Białas

Białas

Białas, czyli Mateusz Karaś, to polski raper i freestyle'owiec. Do tej pory sprzedał ponad 120 tys. egzemplarzy krążków. Znany ze współpracy z Karolem "Solarem” Poziemskim, jest członkiem kolektywu SB Maffija, a także zespołu BBQ. Zdobył trzy platynowe i trzy złote płyty. Jest także trzykrotnym finalistą Wielkiej Bitwy Warszawskiej (2007, 2008, 2009). Białas koncertuje po kraju, zdobywając kolejnych fanów. Świadczy o tym ogromna liczba sprzedanych biletów na poszczególne wydarzenia.

Białas muzyka

Białas urodził się w Teresinie, nieopodal Sochaczewa, 11 grudnia 1987 roku. Zadebiutował mixtapem H8ME Mixtape Vol. 1 w 2006. W tym samym roku zwyciężył w Wielkiej Bitwie Warszawskiej – Turnieju Wolnego Mikrofonu. Niedługo potem ukazał się jego kolejny krążek H8ME Mixtape Vol. 2, a w 2008 - H8ME Mixtape Vol. 3 oraz Love Me Mixtape, nagrany z udziałem DJ Polara.

Raper Białas współpracował z Solarem dość długo - nagrał z nim albumy kolaboracyjne Na czczo, Burza po ciszy, Odliczanie Mixtape, Z oślej ławki, Z ostatniej ławki oraz ToNiePolskieYesss. Na ich płytach usłyszeć można było także innych artystów ze sceny hip hopowej, m.in. Danny’ego, Bonsona i Te-Trisa. W 2013 roku Białas wraz z Solarem rozpoczęli współpracę z wytwórnią Prosto, w wyniku której ukazał się album Stage Diving. Gościnnie wystąpili na nim Milo, Tom i Zeus.

 

Kolejnymi krążkami na koncie Białasa był Rehab, nagrany we współpracy z Paluchem, Quebonafide, i Gedzem. Płyta znalazła się na ósmym miejscu listy sprzedaży OLiS. Drugi, solowy album muzyka – H8M4 – pojawił się w sprzedaży w 2016 roku. Zajął 1. miejsce w rankingu OLiS i pokrył się platyną. Kolejna płyta, nagrana z Solarem - #nowanormalnosc - uzyskała status złotej. W dorobku artysty pojawiły się także krążki Polon (2017), Hyper2000 (2018) oraz H8M5 (2020).

 

Ciekawostką jest, że Białas wziął udział w projekcie muzycznym Pepsi Taste The Beat. Nagraj wówczas kilka singli, w tym – Do Ciebie mówię – gdzie wystąpili obok niego Muniek Staszczyk – lider T.Love, Sir Mich oraz Kuba Więcek.

Białas koncerty

Białas koncertuje po całej Polsce, odwiedzając zarówno mniejsze, jak i większe miasta. Wystąpił na wielu festiwalach i imprezach muzycznych, m.in. PATO PARTY w Krakowie, Questival w Katowicach, PROSTO FESXVAL, Hip Hop Never Stop, Polish Hip-Hop Festival i wielu innych.

 

Gdzie jeszcze pojawił się raper z Teresina? Biletowane koncerty Białasa w ramach Tour de Polon, na których występował obok Lanka, odbyły się m.in. w Białymstoku, Gdańsku, Słupsku, Włocławku, Poznaniu, Szczecinie, Katowicach, Krakowie, Warszawie, Bydgoszczy, Toruniu, Radomiu i Przemyślu.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Białas: Kizo, Avi x Louis Villain, Oliwka Brazil, Tede, DJ Soina, Żabson, Kaz Bałagane, Małach / Rufuz, Trill Pem, Bonson, Reto, Guzior, Malik Montana, Słoń, Sobel, Kinny Zimmer, Gruby Mielzky, Dwa Sławy, Miszel, Pawbeats, CatchUp, The Game, Borixon, Asthma, Zetha, Young Multi, Janusz Walczuk, Dziarma, OIO, Skepta, OKI, Phunk'ill, KęKę, Jan - rapowanie, Zdechły Osa, Jacuś, PRO8L3M, White 2115, Szpaku, Kalush Orchestra, Chillwagon, Diho, Wac Toja, Qry, Sokół, O.S.T.R., Miły ATZ, Włodi, Buszu, Gibbs, Otsochodzi, Margaret, Mr. Polska, Sarius, Pezet, Smolasty, Przyłu, Kabe, Nypel, Olszakumpel, Paluch, Taco Hemingway, ERO, Kukon,

 

Białas - Często zadawane pytania

  • Białas wydał dotychczas 5 albumów studyjnych: Rehab (2015), H8M4 (2016), Polon (2017), Hyper2000 (2018) oraz H8M5 (2020). Oprócz tego ma na swoim koncie 4 albumy, powstałe we współpracy z innymi twórcami: Z ostatniej ławki / oraz Solar (2011), Stage Diving / oraz Solar (2013), #nowanormalnosc / oraz Solar (2016), Diamentowy Las / oraz White 2115 (2021).
  • Białas tworzy muzykę rap, hip-hop, trap oraz freestyle rap.
  • Kariera Białasa zaczęła się w roku 2006 – wówczas zadebiutował mixtapem H8ME Mixtape Vol.1.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Białas
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/