Newsletter

Na czasie

drift-masterswe-will-rock-youopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Targi i wystawy w Krakowie

Bilety na targi i wystawy w Krakowie
OpisTargi i wystawy

Kraków to miasto, w którym wydarzenia kulturalne odgrywają bardzo dużą rolę.

Bilety na targi i wystawy

Polecamy
Dzień Dziecka 2023

Dzień Dziecka 2023

Dzień Matki 2023

Dzień Matki 2023

Noc Muzeów 2023

Noc Muzeów 2023

Wystawa Pojedynek Mistrzów Malarstwa w 3D: Claude Monet vs Vincent Van Gogh

Wystawa Pojedynek Mistrzów Malarstwa w 3D: Claude Monet vs Vincent Van Gogh

03-04.06.2023

Katowice

Prelekcje 2023: Sala Naukowa

Prelekcje 2023: Sala Naukowa

16-18.06.2023

Poznań

Wystawy Kraków to przede wszystkim ekspozycje w Muzeum Narodowym w Krakowie. Muzeum istnieje od 1879 roku i może się poszczycić największą liczbą stałych galerii i kolekcji w Polsce, liczącymi w sumie blisko 900 tysięcy eksponatów sztuki polskiej i zagranicznej. Muzeum Narodowe ma dziesięć oddziałów. Największym z nich jest Gmach Główny, zlokalizowany przy alei 3 Maja 1. Najstarszym oddziałem są Sukiennice, gdzie znajduje się znana w całym kraju Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku.

Co warto zobaczyć w Krakowie, otóż ciekawą wystawę proponuje Muzeum Inżynierii Miejskiej.To takie proste” ma charakter edukacyjny. Jej celem jest oswojenie zwiedzających ze światem nauk ścisłych i technologią. Wystawy w Krakowie można także zobaczyć w Bunkrze Sztuki. Jest to galeria sztuki współczesnej znajdująca się na placu Szczepańskim 3a. Wystawy w Bunkrze Sztuki często dotyczą tematyki człowieka oraz jego problemów. Jedną z takich wystaw jest Orient. „Nowy Wschód” w sztuce artystów z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Dotyczy ona tożsamości mieszkańców Europy Wschodniej, którzy są często rozdarci pomiędzy Wschodem i Zachodem.

Niezwykle ciekawe wystawy zobaczymy w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa. Są tam między innymi ekspozycje dotyczące okupacji miasta czy historii i kultury Żydów. Wystawy Kraków to także pasjonujące wystawy stałe i czasowe w Muzeum Sztuki Współczesnej. Są one poświęcone wybitnym artystom i twórcom oraz różnym zjawiskom społecznym i kulturalnym.

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn