Jurek Przeździecki

Jurek Przeździecki

Jurek Przeździecki jest bez wątpienia jedną z najciekawszych postaci tworzących muzykę techno. Artysta ten znany jest nie tylko w Polsce, ale zyskał także sławę na świecie. Muzyk od wielu lat balansuje na styku gatunków, tworząc swoje elektroniczne utwory. Jurek Przeździecki grał w najlepszych klubach w różnych krajach oraz miał szansę współpracować z cenionymi na rynku artystami.

Jurek Przeździecki - biografia

Jurek Przeździecki to producent muzyczny, który urodził się w 1973 roku w Warszawie. Jego przygoda z techno rozpoczęła się w 1983 roku. To artysta klasycznie wykształcony, który studiował na Akademii Sztuk Pięknych. Jako 10-letnie dziecko rozpoczął naukę gry na fortepianie. Wtedy po raz pierwszy miał kontakt z muzyką. W tamtym czasie słuchając twórczości Chopina, Bethovena i Bacha odkrył w sobie niezwykłe zamiłowanie do muzyki. Ta pasja towarzyszy mu do dzisiaj. Podczas studiów odkrył istnienie takich zespołów jak Coil, Throbbing Gristle i Psychic TV, które zainspirowały go do tworzenia swoich własnych kawałków. Artysta nieustannie rozwija się i stara znaleźć własną definicję muzyki. Jego dzieła przekraczają gatunkowe granice i łączą rozmaite stylistyki, które znacząco wychodzą poza klubowe ramy. To autor dobrze przyjętych albumów jak "Biscuit Symphony", (2011) i "Classicalism", (2015). Na jego koncie znajduje się kilka przedsięwzięć, jak Bigwigs, Epi Centrum czy Tumult Hands (wspólnie z Jackiem Sienkiewiczem). Artysta występował na Warszawskiej Jesieni i na największych festiwalach muzyki elektronicznej. To miłośnik syntezy modularnej, który wydawał dla takich wytwórni, jak:

 • "Cocoon",
 • "Synewave New York",
 • "Recognition Records",
 • "Nachtstrom Schallplatten",
 • "Whirlpoolsex Music",
 • "AFFIN".

Jego utwory pojawiły się też na składankach dla takich wytwórni jak: Horns And Hoofs, Digital Structures, Spiral Trax International, Natraj Temple, Neurobiotic Records, MIDIJUM Records, Plastik Park Records, Zenon Records, Fabularecords, Mechanical Dragon Records, Cold Groove Records, Headstick Recordings, Freeze (Magazine), Aeon Records, Hadshot Haheiza, Pagoda Records, Digital Psionics, Crotus Records.

 

Warto też wspomnieć, że to właśnie jego produkcje grali Laurent Garnier, DJ Hell, Oliver Ho i Joey Beltram. Jurek Przeździecki jest pierwszym artystą z Polski, którego utwór został wykorzystany przez Depeche Mode w ich światowym turnee. To też drugi polski artysta, który wydał swoje kawałki na legendarnej wytwórni Cocoon Record prowadzonej przez Svena Vatha. Jurek ma na koncie wiele albumów, singli, jak i pojedynczych utworów na składankach dla różnych wytwórni.

 

Jurek Przeździecki- albumy

Artysta ma na koncie takie wydane albumy, jak:  

 • "Wir",
 • "Biscuit Symphony",
 • "Silmly Complicated EP",
 • "Holocene EP",
 • "Classicalism",
 • "Gtotesque Song",
 • "Full Tone EP",
 • "Cancel EP",
 • "Kadia Blues".

Wśród jego popularnych utworów można natomiast wymienić: Clissm, The Fifth Piece of Me, Sic Et Non.

Jurek Przeździecki - występy

Muzyk swoją karierę rozpoczął z koncertującą na całym świecie, psychodeliczną kapelą Bigwigs. Jurek Przeździecki ma już za sobą występy w: Portugalii, Afryce Południowej, Australii, Japonii, Norwegii, Niemczech, Portugalii oraz oczywiście w Polsce. Pojawił się też na Warszawskiej Jesieni i wziął udział w wielu popularnych festiwalach w naszym kraju.

