Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Jurek Przeździecki

Jurek Przeździecki

Sprawdź wydarzenia
Jurek PrzeździeckiOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Jurek Przeździecki jest bez wątpienia jedną z najciekawszych postaci tworzących muzykę techno. Artysta znany jest nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Muzyk od wielu lat balansuje na styku gatunków, tworząc swoje elektroniczne utwory. Jurek Przeździecki grał w najlepszych klubach w różnych krajach oraz miał szansę współpracować z cenionymi na rynku artystami.

Jurek Przeździecki: biografia

Jurek Przeździecki to producent muzyczny, który urodził się w 1973 roku w Warszawie. Jego przygoda z techno rozpoczęła się w 1983 roku. To artysta klasycznie wykształcony, studiował na Akademii Sztuk Pięknych. Jako 10-letnie dziecko rozpoczął naukę gry na fortepianie. Wtedy po raz pierwszy miał kontakt z muzyką. W tamtym czasie, słuchając twórczości Chopina, Bethovena i Bacha odkrył w sobie niezwykłe zamiłowanie do muzyki.

Ta pasja towarzyszy mu do dzisiaj. Podczas studiów odkrył istnienie takich zespołów jak Coil, Throbbing Gristle i Psychic TV, które zainspirowały go do tworzenia swoich własnych kawałków. Artysta nieustannie rozwija się i stara znaleźć własną definicję muzyki. Jego dzieła przekraczają gatunkowe granice i łączą rozmaite stylistyki, które znacząco wychodzą poza klubowe ramy. To autor dobrze przyjętych albumów jak "Biscuit Symphony", (2011) i "Classicalism", (2015). Na jego koncie znajduje się kilka przedsięwzięć, jak Bigwigs, Epi Centrum czy Tumult Hands (wspólnie z Jackiem Sienkiewiczem). Artysta występował na Warszawskiej Jesieni i na największych festiwalach muzyki elektronicznej. To miłośnik syntezy modularnej, który wydawał dla takich wytwórni, jak:

 • "Cocoon",
 • "Synewave New York",
 • "Recognition Records",
 • "Nachtstrom Schallplatten",
 • "Whirlpoolsex Music",
 • "AFFIN".

Jego utwory pojawiły się też na składankach dla takich wytwórni jak: Horns And Hoofs, Digital Structures, Spiral Trax International, Natraj Temple, Neurobiotic Records, MIDIJUM Records, Plastik Park Records, Zenon Records, Fabularecords, Mechanical Dragon Records, Cold Groove Records, Headstick Recordings, Freeze (Magazine), Aeon Records, Hadshot Haheiza, Pagoda Records, Digital Psionics, Crotus Records.

Warto też wspomnieć, że to właśnie jego produkcje grali Laurent Garnier, DJ Hell, Oliver Ho i Joey Beltram. Jurek Przeździecki jest pierwszym artystą z Polski, którego utwór został wykorzystany przez Depeche Mode w ich światowym turnee. To też drugi polski artysta, który wydał swoje kawałki na legendarnej wytwórni Cocoon Record prowadzonej przez Svena Vatha. Jurek ma na koncie wiele albumów, singli, jak i pojedynczych utworów na składankach dla różnych wytwórni.

Jurek Przeździecki: albumy

Artysta ma na koncie takie wydane albumy, jak:  

 • "Wir",
 • "Biscuit Symphony",
 • "Silmly Complicated EP",
 • "Holocene EP",
 • "Classicalism",
 • "Gtotesque Song",
 • "Full Tone EP",
 • "Cancel EP",
 • "Kadia Blues".

Wśród jego popularnych utworów można natomiast wymienić: Clissm, The Fifth Piece of Me, Sic Et Non.

Jurek Przeździecki: występy

Muzyk swoją karierę rozpoczął z koncertującą na całym świecie, psychodeliczną kapelą Bigwigs. Jurek Przeździecki ma już za sobą występy w: Portugalii, Afryce Południowej, Australii, Japonii, Norwegii, Niemczech, Portugalii oraz oczywiście w Polsce. Pojawił się też na Warszawskiej Jesieni i wziął udział w wielu popularnych festiwalach w naszym kraju.

Jurek Przeździecki: współpraca

Jurek Przeździecki to artysta doceniany nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami. Muzyk grał wspólnie z Krzysztofem Knittlem, Jerzym Mazzollem czy Andrzejem Karałowem. Unikalnym projektem w jego karierze jest ten przygotowany wraz z Jerzy Mazzolem. To jedynie w swoim rodzaju połączenie przełamało muzyczne stereotypy, proponując słuchaczom muzykę żywą, niepowtarzalną i nieobliczalną.

Talent Jurka Przeździeckiego został też zauważony przez label TRIP, założonym przez jedną z największych gwiazd gatunku - Ninę Kraviz. Wszystko zaczęło się w okresie letnim, kiedy to artysta sprawdzając set Niny Kraviz, z festiwalu EXIT usłyszał swój materiał, a dokładnie aż 3 utwory nagrane jako Praecox. Niedługo potem management artystki skontaktował się z polskim muzykiem, kierując prośbę o licencjonowanie jednego z jego starszych kawałków. Sama Nina dotarła do Jurka, po czym razem ustalili to, w jaki sposób ma wyglądać ich współpraca. Efekt jest znakomity, co można usłyszeć w trakcie słuchania numerów tej dwójki.

Jurek Przeździecki: inspiracje

Pierwszą inspiracją producenta była muzyka klasyczna podczas studiów na Akademii Sztuk Pięknych. Jurek docenił wówczas twórczość Beethovema, Bacha i Chopina. Artystę inspiruje też współczesna muzyka poważna jak między innymi: Witold Lutosławski, Gyorgy Kurtag, Wolfgang Rihm. Inspiracje do tworzenia kolejnych numerów czerpie także z muzyki elektronicznej, a dokładniej z takich zespołów jak: Coil, Throbbing Gristle i Psychic TV. Pierwszym gatunkiem, którym zainteresował się Jurek Przeździecki w muzyce elektronicznej, był Psytrance.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kim jest Jurek Przeździecki ?
To artysta tworzący muzykę elektroniczną.
Skąd pochodzi ten muzyk?
Jurek Przeździecki pochodzi z Warszawy.
Ile ma lat Jurek Przeździecki ?
Artysta urodził się w 1973 roku.
Z kim współpracował ten artysta?
Muzyk grał wspólnie z Krzysztofem Knittlem, Jerzym Mazzollem czy Andrzejem Karałowem.
Gdzie studiował Jurek Przeździecki?
Studiował na Akademii Sztuk Pięknych.

Fani lubią też

Zobacz też