Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemaudioriverfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Lucyna Malec

Lucyna Malec

Sprawdź wydarzenia
Lucyna MalecOpisWydarzeniaLucyna Malec - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Lucyna Malec to urodzona 27 lipca 1966 roku aktorka pochodząca ze Stalowej Woli. Jest znana z ról teatralnym, filmowych, telewizyjnych oraz dubbingowych. Występuje również jako piosenkarka. Szerszej publiczności dała się poznać występując w filmie "Mój Nikifor" oraz serialach "Bulionerzy" i "Na Wspólnej". Ma córkę Zofię.

Lucyna Malec: pochodzenie i wykształcenie

Lucyna Malec urodziła się 27 lipca 1966 roku w Stalowej Woli. Ukończyła IV LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Bielsku-Białej. Jest absolwentką Akademii Teatralnej w Warszawie. Aktorka skończyła szkołę w 1989 roku. Prywatnie ma córkę Zofię, która urodziła się 1998 roku. 

Lucyna Malec: kino i telewizja

Lucyna Malec występuje na ekranie od 1990 roku. Zagrała wtedy epizodyczną rolę w serialu "W labiryncie". W 1993 roku wystąpiła w serialu "Czterdziestolatek. 20 lat później".

W 1995 roku pojawiła się w "Pułkowniku Kwiatkowskim". W 2000 roku zagrała rolę Bożeny w "Twarzach i maskach" oraz wystąpiła gościnnie w serialu "Graczykowie". W 2001 roku zagrała sekretarkę pułkownika Lesienia w "Tam i z powrotem", Kozłowską w "Na dobre i na złe", Marię Walewską w "Myszce Walewskiej" oraz Zosię w "Miodowych latach". Od 2002 do 2010 grała Aleksandrę w serialu "Samo życie".

W latach 2004-2005 aktorka występowała w "Pensjonacie pod Różą" jako Grażyna Adamska. W 2004 roku pojawiła się również w roli Hanny Włosińskiej w dramacie "Mój Nikifor". Wystąpiła także w "Camera Café" jako Weronika oraz rozpoczęła pracę w serialu "Bulionerzy" jako Grażyna Nowik. Występowała w nim do 2006 roku. 2006 rok przyniósł aktorce rolę Danuty Zimińskiej w serialu "Na Wspólnej". Przez lata grania w serialu dała się poznać szerszej publiczności. W 2008 roku zagrała rolę Marysi Sawickiej w serialu "Doręczyciel".

W latach 2008-2009 zagrała w "Czasie honoru" jako Jelonkowa. W 2009 roku aktorka pojawiła się w roli Moniki Bulzackiej w serialu "Ojciec Mateusz". W latach 2010-2013 grała rolę Lucyny Karolak w "Hotelu 52". W 2011 roku zagrała Izabelę w "Świętej krowie", w 2015 Basię w "Przyjaciółkach", w 2018 Renię w "Jak pies z kotem". W latach 2019-2020 występowała w serialach "O mnie się nie martw" (jako Danuta Małecka) oraz "Echo serca" (jako doktor Dorota).

Lucyna Malec: dubbing

Lucyna Malec niejednokrotnie pokazała aktorskie umiejętności także w rolach dubbingowych. Podkładała głosy takim postaciom jak m.in. Betty Rubble we "Flintstonach", Taffie Dare w "Kapitanie Grotmanie i Aniołkolatkach", Kotka w filmie "Królik Bugs i Struś Pędziwiatr: Szalony pościg", Tweety w "Króliku Bugsie", wampirzyca Sibella w "Scooby Doo: Szkoła upiorów", Elmirka Duff w "Przygodach Animków", Jastrząbek Henry w "Zwariowanych melodiach", Mama Świnka w "Śwince Peppie", Rebecca w "Nocy w muzeum", Arlene w "Garfieldzie", a także wielu innych. 

Lucyna Malec: teatr

Lucyna Malec od 1989 roku związana jest z Teatrem Kwadrat w Warszawie. Pojawiła się w takich sztukach jak "O co biega?" (jako Penelopa Toop), "Dwie morgi utrapienia" (jako Krysia), "Szalone nożyczki" (jako Barbara Markowska), "Sługa dwóch panów" (jako Beatrycze), "Mój przyjaciel Harvey" (jako Ruth Kelly), "Przyjazne dusze" (jako Susie Cameron), "Klub cmentarny" (jako Mildred), "To tylko sztuka" (jako Emma), "Ciotka Karola 3.0" (Donna Lucia D’Alvadorez), "Okno na parlament" (jako Krystyna Wilska), "Godzinka spokoju" (jako Elza), "Czego nie widać" (jako Dotty Otley), "Così è la vita (Takie jest życie)" (jako Paula) oraz "Nie książka zdobi człowieka" (jako pokojówka).

Lucyna Malec: ciekawostki

Aktorka występowała w telewizyjnym widowisku kabaretowym "Komiczny Odcinek Cykliczny" razem z Grzegorzem Wąsowskim oraz Sławomirem Szcześniakiem. W programie pokazała się także jako piosenkarka. W 2013 roku zdobyła Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę Jury w kategorii "Najlepszy spektakl" na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Prywatnych za spektakl "Grace i Gloria".

 

Zobacz też: Jakub Wons, Joanna Jarmołowicz, Joanna Jabłczyńska, Agnieszka Więdłocha, Dominika Gwit, Piotr Grabowski, Wiktor Zborowski, Katarzyna Skrzynecka, Małgorzata Ostrowska - Królikowska, Olga Bołądź, Barbara Wypych, Magdalena Popławska, Anna Iberszer, Rafał Mroczek, Anna Terpiłowska, Filip Pławiak, Katarzyna Sowińska, Maria Tyszkiewicz, Monika Obara, Dominika Łakomska,

 

Wydarzenia

Lucyna Malec - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Lucyna Malec?

Miejscowości, w których Lucyna Malec wystąpi w najbliższym czasie: Tczew, Bolesławiec, Płock.

Kiedy urodziła się Lucyna Malec?
Lucyna Malec urodziła się 27 lipca 1966 roku.
Skąd pochodzi Lucyna Malec?
Aktorka pochodzi ze Stalowej Woli.
Jaką szkołę ukończyła aktorka?
Lucyna Malec jest absolwentką Akademii Teatralnej w Warszawie.
Jakie są najbardziej znane role Lucyny Malec?
Do najbardziej znanych ról aktorki należą: rola Hanny Włosińskiej w filmie "Mój Nikifor", Grażyny Nowiko w serialu "Bulionerzy" oraz Danuty Zimińskiej w serialu "Na Wspólnej".
Czy aktorka ma dzieci?
Aktorka ma córkę Zosię urodzoną w 1998 roku.

Fani lubią też

Zobacz też