Jurek Przeździecki - współpraca

Jurek Przeździecki to artysta doceniany nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami. Muzyk grał wspólnie z Krzysztofem Knittlem, Jerzym Mazzollem czy Andrzejem Karałowem. Unikalnym projektem w jego karierze jest ten przygotowany wraz z Jerzy Mazzolem. To jedynie w swoim rodzaju połączenie przełamało muzyczne stereotypy, proponując słuchaczom muzykę żywą, niepowtarzalną i nieobliczalną. Talent Jurka Przeździeckiego został też zauważony przez label TRIP, założonym przez jedną z największych gwiazd gatunku- Ninę Kraviz. Wszystko zaczęło się w okresie letnim, kiedy to artysta sprawdzając set Niny Kraviz, z festiwalu EXIT usłyszał swój materiał, a dokładnie aż 3 utwory nagrane jako Praecox. W niedługim czasie od tego wydarzenia management artystki skontaktował się z polskim muzykiem, kierując prośbę o licencjonowanie jednego z jego starszych kawałków. Sama Nina dotarła do Jurka, po czym razem ustalili to, w jaki sposób ma wyglądać ich współpraca. Efekt jest znakomity, co można usłyszeć w trakcie słuchania numerów tej dwójki.

Jurek Przeździecki - inspiracje

Pierwszą inspiracją producenta była muzyka klasyczna podczas studiów na Akademii Sztuk Pięknych. Jurek docenił wówczas twórczość Beethovema, Bacha i Chopina. Artystę inspiruje też współczesna muzyka poważna jak między innymi: Witold Lutosławski, Gyorgy Kurtag, Wolfgang Rihm. Inspiracje do tworzenia kolejnych numerów czerpie także z muzyki elektronicznej, a dokładniej z takich zespołów jak: Coil, Throbbing Gristle i Psychic TV. Pierwszym gatunkiem, którym zainteresował się Jurek Przeździecki w muzyce elektronicznej, był Psytrance.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Jurek Przeździecki: AGIM, Aksamit, MRD, Sons Of Kemet, Szmer, Dua Lipa, Yola, Taco Hemingway, Szymon Weiss, Badbadnotgood, An On Bast, Destroyer, Jan - rapowanie, Doja Cat, Playboi Carti, Earth Trax, Pillow Queens, Years and Years, Little Simz, Flohio, Moses Sumney, Jacek Sienkiewicz, Amelie Lens, Inhaler, KennyHoopla, VTSS, Adam Beyer, Nastia, Michael Kiwanuka, Lilly Palmer, Jehnny Beth, OIO, Imagine Dragons, The Smile, Martin Garrix, Tove Lo, Michał Jabłoński, Antigone, Sky Ferreira, Gunna, Megan Thee Stallion, Paco Osuna, Stella Bossi, DUSS, Twenty One Pilots, The Killers, Manoid, Anfisa Letyago, Cigarettes After Sex, Iceage, Don Toliver, Jessie Ware, Porridge Radio, Royal Blood, Sampa The Great, Måneskin, Dawid Podsiadło, Schwefelgelb, Daria Kolosova, Clairo, Glass Animals, Biffy Clyro, Catz N Dogz, Truant, Seasick Steve, Sylvan Esso, Nicole Moudaber, Narciss, Young Leosia, The Chemical Brothers,

 

Jurek Przeździecki - Często zadawane pytania

 • To artysta tworzący muzykę elektroniczną.
 • Jurek Przeździecki pochodzi z Warszawy.
 • Artysta urodził się w 1973 roku, a więc ma 49 lat.
 • Muzyk grał wspólnie z Krzysztofem Knittlem, Jerzym Mazzollem czy Andrzejem Karałowem.
 • Studiował na Akademii Sztuk Pięknych.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Jurek Przeździecki
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/