Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Nicole Moudaber

Nicole Moudaber

Nicole MoudaberOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Nicole Moudaber to urodzona 19 stycznia 1977 roku w Lagos, w Nigerii organizatorka wydarzeń, DJ-ka, producentka i osobowość radiowa. Jest założycielką wytwórni płytowej MOOD Records oraz prowadzącą cieszącego się dużą popularnością programu "In The MOOD". 

Pochodzenie Nicole Moudaber

Nicole Moudaber urodziła się 19 stycznia 1977 roku w Lagos, w Nigerii. Po rodzicach ma korzenie nigeryjskie i libańskie. Dzieciństwo spędziła w Lagos, a jako nastolatka przeprowadziła się do Bejrutu, największego miasta w Libanie. Nie spodobało jej się konserwatywne środowisko, w którym musiała żyć. Od najmłodszych lat czuła potrzebę wyrażania siebie, zarówno jako kobieta, jak i jako osoba ogólnie. Nie było to proste zadanie, biorąc pod uwagę, gdzie się wychowywała. W trakcie jej dorastania Liban był pod okupacją reżimu syryjskiego. W całym kraju były rozmieszczone zakłady karne, a ci, którzy protestowali przeciwko czemukolwiek byli zatrzymywani i brutalnie karani. Dlatego też wyrażanie siebie było trudne, ale jak mawia Nicole "Tylko martwe ryby płyną z prądem". 

Przeprowadzka do Londynu

Gdy tylko mogła Nicole Moudaber przeprowadziła się do Londynu. Studiowała nauki społeczne. Rodzice mieli nadzieję, że ich córka będzie pracować dla Amnesty International lub w Izbie Gmin, ale niestety dla nich oczarowało ją nocne życie stolicy Wielkiej Brytanii. Czuła, że odnalazła sens życia. Chciała podzielić się tym, co odkryła ze swoim rodzinnym miastem, ale gdy rodzice dowiedzieli się czym zajmuje się ich córka, odcięli jej finanse. Nie przeszkodziło to Nicole w urządzeniu pierwszej wielkiej imprezy w centrum Bejrutu o nazwie Trashy Renaissance w 1999 roku. Na imprezie wspólnie bawili się wyznawcy różnych religii od chrześcijan po muzułmanów. Jej urządzanie imprez w Bejrucie nie trwało długo. Dzięki tajnym agentom syryjskim trafiła na komisariat policji, co w tamtych czasach było przerażającym doświadczeniem. Na szczęście, dzięki siostrze prawniczce, szybko opuściła więzienie. Po wyjściu na wolność wróciła do Londynu. Kombinacja libańskiej energii i brytyjskiej wolności sprawiła, że powstała impreza o nazwie Soundworx w klubie Crerkenwell's Turnmills. Występowała tam w każdy trzeci piątek miesiąca przez 6 lat. Można powiedzieć, że był to początek jej kariery. Dzięki występom w Wielkiej Brytanii pokazała wiele swoich umiejętności. Wiele dzisiejszych gwiazd zaczynało swoją karierę pod skrzydłami Nicole w Wielkiej Brytanii.

Kariera DJ-ki

Nicole Moudaber zaczęła bawić się DJ-ingiem jeszcze w Bejrucie, ale zaczęła grać dopiero pod koniec 2000 roku. W 2013 roku Moudaber wydała w swój pierwszy LP pt.: "Believe" w wytwórni Drumcode Adama Beyera. Dzięki temu jej kariera nabrała rozpędu. Dostała nominacje do każdej nagrody dla DJ-ów i producentów w branży, a wiele z nich wygrała. Zaczęła być gwiazdą na wielu festiwalach muzyki tanecznej. Rozpoczęła współpracę z różnymi artystami, jak Skin, Moby i Carl Craig. 

Muzyka

W sierpniu 2014 roku Nicole Moudaber zorganizowała trasę koncertową "MoodRaw", podczas której grała w magazynach. Trasa miała miejsce w Londynie, Chicago, Montrealu, Los Angeles i na Brooklynie. Podczas trasy wystąpili m.in. Anja Schneider, Joel Mull, Marino Calal i Raiz. Dwa lata później zorganizowała "MoodZone". Był to projekt sceny festiwalowej. Pierwszy raz została pokazana na EDC, czyli największym festiwalu elektronicznej muzyki tanecznej w Ameryce Północnej. MoodZone pojawiła się jeszcze w Monachium, San Bernardino w Kalifornii. Poza Moudaber wystąpili tam m.in. DJ Tenis, Paco Osuna i Chris Liebing. Nicole Moudaber ma na swoim koncie takie utwory jak: "Believe", "See You Next Tuesday",  "Your love picks me up", "Love someone else", "Where shadows lie", "Somewhere in our minds", "Bittersweet", "Different meanings", "Give me body" oraz "One day later".

Ciekawostki

Nicole Moudager prowadzi niezwykle ekscytujące życie zawodowe. W życiu prywatnym wcale nie jest inaczej. W wolnym czasie DJ-ka lubi ścigać się samochodami. Uważa, że żeby zrozumieć siebie, należy przekraczać swoje granice. Nicole twierdzi, że kluczem do sukcesu w życiu jest być miłym dla drugiego człowieka.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Nicole Moudaber: AGIM, Aksamit, OIO, Imagine Dragons, Sons Of Kemet, The Smile, Dua Lipa, Martin Garrix, Tove Lo, Yola, The Chemical Brothers, Sky Ferreira, Gunna, Megan Thee Stallion, Paco Osuna, Taco Hemingway, Badbadnotgood, Stella Bossi, An On Bast, Destroyer, Jan - rapowanie, Doja Cat, Playboi Carti, Twenty One Pilots, Pillow Queens, The Killers, Years and Years, Anfisa Letyago, Manoid, Cigarettes After Sex, Iceage, Little Simz, Flohio, Jessie Ware, Porridge Radio, Moses Sumney, Royal Blood, Sampa The Great, Måneskin, Dawid Podsiadło, Inhaler, KennyHoopla, Clairo, VTSS, Adam Beyer, Glass Animals, Biffy Clyro, Catz N Dogz, Seasick Steve, Sylvan Esso, Michael Kiwanuka, Young Leosia, Lilly Palmer, Jurek Przeździecki, Don Toliver, Jehnny Beth,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Ile lat ma Nicole Moudaber?
Nicole Moudaber ma 45 lat.
Jakie jest pochodzenie artystki?
Nicole pochodzi z Nigerii.
Jaką muzykę tworzy?
Nicole Moudaber łączy w swojej twórczości różne style muzyczne od techno, przez muzykę elektroniczną, po nawet acid house.
Kiedy zaczęła być DJ-ką?
Nicole Moudaber zaczęła pracować jako Dj-ka w okolicach roku 2009.
Jakie jest hobby Nicole?
Nicole uwielbia ścigać się samochodami.

Fani lubią też

Zobacz też