BadBadNotGood

Pochodząca z Toronto w prowincji Ontario kanadyjska formacja BadBadNotGood to trio instrumentalistów i producentów muzycznych. Grupa została założona w 2010 roku przez klawiszowca Matthew Tavaresa, perkusistę Alexandra Sowinskiego oraz basistę Chestera Hansena. W 2016 roku do kapeli dołączył muzyk Leland Whitty, który zastąpił odchodzącego Matthew Tavaresa. Podczas tras koncertowych muzyków wspiera dodatkowo Felix Fox.

BadBadNotGood - dyskografia

Zespół BadBadNotGood wydał do tej pory pięć albumów studyjnych. Choć przygotowane w latach 2011 i 2012 wydawnictwa „BBNG” i „BBNG2” nie odniosły sukcesów na światowych listach przebojów, płyta „III”, wydana w 2014 roku, dotarła do 1 miejsca na liście US Contemporary Jazz oraz 2 miejsca US Jazz. Największe sukcesy święciła czwarta płyta o nazwie „IV”, wydana w 2016 roku. Trafiła ona na listy przebojów w aż 5 krajach: Kanadzie, Australii, Belgii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Płyta dotarła również na pierwsze miejsca listy US Jazz i US Contemporary Jazz. Ostatni krążek zespołu, „Talk Memory” również dostał się na pierwsze miejsce zestawienia Contemporary Jazz. Wydawnictwo spotkało się z pozytywnym odbiorem krytyków i słuchaczy muzyki alternatywnej, hip hopu oraz jazzu.

Trio BadBadNotGood nagrało również dwie płyty we współpracy z raperem Ghostface Killah (znanym m.in. z formacji Wu-Tang Clan) oraz Jerrym Paperem. Na przestrzeni lat zespół miał okazję współpracować z wieloma artystami światowego formatu, takimi jak Kendrick Lamar, Tyler The Creator czy Daniel Caesar. Artystyczna działalność grupy przyniosła im cztery nominacje do nagród Grammy – statuetkę udało im się zdobyć dwa razy.

Jakie nagrody zdobył zespół BadBadNotGood?

Na przestrzeni lat trio BadBadNotGood zdobyło wiele nagród nie tylko za nagrane utwory, lecz również za działalność producencką. Prócz dwóch nagród Grammy (za najlepszy album progresywnego R&B z 2021 oraz najlepszy album rap z 2018 r.), formacja uzyskała m.in. nagrody ASCAP, SOCAN czy UK Music Video Awards.

BadBadNotGood w Polsce – kiedy odbył się koncert?

Czy byliśmy już świadkami koncertu BadBadNotGood w Polsce? Zespół z Ontario po raz pierwszy odwiedził nasz kraj w 2017 roku w ramach promocji albumu „IV”. Gdzie mogliśmy obejrzeć muzyków zespołu BadBadNotGood? Koncert odbył się w warszawskim Palladium.

BadBadNotGood – koncerty 2022

Z przyjemnością ogłaszamy, że w tym roku polska publiczność ponownie będzie miała okazję nabyć bilety na zespół BadBadNotGood. Koncert 2022 zespołu w Polsce będzie częścią jednego z najważniejszych festiwali muzycznych w kraju – Open’er 2022. Kanadyjski zespół dołączył do gwiazdorskiej obsady, reprezentujących najróżniejsze style muzyczne.

Lista artystów, których obecność została już potwierdzona, jest niezwykle imponująca. Wśród artystów, którzy uświetnią swą obecnością festiwal w Gdyni, znajduje się Doja Cat, Dua Lipa, Maneskin, Imagine Dragons, Martin Garrix czy The Chemical Brothers. Na osoby zainteresowane imprezą czekają zarówno bilety jednodniowe, jak i karnety na weekend bądź całe 4 dni imprezy.

BadBadNotGood - Często zadawane pytania

  • Formacja BadBadNotGood wydała łącznie pięć albumów: „BBNG” (2011 r.), „BBNG2” (2012 r.), „III” (2014 r.), „IV” (2016 r.) oraz „Talk Memory” (2021 r.).
  • Zespół BadBadNotGood tworzy muzykę z pogranicza instrumentalnego hip hopu, jazz-funku oraz post-bop – połączenia nurtu bebop z jazzem awangardowym.
  • Kariera zespołu BadBadNotGood zaczęła się w 2010 roku. Trzon zespołu tworzył Alexander Sowinski, Chester Hansen i Matthew Tavares, które zastąpił w późniejszym okresie Leland Whitty.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

BadBadNotGood
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/