Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinska

Białas

BiałasSzczegółyOpisWydarzeniaBiałas - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
36 lat
data urodzenia:
11.12.1987
miejsce urodzenia:
Teresin
dyscyplina:
polski raper, autor tekstów, freestyle’owiec
social media:

Opis

Białas, czyli Mateusz Karaś, to polski raper i freestyle'owiec. Do tej pory sprzedał ponad 120 tys. egzemplarzy krążków. Znany ze współpracy z Karolem "Solarem” Poziemskim, jest członkiem kolektywu SB Maffija, a także zespołu BBQ. Zdobył trzy platynowe i trzy złote płyty. Jest także trzykrotnym finalistą Wielkiej Bitwy Warszawskiej (2007, 2008, 2009). Białas koncertuje po kraju, zdobywając kolejnych fanów. Świadczy o tym ogromna liczba sprzedanych biletów na poszczególne wydarzenia.

Białas muzyka

Białas urodził się w Teresinie, nieopodal Sochaczewa, 11 grudnia 1987 roku. Zadebiutował mixtapem H8ME Mixtape Vol. 1 w 2006. W tym samym roku zwyciężył w Wielkiej Bitwie Warszawskiej – Turnieju Wolnego Mikrofonu. Niedługo potem ukazał się jego kolejny krążek H8ME Mixtape Vol. 2, a w 2008 - H8ME Mixtape Vol. 3 oraz Love Me Mixtape, nagrany z udziałem DJ Polara.

Raper Białas współpracował z Solarem dość długo - nagrał z nim albumy kolaboracyjne Na czczo, Burza po ciszy, Odliczanie Mixtape, Z oślej ławki, Z ostatniej ławki oraz ToNiePolskieYesss. Na ich płytach usłyszeć można było także innych artystów ze sceny hip hopowej, m.in. Danny’ego, Bonsona i Te-Trisa. W 2013 roku Białas wraz z Solarem rozpoczęli współpracę z wytwórnią Prosto, w wyniku której ukazał się album Stage Diving. Gościnnie wystąpili na nim Milo, Tom i Zeus.

 

Kolejnymi krążkami na koncie Białasa był Rehab, nagrany we współpracy z Paluchem, Quebonafide, i Gedzem. Płyta znalazła się na ósmym miejscu listy sprzedaży OLiS. Drugi, solowy album muzyka – H8M4 – pojawił się w sprzedaży w 2016 roku. Zajął 1. miejsce w rankingu OLiS i pokrył się platyną. Kolejna płyta, nagrana z Solarem - #nowanormalnosc - uzyskała status złotej. W dorobku artysty pojawiły się także krążki Polon (2017), Hyper2000 (2018) oraz H8M5 (2020).

 

Ciekawostką jest, że Białas wziął udział w projekcie muzycznym Pepsi Taste The Beat. Nagraj wówczas kilka singli, w tym – Do Ciebie mówię – gdzie wystąpili obok niego Muniek Staszczyk – lider T.Love, Sir Mich oraz Kuba Więcek.

Białas koncerty

Białas koncertuje po całej Polsce, odwiedzając zarówno mniejsze, jak i większe miasta. Wystąpił na wielu festiwalach i imprezach muzycznych, m.in. PATO PARTY w Krakowie, Questival w Katowicach, PROSTO FESXVAL, Hip Hop Never Stop, Polish Hip-Hop Festival i wielu innych.

 

Gdzie jeszcze pojawił się raper z Teresina? Biletowane koncerty Białasa w ramach Tour de Polon, na których występował obok Lanka, odbyły się m.in. w Białymstoku, Gdańsku, Słupsku, Włocławku, Poznaniu, Szczecinie, Katowicach, Krakowie, Warszawie, Bydgoszczy, Toruniu, Radomiu i Przemyślu.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Białas - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Białas?

Miejscowości, w których Białas wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Jakie albumy wydała dotychczas Białas?
Białas wydał dotychczas 5 albumów studyjnych: Rehab (2015), H8M4 (2016), Polon (2017), Hyper2000 (2018) oraz H8M5 (2020). Oprócz tego ma na swoim koncie 4 albumy, powstałe we współpracy z innymi twórcami: Z ostatniej ławki / oraz Solar (2011), Stage Diving / oraz Solar (2013), #nowanormalnosc / oraz Solar (2016), Diamentowy Las / oraz White 2115 (2021).
Jaką muzykę tworzy Białas?
Białas tworzy muzykę rap, hip-hop, trap oraz freestyle rap.
Kiedy zaczęła się kariera Białasa?
Kariera Białasa zaczęła się w roku 2006 – wówczas zadebiutował mixtapem H8ME Mixtape Vol.1.

Fani lubią też

Zobacz też