Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Magdalena Waligórska

Magdalena Waligórska

Sprawdź wydarzenia
Magdalena WaligórskaSzczegółyOpisWydarzeniaMagdalena Waligórska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
43 lata
data urodzenia:
05.01.1981
miejsce urodzenia:
Jędrzejów
dyscyplina:
Aktorka filmowa, serialowa i teatralna
social media:

Opis

Magdalena Waligórska-Lisiecka jest niezwykle popularną aktorką teatralną oraz filmową, której pracę możemy podziwiać na deskach wielu teatrów oraz najznakomitszych polskich seriali i produkcji filmowych. Lubiana wśród szerokiego grona widzów, jak również w świecie artystycznym wśród artystów. Ceniona za swoje poczucie humoru, życzliwość oraz troskę o innych. 

Historia życia Magdaleny Waligórskiej-Lisieckiej

Magdalena Waligórska-Lisiecka urodziła się 5 stycznia 1981 roku w Jędrzejowie. Jest zawodową aktorką- w 2007 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie, z wydziałem aktorskim mieszczącym się we Wrocławiu. Co więcej, poszerzając swoją wiedzę oraz zainteresowania, Magdalena Waligórska- Lisiecka studiowała także wiedzę o teatrze na Akademii Teatralnej w Warszawie. Pomimo tego, że aktorka zaangażowana jest w wiele, różnorodnych projektów seriali i filmów, możemy oglądać jej perfekcyjną grę aktorską na deskach Teatru Nowego w Zabrzu od 2014 roku. 

 

Prywatnie Magdalena Waligórska- Lisiecka, od 2016 roku jest szczęśliwą małżonką aktora Mateusza Lisieckiego. Para doczekała się dwójki dzieci. 

Dorobek artystyczny znanej aktorki

Magdalena Waligórska- Lisiecka na swój dorobek artystyczny zaczęła pracować jeszcze przed rozpoczęciem studiów. Swoich sił próbowała w rolach epizodycznych w filmach i serialach. Swój debiut aktorka miała w serialu "Na dobre i na złe". Zagrała także w słynnym filmie Romana Polańskiego "Pianista". 

 

Jak każdy zawodowy, profesjonalny aktor, także Magdalena Waligórska-Lisiecka ma w swoim dorobku artystycznym wiele ról teatralnych. Do najbardziej popularnych pozycji znanej artystki z całą pewnością należy udział w Placu Waszyngtona zagranym w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie. Artystka zagrała także sztuce Smak Mamrota w Teatrze Capitol, Jeszcze jeden do puli w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, czy w sztuce Dzikuska, w Teatrze Telewizji. 

 

Aktorka występowała w polskich serialach. Mogliśmy obserwować jej rozwój i dokonania artystyczne m.in. w takich produkcjach jak: "Samo życie", "Czego się boją faceci, czyli seks w mniejszym mieście", "Na wspólnej", "U fryzjera", "Rodzina zastępcza", "Niania", "M jak Miłość", "Egzamin z życia", "Dwie strony medalu", "Bezmiar sprawiedliwości", "Odwróceni", "Królowie Śródmieścia", "Faceci do wzięcia", "Biuro kryminalne", "BrzydUla", "Ojciec Mateusz", "Szpilki na Giewoncie", "Przyjaciółki", "Prawo Agaty".

Oprócz tego, że aktorka słynie z udziału w wielu znakomitych serialach, jej dorobek artystyczny obfituje także w udział w filmach. Przede wszystkim mogliśmy obserwować twórczość artystki w filmach komediowych, takich jak "Testosteron", "Ile waży koń trojański?", "Randka w ciemno", "Los Numeros". Oprócz tego Magdalena Waligórska- Lisiecka brała udział w takich produkcjach jak: "Moje córki krowy", "Big love", "Szczęścia chodzą parami", "Jak pokonać kaca" czy "Ślepy traf".

Pomimo udziału w wielu, różnorodnych produkcjach, momentem przełomowym w karierze Magdaleny Waligórskiej- Lisieckiej było wzięcie udziału w produkcji jedynego z najbardziej kultowych seriali polskich "Ranczo" oraz "Ranczo Wilkowyje". To w nim artystka wcieliła się w rolę uroczej barmanki Wioletki. Aktorka brała udział w produkcji w latach 2006- 2009 oraz 2011- 2016. 

Dorobek artystyczny znanej aktorki jest także uzupełniony o epizody dubbingu. Magdalena Waligórska-Lisiecka wzięła udział w dubbingowaniu w 2014 roku filmu dokumentalnego "Powstanie Warszawskie". W ramach projektu artystka wykonała piosenkę Sto lat. 

Magdalena Waligórska- Lisiecka i jej współpraca z innymi artystami

W związku z dużym dorobkiem artystycznym znanej, polskiej, aktorki, jej współpraca z innymi, znakomitymi artystami, jest bardzo bogata. Biorąc udział w serialu Ranczo, Magdalena Waligórska- Lisiecka współpracowała z najznakomitszymi aktorkami, takim jak m.in.: Cezary Żak, Ilona Ostrowska, Paweł Królikowski, Franciszek Pieczka, Piotr Pręgowski, Artur Barciś, Elżbieta Romanowska i inni. Wraz z Arkadiuszem Naderem, Magdalena Waligórska- Lisiecka stworzyła serialową parę szczęśliwego małżeństwa. 

Co więcej, oprócz współpracy w wielu produkcjach polskich seriali i filmów, Magdalena Waligórska- Lisiecka wystąpiła także gościnnie w teledysku Ani Rusowicz, podczas kręcenia klipu do utworu Ślepa miłość.

Źródło zdjęcia: PAP

Wydarzenia

Magdalena Waligórska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Magdalena Waligórska?

Miejscowości, w których Magdalena Waligórska wystąpi w najbliższym czasie: Poznań, Łódź, Kraków, Płock, Otwock, Wrocław, Stalowa Wola, Lublin, Chełmek, Bydgoszcz, Piotrków Trybunalski.

Która produkcja przyniosła Magdalenie Waligórskiej- Lisieckiej największą popularność?
Pomimo tego, że aktora brała udział w wielu produkcjach, największą popularność przyniosła jej rola Wioletki w jednym z najdoskonalszych seriali polskich Ranczo oraz Ranczo Wilkowyje.
Czy Magdalena Waligórska- Lisiecka ma dzieci?
Aktorka jest matką dwójki dzieci- Piotra oraz Natalii.
Ile wzrostu ma Magdalena Waligórska- Lisiecka?
Magdalena Waligórska- Lisiecka ma 168 cm wzrostu.
Z kim najczęściej współpracuję Magdalena Waligórska- Lisiecka?
Magdalena Waligórska- Lisiecka najczęściej współpracuje z Tamarą Arciuch, Piotrem Nowakiem, Karoliną Nolbrzak czy Wojciechem Czerwińskim.
Czy Magdalena Waligórska- Lisiecka jest mężatką?
Magdalena Waligórska- Lisiecka wyszła za mąż w 2016 roku za aktora Mateusza Lisieckiego.

Fani lubią też

Zobacz też