Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta BadBadNotGood

BadBadNotGood

BadBadNotGoodOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Pochodząca z Toronto w prowincji Ontario kanadyjska formacja BadBadNotGood to trio instrumentalistów i producentów muzycznych. Grupa została założona w 2010 roku przez klawiszowca Matthew Tavaresa, perkusistę Alexandra Sowinskiego oraz basistę Chestera Hansena. W 2016 roku do kapeli dołączył muzyk Leland Whitty, który zastąpił odchodzącego Matthew Tavaresa. Podczas tras koncertowych muzyków wspiera dodatkowo Felix Fox.

BadBadNotGood - dyskografia

Zespół BadBadNotGood wydał do tej pory pięć albumów studyjnych. Choć przygotowane w latach 2011 i 2012 wydawnictwa „BBNG” i „BBNG2” nie odniosły sukcesów na światowych listach przebojów, płyta „III”, wydana w 2014 roku, dotarła do 1 miejsca na liście US Contemporary Jazz oraz 2 miejsca US Jazz. Największe sukcesy święciła czwarta płyta o nazwie „IV”, wydana w 2016 roku. Trafiła ona na listy przebojów w aż 5 krajach: Kanadzie, Australii, Belgii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Płyta dotarła również na pierwsze miejsca listy US Jazz i US Contemporary Jazz. Ostatni krążek zespołu, „Talk Memory” również dostał się na pierwsze miejsce zestawienia Contemporary Jazz. Wydawnictwo spotkało się z pozytywnym odbiorem krytyków i słuchaczy muzyki alternatywnej, hip hopu oraz jazzu.

Trio BadBadNotGood nagrało również dwie płyty we współpracy z raperem Ghostface Killah (znanym m.in. z formacji Wu-Tang Clan) oraz Jerrym Paperem. Na przestrzeni lat zespół miał okazję współpracować z wieloma artystami światowego formatu, takimi jak Kendrick Lamar, Tyler The Creator czy Daniel Caesar. Artystyczna działalność grupy przyniosła im cztery nominacje do nagród Grammy – statuetkę udało im się zdobyć dwa razy.

Jakie nagrody zdobył zespół BadBadNotGood?

Na przestrzeni lat trio BadBadNotGood zdobyło wiele nagród nie tylko za nagrane utwory, lecz również za działalność producencką. Prócz dwóch nagród Grammy (za najlepszy album progresywnego R&B z 2021 oraz najlepszy album rap z 2018 r.), formacja uzyskała m.in. nagrody ASCAP, SOCAN czy UK Music Video Awards.

BadBadNotGood w Polsce – kiedy odbył się koncert?

Czy byliśmy już świadkami koncertu BadBadNotGood w Polsce? Zespół z Ontario po raz pierwszy odwiedził nasz kraj w 2017 roku w ramach promocji albumu „IV”. Gdzie mogliśmy obejrzeć muzyków zespołu BadBadNotGood? Koncert odbył się w warszawskim Palladium.

W 2022 roku zespołu w Polsce był częścią jednego z najważniejszych festiwali muzycznych w kraju – Open’er 2022. Kanadyjski zespół dołączył do gwiazdorskiej obsady, reprezentujących najróżniejsze style muzyczne.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie albumy wydał dotychczas zespół BadBadNotGood?
Formacja BadBadNotGood wydała łącznie pięć albumów: „BBNG” (2011 r.), „BBNG2” (2012 r.), „III” (2014 r.), „IV” (2016 r.) oraz „Talk Memory” (2021 r.).
Jaką muzykę tworzy zespół BadBadNotGood?
Zespół BadBadNotGood tworzy muzykę z pogranicza instrumentalnego hip hopu, jazz-funku oraz post-bop – połączenia nurtu bebop z jazzem awangardowym.
Kiedy zaczęła się kariera zespołu BadBadNotGood?
Kariera zespołu BadBadNotGood zaczęła się w 2010 roku. Trzon zespołu tworzył Alexander Sowinski, Chester Hansen i Matthew Tavares, które zastąpił w późniejszym okresie Leland Whitty.

Fani lubią też

Zobacz też