Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo3-majowka
Home Artysta Michael Kiwanuka

Michael Kiwanuka

Michael KiwanukaOpisWydarzeniaMichael Kiwanuka - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Siłą Kiwanuki jest jego głos i szczerość. Każdy tekst wyśpiewany na „Love & Hate” – jednej z najlepiej ocenianych płyt 2016 roku - brzmi naturalnie i nie ma wątpliwości, że odnosi się do doświadczeń artysty.

Muzyka Michaela Kiwanuki to soul w najlepszym wydaniu

Klasyczny soul, świetne kompozycje i głos porównywany do największych klasyków gatunku to mieszanka, która już na debiutanckim „Home Again” wydawała się nierealna, zbyt doskonała. Ale jednak istniała. „Home Again” zdobyła nominację do Mercury Music Prize i była jedną z najlepiej sprzedających się płyt 2012 roku w Wielkiej Brytanii.

 

Na ścieżkę sukcesu wokalista wkroczył już wcześniej za sprawą wygranej w rankingu BBC Radio 1 na najlepszych artystów 2012 roku oraz trasy koncertowej u boku Adele, którą zagrał mając na koncie jedną EP-kę! Sama Adele jest zresztą wielką fanką talentu Michaela. Jeszcze przed premierą nowego albumu pisała na Twitterze, że „Kiwanuka brzmi ekscytująco”, a ona sama „jest szczęśliwa, że wrócił”.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Michael Kiwanuka - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Michael Kiwanuka?

Miejscowości, w których Michael Kiwanuka wystąpi w najbliższym czasie: Gdynia.

Kiedy urodził się Michael Kiwanuka?
Michael Kiwanuka, urodzony 3 maja 1987 roku w Londynie, jest brytyjskim muzykiem, autorem piosenek, gitarzystą oraz piosenkarzem.dynie, jest brytyjskim muzykiem , autorem piosenek, gitarzystą oraz piosenkarzem.
Jaką muzykę tworzy Michael Kiwanuka?
Michael Kiwanuka tworzy muzykę w gatunku soul/folk.
Jaki był pierwszy album wydany przez Michaela Kiwanuka?
Pierwszym albumem Michaela jest "Home Again", który swoją premierę miał 12 marca 2012 roku. Utworem promującym album był "Home Again". W ciągu 2 miesięcy od premiery płyta sprzedała się w ilości 70,000 kopii w Wielkiej Brytanii.
Jak rozpoczęła się kariera Michaela Kiwanuka?
Michael pracował jako gitarzysta sesyjny, grając z takimi postaciami jak Chipmunk oraz Bashy. W 2012 roku znalazł się na szczycie listy BBC- Sound of 2012, na której został wytypowany jako najbardziej obiecujący debiutant tego roku.

Fani lubią też

Zobacz też