Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo

Manoid

ManoidOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

MANOID to uzdolniony muzyk, producent utworów, wykonawca, projektant dźwięku, który ma na swoim koncie olbrzymią liczbę występów na całym świecie. To artysta nietuzinkowy, którego pasją jest muzyka elektroniczna. Nie jest to jednak surowe, typowe dla tego gatunku, brzmienie. MANOID urozmaica swoje utwory naturalnymi motywami, zaczerpniętymi z prawdziwej przyrody. To artysta dosyć tajemniczy, o którym nie ma zbyt wiele informacji w sieci, w szczególności jeśli chodzi o jego życie prywatne. Kim jest MANOID? Skąd pochodzi? Z jakich produkcji jest najbardziej znany? Co warto wiedzieć o jego karierze? Wyróżniamy te kwestie i wskazujemy na najciekawsze fakty o artyście posługującym się pseudonimem MANOID.

Kim jest MANOID? Pochodzenie, czasy młodości i początki kariery

MANOID to pochodzący z Polski artysta muzyczny, zajmujący się nowoczesnym, elektronicznym brzmieniem. To artysta, który wychodzi z założenia, że informacje o jego życiu nie są ważne dla szerokiej publiki. Jak sam o sobie pisze w notce biograficznej, dane osobowe nie mają żadnego znaczenia, ponieważ tak naprawdę liczy się muzyka. Jeśli wniknie się głębiej, to da się jednak stwierdzić kilka rzeczy: MANOID urodził się w 1989 roku w Polsce, a dokładnie we wschodniej jej części. W rzeczywistości nazywa się Karol Murawski. Jego rodzina pochodzi z małej miejscowości, zlokalizowanej w zalesionej części kraju, na wschód od brzegu Wisły. Jako młodzieniec chodził na dodatkowe lekcje muzyczne, które były poświęcone szkoleniu umiejętności gry na pianinie. Jego zamiłowanie do muzyki szybko przeistoczyło się w pasję. Sam, bez pomocy specjalistów, szkolił się w tworzeniu muzyki elektronicznej na komputerze. Ważnym etapem w jego życiu była przeprowadzka do Warszawy. Jako artysta został doceniony nie tylko w kraju, ale także zagranicą. Gra koncerty w Polsce, na Islandii czy w Holandii. Ma w swojej biografii wyjazdy do Korei Południowej. Jego debiutancki album pt. "Truth" został wydany w 2018 roku.

Inspiracje, zaczerpnięte motywy muzyczne, współpraca i dyskografia

MANOID tworzy muzykę elektroniczną, która jest uzupełniona o dźwięki naturalnej przestrzeni. Twórca komponuje utwory łącząc w nich motywy nagrań terenowych, czyli muzykę, w której ukryta jest cząstka przyrody. To sprawia, że muzyka elektroniczna spod jego skrzydeł brzmi niestandardowo. Nie jest to ani techno, ani syntetyk. Jego kariera rozpoczęła się w 2014 roku, kiedy to stworzył pierwsze swoje utwory. W 2015 współpracował z polską wokalistką, Polą Rise. Był producentem jej albumu EP. Współpraca okazała się owocna, bo trwała aż do 2018. Wówczas MANOID był w trakcie tworzenia swojej debiutanckiej płyty. Pod koniec wskazanego roku został wydany album "Truth", który rozsławił artystę. MANOID jest także aktywnym DJ'em, który bierze udział w wielu festiwalach i imprezach klubowych. Koncertował już praktycznie na całym świecie, odwiedzając nie tylko kraje europejskie, ale podróżując także do Azji. Single, mini-albumy i albumy MANOID to:

  • "Synestezja" (2014);
  • "To Grieve" (2017);
  • "Are Burning"(2017);
  • "Take Me" (2018);
  • "Truth" (2018).

Flagowy album, koncertowanie, inicjatywy społeczne

Jego jedyny pełny album muzyczny to "Truth". Premiera płyty odbyła się w październiku 2018 roku. Najpierw wydano klasyczny winyl, później płyta została udostępniona do zakupu przez sieć internetową. Album został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków muzycznych. Eksperci wskazali, że bije z niego urok, dojrzałość i wyjątkowa muzykalność. Jego muzyka została doceniona za emocjonalność i połączenie styli: elektroniki, techno i instrumentalnego brzmienia. Polski artysta współpracuje z wytwórnią Hafendisko, zrzeszającą topowych artystów muzyki elektronicznej w Europie. MANOID określa swoją muzykę jako emocjonalną elektronikę. Gra na wielu festiwalach, m.in. Audioriver, Spring Break, Opener Festiwal, Kraków Roof Party i wielu innych eventów. MANOID jest jednym z pomysłodawców Instytutu Dźwięku, mającym na celu dokształcanie osób, chcących dowiedzieć się więcej o zagadnieniach dotyczących tajników muzyki. 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Manoid: AGIM, Aksamit, MRD, Sons Of Kemet, Szmer, Dua Lipa, Yola, Taco Hemingway, Szymon Weiss, Badbadnotgood, An On Bast, Destroyer, Jan - rapowanie, Doja Cat, Playboi Carti, Earth Trax, Pillow Queens, Years and Years, Little Simz, Flohio, Moses Sumney, Jacek Sienkiewicz, Amelie Lens, Inhaler, KennyHoopla, VTSS, Adam Beyer, Nastia, Michael Kiwanuka, Lilly Palmer, Jehnny Beth, OIO, Imagine Dragons, The Smile, Martin Garrix, Tove Lo, Michał Jabłoński, Antigone, Sky Ferreira, Gunna, Megan Thee Stallion, Paco Osuna, Stella Bossi, DUSS, Twenty One Pilots, The Killers, Anfisa Letyago, Cigarettes After Sex, Iceage, Don Toliver, Jessie Ware, Porridge Radio, Royal Blood, Sampa The Great, Måneskin, Dawid Podsiadło, Schwefelgelb, Daria Kolosova, Clairo, Glass Animals, Biffy Clyro, Catz N Dogz, Truant, Seasick Steve, Sylvan Esso, Nicole Moudaber, Narciss, Young Leosia, Jurek Przeździecki, The Chemical Brothers,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak się w rzeczywistości nazywa artysta pod pseudonimem MANOID?
To Karol Murawski, urodzony w Polsce producent muzyczny, performer i twórca dźwięku.
Gdzie można posłuchać utworów MANOIDa?
Jego piosenki znajdują się na wielu portalach streamingowych z muzyką, m.in. Soundcloud, YouTube czy Spotify.
Co jest pasją MANOID?
Artysta lubi podróżować i zwiedzać nowe kraje, czego dowodem są jego wyjazdy zagraniczne.
W jakiej wytwórni wydał swoją płytę MANOID?
Jego debiutancki album Truth został wydany w ramach Hafendisko.
Ile MANOID ma obserwujących na Facebooku?
Obecnie posiada ok. 4200 polubień jego oficjalnego profilu.

Fani lubią też

Zobacz też