Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmadawid-podsiadlo

Opera i operetka w Łodzi

Bilety na operę i operetkę w Łodzi

Miejscem, w którym odbywają się spektakle operowe i baletowe w Łodzi jest Teatr Wielki. Opera Łódź repertuar obejmuje opery, operetki i musicale oraz wydarzenia cykliczne takie jak Łódzkie Spotkania Baletowe. Klasyczne opery w repertuarze Teatru Wielkiego to na przykład Aida, Halka czy Don Giovanni. Opera Łódź to także spektakle dla dzieci takie jak „Alicja w krainie muzycznej magii”. Jest to połączenie filmu, muzyki i tradycyjnej sztuki teatralnej. Akcja spektaklu rozgrywa się zarówno na scenie, jak i na kinowym ekranie. Spektakl pełni również funkcję edukacyjną, ponieważ główna bohaterka, podróżując po Królestwie Muzycznej Magii, poznaje style i gatunki muzyczne.

Opera Łódź inne koncerty

W Teatrze Wielkim można również usłyszeć bardzo wiele koncertów spod znaku „nie tylko opera”. Są to kameralne wydarzenia, które często skupiają się na konkretnym temacie lub miejscu pochodzenia utworów – np. pieśni neapolitańskie czy pieśni o miłości.

Koncerty operowe odbywają się także w Teatrze Muzycznym. Polecamy koncert w wykonaniu Teatru Narodowego Operetki Kijowskiej „Na cygańską nutę”. Spektakl będzie kompilacją różnych dzieł z gatunku opery, operetki i musicalu związanych z Cyganami. Pojawią się więc między innymi arie z oper „Trubadur” i „Carmen”, operetki „Cygańska miłość” czy musicalu „Dzwonnik z Notre Dame”. Inną ciekawą propozycją jest koncert „10 Tenorów” w wykonaniu artystów z Polski i Ukrainy. Ich występ będzie mieszanką najbardziej znanych i lubianych utworów operowych (La donna e mobile), popularnych (O sole mio) czy ludowych (Czerwona ruta) w różnych językach. Opera Łódź bilety na ciekawe spektakle znajdziesz na stronie eBilet.pl.

Zobacz też