Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Joanna Koroniewska

Joanna Koroniewska

Joanna Koroniewska SzczegółyOpisWydarzeniaJoanna Koroniewska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
45 lat
data urodzenia:
27.05.1978
miejsce urodzenia:
Toruń
dyscyplina:
aktorka, prezenterka telewizyjna
social media:

Opis

Joanna Koroniewska-Dowbor to urodzona w 1978 roku w Toruniu polska aktorka filmowa i teatralna oraz prezenterka telewizyjna.

Rozwój kariery Joanny Koroniewskiej 

Joanna Koroniewska ukończyła w 2001 roku Państwową Wyższą Szkołę Filmową i Telewizyjną w Łodzi oraz Warszawską Szkołę Reklamy.

 

Na początku swojej kariery aktorskiej Joanna Koroniewska była związana z toruńskim Spiętym Teatrze Spinaczy. W kolejnych latach współpracowała z warszawskimi teatrami: Bajka oraz Teatrem Komedia.

 

Od 2000 do 2013 roku jej grę aktorską można było oglądać w serialu emitowanym na TVP 2 M Jak Miłość, gdzie wcieliła się w rolę Małgorzaty Chodakowskiej. Rola ta zapewniła jej rozpoznawalność na skalę krajową.

 

W 2003 roku zagrała główną rolę (Magdy) w filmie Mateusza Dymka Zwierzę powierzchni, który był nagradzany na festiwalach filmów niezależnych i zakwalifikował się do konkursu Polskiego Kina Niezależnego podczas Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni w 2003 roku.

 

Związana była również z Teatrem Polskiego Radia. Joanna Koroniewska jest również aktorką dubbingową; użyczyła głosu np. Maggie Peyton w polskiej wersji językowej filmu Garbi: super bryka (2005), Daisy w filmie Krowy na wypasie (2006), Lorelai w filmie Hannah Montana: Film (2009) oraz Barbarze w filmie Janosik. Prawdziwa historia (2009). Nagrała również polską wersję audiobooka Pięćdziesiąt twarzy Greya (2015).

Joanna Koroniewska w programach rozrywkowych 

Joanna Koroniewska była była uczestniczką kilku programów rozrywkowych emitowanych w polskiej telewizji. Należą do nich Taniec z gwiazdami, gdzie wystąpiła w 2006 roku oraz Tylko nas dwoje z 2010 roku a także kapitanką jednej z drużyn w teleturnieju Kocham cię, Polsko! (2012).

 

Była też prowadząca prowadzącą programów telewizyjnych: Matka czy nastolatka 2012 rok i Tajemniczy składnik z 2015 roku . W marcu 2010 roku była nominowana do tytułu najpiękniejszej Polki w plebiscycie „Viva!” Najpiękniejsi.  Joanna Koroniewska dzięki swojej osobowości oraz talentowi stała się jedną z najbardziej znanych aktorek w Polsce. Spektakle 2021 z jej udziałem cieszą się dużym powodzeniem.

 

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, CC-BY-SA 2.0

 

Zobacz też: Edyta Olszówka, Anna Cieślak, Borys Szyc, Julia Kamińska, Marcin Mroczek, Antoni Pawlicki, Radosław Pazura, Aleksandra Szwed, Cezary Pazura, Katarzyna Grabowska, Jan Peszek, Janusz Kruciński, Krzysztof Cybiński, Alan Andersz, Paweł Góral, Marcin Korcz, Marcin Hycnar, Michał Piela, Andrzej Deskur, Jacek Kopczyński,

 

Wydarzenia

Joanna Koroniewska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Joanna Koroniewska ?

Miejscowości, w których Joanna Koroniewska wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Fani lubią też

Zobacz też