Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskadawid-podsiadlo
Home Artysta Dawid Podsiadło

Dawid Podsiadło

Dawid PodsiadłoSzczegółyOpisWydarzeniaDawid Podsiadło - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
30 lat
data urodzenia:
23.05.1993
miejsce urodzenia:
Dąbrowa Górnicza
zespół/zespoły aktualne:
Curly Heads
dyscyplina:
piosenkarz, wokalista, autor tekstów
social media:

Opis

Po historycznym występie na PGE Narodowym dla 80 tysięcy widzów, Dawid Podsiadło idzie za ciosem i zaprasza na trasę stadionową ze sceną 360 stopni - szczegóły TUTAJ.

 

Wokalista, producent filmowy, jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów na polskim rynku muzycznym. Dawid Podsiadło to cieszący się nieustającą ogromną popularnością piosenkarz i autor tekstów. Jego kariera nabrała tempa w 2013 roku wraz z debiutanckim albumem „Comfort and Happiness”. Kolejne dwa albumy - „Annoyance and Disappointment” i „Małomiasteczkowy” osiągnęły statusy Diamentowej Płyty (łącznie ponad 450 tysięcy sprzedanych egzemplarzy). Po czterech latach przerwy Podsiadło powrócił z nową płytą „Lata Dwudzieste”, będącą zbiorem przeżyć i przemyśleń artysty, który przyzwyczaił swoich odbiorców do mocnych tekstów i zapadających w pamięć dźwięków.

 

Podsiadło jest laureatem wszystkich prestiżowych nagród muzycznych. Ma na swoim koncie zarówno statuetki nagrody muzycznej Fryderyk czy Paszport Polityki w kategorii Muzyka popularna.

Dawid Podsiadło koncerty

Jego trasy koncertowe od początku wyprzedawały się na pniu. Pierwsza trasa halowa solowego artysty, „Małomiasteczkowa Trasa”, zgromadziła łącznie ponad 110 tysięcy fanów. Razem z Taco Hemingwayem osiągnęli ówczesny Mount Everest polskiej estrady koncertowej – wyprzedali wspólne solowe koncerty na PGE Narodowym w rekordowym tempie, grając dla ponad 60 tysięcy fanów, co do tej pory udawało się tylko artystom zagranicznym. Podsiadło nie zatrzymał tempa ogłaszając chwilę później aż trzy solowe koncerty stadionowe – w Gdańsku, Wrocławiu i Chorzowie. Podczas tego ostatniego wykonał wspólnie z Arturem Rojkiem utwór “Długość dźwięku samotności”. Na tych trzech koncertach bawiło się ponad 150 tysięcy fanów, potwierdzając tym samym mocną pozycję artysty na polskim rynku muzycznym.

Podczas ostatnich koncertów artysta zaskoczył zgromadzoną publiczność prezentując im przedpremierowo trzy nowe utwory z płyty, w tym utwór Szarość i Róż.

Po premierze najnowszego albumu „Lata Dwudzieste”, na przełomie 2022-2023 Podsiadło ruszył w dwie, wyprzedane w moment, trasy koncertowe. Halową trasę „Post Produkcja”, która swoim rozmachem zaskoczyła absolutnie wszystkich, oraz klimatyczny “PRZED I PO TOUR” podczas której zagrał 25 koncertów w filharmoniach oraz 5 finałowych występów w Operze Leśnej w Sopocie.

26 sierpnia 2023 roku Dawid Podsiadło pobił kolejny rekord grając historyczny koncert na PGE Narodowym dla 80 tysięcy osób na scenie umieszczonej na samym środku płyty stadionu. Niewątpliwy sukces tego wydarzenia rozbudził apetyt na wykorzystanie sceny 360 na kolejnych koncertach. W czerwcu 2024 roku Podsiadło zagra na scenie 360 na trzech stadionach: w Gdańsku, Poznaniu i Chorzowie.

Wydarzenia

Dawid Podsiadło - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Dawid Podsiadło?

Miejscowości, w których Dawid Podsiadło wystąpi w najbliższym czasie: Gdańsk, Wrocław, Poznań, Chorzów.

Skąd pochodzi Dawid Podsiadło?
Dawid Podsiadło urodził się w Dąbrowie Górniczej 23 maja 1993 roku.

Fani lubią też

Zobacz też