotnie, a ich koncerty cieszyły się ogromną popularnością. Koncerty Twenty One Pilots do tej pory odbyły się 3 listopada 2016  na warszawskim Torwarze, a drugi raz zagrali 15 lutego 2019 w łódzkiej Atlas Arenie. Najbliższy koncert Twenty One Pilots będzie miał miejsce podczas Open'er Festival 2021.

 

Twenty One Pilots - Często zadawane pytania

  • Twenty One Pilots jest amerykańskim zespołem muzycznym, tworzącym muzykę z pogranicza rocka, hip-hopu, oraz elektroniki. Ich działalność rozpoczęła się w 2009 roku, w mieście Columbus, w stanie Ohio. Do aktualnego składu Twenty One Pilots zaliczają się Tyler Robert Joseph, urodzony 1 grudnia 1988 roku, który jest amerykańskim piosenkarzem oraz producentem muzycznym. Jako członek Twenty One Pilots był sześciokrotnie nominowany do nagrody Grammy, a w 2017 roku udało mu się ją wygrać. Drugim członkiem jest Josh Dun, urodzony 18 czerwca 1988 roku. Do zespołu dołączył w 2011 roku.
  • Tyler Joseph, jako główny założyciel zespołu dokładnie wyjaśnił znaczenie nazwy. Pochodzi ona ze sztuki, którą przerabiał w college'u pod tytułem "Wszyscy moi synowie" Arthura Millera. Główny bohater produkuje części do samolotów wadliwych i niestety zdecydował się je wysłać, co spowodowało śmierć 21 pilotów. Nazwa zespołu ciągle przypomina mu o tym, aby podejmować dobre decyzje.
  • Łącznie Twenty One Pilots wydało 5 albumów. Przed podpisaniem jakiegokolwiek kontraktu zespół wydał 2 pierwsze albumy studyjne. Pierwszym z nich był wydany w 2009 album pod tytułem "Twenty One Pilots", a drugim "Regional at Best wydanym w 2011 roku. W 2012 roku podpisali kontrakt z amerykańską wytwórnią muzyczną Fueled by Ramen. Pierwszym albumem (a zarazem 3. w ich karierze), który został wydany pod szyldem wytwórni Fueled by Ramen ,był album "Vessel". Data jego premiery przypada na 8 stycznia 2013 roku. Wszystkie utwory z płyty zostały certyfikowane złotem przez RIAA (Recording Industry Association of America). Czwarty album nosi nazwę "Blurryface", wydany 16.05.2015, uzyskał on status platynowej płyty. Singiel promujący daną płytę znalazł się na pierwszym miejscu listy Airplay w Polsce. Piątym, jak również najnowszym albumem jest "Trench", który został wydany 5.10.2018 roku.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Twenty One Pilots
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/