Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmergala-kswsting

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Opera i operetka w Gdańsku

Bilety na operę i operetkę w Gdańsku
Opera i operetka Kogo zobaczyćGdzie się wybrać

Bilety na operę i operetkę

Polecamy
TRE VOCI.PL

TRE VOCI.PL

12.10-25.11.2023

Gdańsk, Katowice, Poznań i inne

Tribute to Pavarotti

Tribute to Pavarotti

28.10-26.11.2023

Bydgoszcz, Gdańsk, Kraków i inne

Tre Voci

Tre Voci

29.09-17.12.2023

Bydgoszcz, Chorzów, Gdynia i inne

W Gdańsku działa Opera Bałtycka, w której wystawiane są spektakle operowe, baletowe oraz koncerty. Opera Gdańsk repertuar obejmuje klasyczne opery takie jak „Traviata” Giuseppe Verdiego czy „Cyganeria” Giacoma Pucciniego. Na uwagę zasługuje również najnowsza propozycja Opery - „Poławiacze pereł” Georges'a Bizeta. Wszyscy znają inną operę tego autora - „Carmen”, ale nie każdy kojarzy go z tym tytułem. Początkowo dzieło nie cieszyło się popularnością, ale z biegiem lat zyskało uznanie w oczach publiczności na całym świecie. Ponadto w Operze Bałtyckiej zobaczyć można takie oryginalne dzieła jak „Tango” Sławomira Mrożka opowiedziane przy pomocy muzyki.


Opera Gdańsk to także koncerty takie jak „The 3 Tenors&Soprano”. W Kościele Św. Katarzyny zaprezentują się znakomici włoscy tenorzy i sopranistka. Artyści wykonają znane i lubiane arie z oper takich jak „Traviata”, „Tosca”, „Rigoletto” czy „Turandot”, piękne pieśni neapolitańskie: „O sole mio”, „Mamma”, „Torna a surriento”, a także pełne emocji melodie włoskiej muzyki filmowej. Wszyscy miłośnicy opery z pewnością znają Andrea Bocelliego.

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn