Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Dziarma

DziarmaSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
26 lat
data urodzenia:
25.08.1997
miejsce urodzenia:
Ostrowiec Świętokrzyski
dyscyplina:
Raperka, wokalistka pop, autorka tekstów
social media:

Opis

Dziarma jest jedną z przedstawicielek polskiej sceny rapowej. Wokalistka zadebiutowała przed szerszą publicznością w 2012 roku, podczas występów w programie TVN Mam talent. Obecnie Agata Dziarmagowska tworzy muzykę łączącą gatunki pop, hip-hop, witch house i vaporwave. Jest znana z odważnego wizerunku, prezentowanego na scenie i w klipach, a obok świetnego wokalu może pochwalić się talentem do pisania tekstów. Artystka ma na swoim koncie dwa albumy V oraz Dziarma i współpracę z takimi osobami, jak Adi Nowak, OKI, Szpaku, czy Hodak.

Dziarma - polska wokalistka

Widownia poznała Dziarmę dzięki show TVN Mam talent, w którym artystka wzięła udział w 2012 roku. Udało jej się przejść przez etap castingów, aż do poziomu półfinałów, w których pożegnała się z programem. Później wokalistka zdecydowała się na udział w przesłuchaniach do X Factor z utworem Billionaire Traviego McCoya i Bruno Marsa. W piosence zaprezentowała swój talent wokalny i umiejętność rapowania, co poskutkowało przejściem do kolejnego etapu. Dziarma odpadła z X Factor na poziomie domów jurorskich decyzją Ewy Farnej. Niedługo po udziale w telewizyjnym show wokalistka podpisała kontrakt z Warner Music Poland i wydała utwór Mogę wszystko, nic nie muszę oraz Blisko mnie. Drugi z singli zyskał status złotej płyty w 2017 roku.

 

Aktualnie Dziarma tworzy muzykę łączącą gatunki hip-hop, pop, witch house i vaporwave. Jej ostatnie utwory pochodzą z płyty Dziarma i mają od kilkuset tysięcy do kilku milionów odtworzeń w serwisach muzycznych. Najgłośniejsze z nich, czyli Pinokio, Czarny bez i Cake podkreślają mocny wizerunek artystki, a ona sama nie wstydzi się bezpośrednio wyrażać swoich myśli w tekstach.

Festiwale muzyczne i koncerty artystki

Fani mogą regularnie oglądać artystkę na ogólnopolskich festiwalach muzycznych. Już w 2015 roku Dziarma była gwiazdą koncertu Young Stars Festival w Poznaniu, gdzie otrzymała nagrodę w kategorii "debiut roku". W tym samym roku wystąpiła na Eska Music Awards 2015 w Szczecinie, otrzymując nominację do "najlepszego radiowego debiutu". W 2021 roku Dziarma miała pojawić się na trasie koncertowej Block Party organizowanej w 9 polskich miastach. Organizatorzy byli zmuszeni jednak zmienić formułę wydarzenia w związku z sytuacją pandemiczną i w zamian zapowiedzieli krążek Block Party Mixtape, za którego produkcję ma być odpowiedzialny PRO8L3M.

 

Dziarma regularnie zaprasza fanów na swoje koncerty, a o ich datach informuje między innymi za pośrednictwem profilu na Instagramie, gdzie śledzi ją ponad 300 tys. osób. Dziarma wystąpiła m.in. na Sun Festival w Kołobrzegu (30 lipca 2022) oraz Made in WWA w Warszawie (29/30 kwietnia 2022). Na wspólnej scenie z Dziarmą wystąpili tacy artyści, jak Malik Montana, TEDE, O.S.T.R., czy Smolasty.

 

Albumy i single wydane przez Dziarmę

W swojej karierze Dziarma wydała dwa krążki. Pierwszy z nich zatytułowany V ma formę minialbumu. Płyta ukazała się w 2019 roku i można na niej posłuchać takich utworów jak Plik, DEMONY i BO$$ B!TCH. Kolejny krążek to świetnie przyjęty album Dziarma wydany w 2021 roku, notowany na 13. miejscu listy OLiS w grudniu tego samego roku. Artystka śpiewa na nim takie kawałki, jak Bomby, Pinokio, czy Drzazga, a gościnnie na płycie pojawiają się Szpaku, Hodak i KizoOd początku swojej obecności na scenie Dziarma wydaje także single. Debiut Mogę wszystko, nic nie muszę, głośny President, czy nagrodzony złotą płytą Blisko mnie to jedne z pierwszych utworów artystki. W 2016 roku pojawił się singiel Incomplete, który okrzyknięto zapowiedzią zmiany wizerunku Dziarmy. W swojej karierze wokalistka wydała także Kawaii, czy Coolaid, do których teledyski opublikowano w serwisie YouTube. 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Dziarma: ERO, Jan - rapowanie, Reto, Sokół, Zetha, Kizo, Bonson, Kaz Bałagane, Gibbs, Oliwka Brazil, Zdechły Osa, Malik Montana, OIO, Włodi, Pawbeats, Smolasty, Przyłu, Taco Hemingway, Słoń, Pezet, The Game, O.S.T.R., PRO8L3M, Diho, Qry, Dwa Sławy, Guzior, Sarius, Avi x Louis Villain, Trill Pem, OKI, Kukon, Olszakumpel, CatchUp, Tede, Kabe, Kinny Zimmer, KęKę, Białas, Chillwagon, Skepta, White 2115, Żabson, Sobel, Jacuś, Otsochodzi, Buszu, Nypel, Janusz Walczuk, Margaret, Borixon, Miszel, Gruby Mielzky, Kalush Orchestra, Wac Toja, Paluch,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak ma na imię Dziarma?
Artystka nazywa się Agata Dziarmagowska.
Ile lat ma Dziarma?
Dziarma urodziła się 25 sierpnia 1997 roku i pochodzi z Ostrowca Świętokrzyskiego.
Jakie płyty wydała Dziarma?
Artystka ma na swoim koncie krążek V wydany w 2019 roku oraz album zatytułowany Dziarma z 2021 roku. Wokalistka wydaje także single, w tym hitowy "Blisko mnie", który w 2017 roku uzyskał status złotej płyty.
Z kim występuje Dziarma?
Artystka może pochwalić się współpracą z takimi raperami, jak Hodak, Szpaku, czy Kizo. Dziarma zaliczyła także kilka gościnnych występów m.in. u Adiego Nowaka, Żabsona, czy OKI.
Czy Dziarma była w X Factor?
Wokalistka wystąpiła w programie "X Factor", skąd odpadła w drugim etapie show. Trafiła do drużyny Ewy Farnej i to ona pożegnała się z uczestniczką w domach jurorskich. Wcześniej widzowie mogli zobaczyć artystkę w "Mam Talent", gdzie Dziarma występowała aż do odcinków półfinałowych.

Fani lubią też

Zobacz też