Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Margaret

Margaret

MargaretSzczegółyOpisWydarzeniaMargaret - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
32 lata
data urodzenia:
30.06.1991
miejsce urodzenia:
Stargard
dyscyplina:
piosenkarka, autorka piosenek, kompozytorka, projektantka mody
social media:

Opis

Margaret jest piosenkarką, kompozytorką oraz autorką tekstów piosenek. Z wykształcenia jest projektantką mody. To obecnie jedna z najbardziej znanych popowych piosenkarek na polskiej scenie show-biznesu. Wiele jej utworów stało się hitami nie tylko w naszym kraju, ale również za granicą. Do największych jej przebojów można zaliczyć m.in. Thank you very much, Heartbeat czy Cool me down. Szerszej publiczności dała się poznać jako jurorka programu The Voice of Poland.

Margaret - początek i rozwój kariery

Muzyka była jej pasją od najmłodszych lat. Zawsze marzyła o tym, aby śpiew był jej sposobem na życie. W dzieciństwie brała często udział w różnych festiwalach piosenki, jednak nie odnosiła większego sukcesu. W wieku 15 lat wystąpiła w programie Szansa na sukces i zdobyła wyróżnienie za wykonanie piosenki Steni Kozłowskiej Będę czekać.3 lata później miała więcej szczęścia, ponieważ wygrała ten program piosenką Moniki Brodki pt. Znam Cię na pamięć. To wykonanie utworu otworzyło jej drzwi do kariery, gdyż wystąpiła w finale Szansy na sukces w Sali Kongresowej.

 

W lutym 2013 roku artystka nagrała singiel pt. Thank you very much. Słowa i muzykę napisali Thomas Karlsson oraz Joakim Buddee. Teledysk został nagrany w Los Angeles i wywołał wiele kontrowersji. W wideoklipie Margaret jest jedyną ubraną osobą. Pozostali występują nago. Już po kilku godzinach od emisji, YouTube zablokował wideo. Obecnie można obejrzeć teledysk w wersji ocenzurowanej. Singiel stał się ogromnym hitem nie tylko w Polsce, ale i za granicą, m.in. w Niemczech, Austrii czy we Włoszech. Za ten utwór Margaret otrzymała wyróżnienie Cyfrowej Piosenki Roku. W lipcu 2013 roku piosenkarka wydała swój pierwszy minialbum All I need.

 

Rok później artystka nagrała debiutancki album studyjny Add the Blondee. Na płycie znajduje sięi 14 utworów. Wszystkie kompozycje zostały nagrane w języku angielskim. Singiel promujący płytę Start a Fire stał się jednocześnie oficjalnym hymnem Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn w 2014 roku. Margaret nagrała do tej pory 5 albumów, z czego dwa pierwsze pokryły się platyną.

 

Dyskografia artystki prezentuje się następująco:

  • Add the Blondee (2014)
  • Just the Two of Us (z Mattem Duskiem; 2015)
  • Monkey Business (2017)
  • Gaja Hornby (2017)
  • Maggie Vision (2021)

Na najnowszej płycie nie brakuje znamienitych gości, takich jak Otsochodzi, Kizo czy Kukon. W wywiadach artystka podkreśla, że nadal głównie inspiruje się muzyką pop, lecz dodatkowo łączy ją z hiphopowym brzmieniem.

Margaret - największe sukcesy

Pierwszym poważnym sukcesem było zajęcie 2 miejsca na Bałtyckim Festiwalu Piosenki w 2013 roku. Piosenkarka jest aż czterokrotną laureatką nagród MTV Europe Music Awards. Na koncie ma również inne nagrody w prestiżowych konkursach, takich jak Kids' Choice Awards, Eska Music Awards, Super Jedynki czy Róże Gali. Artystka zdobyła także nominacje m.in. do Fryderyków, Wiktorów, Telekamer. W sumie Margaret może pochwalić się 20 muzycznymi nagrodami oraz 106 nominacjami do wielu renomowanych plebiscytów i konkursów.

Małgosia Jamroży - prywatnie

Margaret jest żoną Piotra Kozieradzkiego, muzyka reggae znanego szerszej publiczności pod pseudonimem KaCeZet. Artystka uwielbia psy, sama posiada suczkę rasy maltańczyk, która wabi się Antonina Grażyna. Zapytana o miejsce, w którym chciałaby osiedlić się na starość, bez wahania odpowiada: "Peru". Często udziela się charytatywnie. Wspiera aktywnie Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Margaret: Reto, Jan - rapowanie, ERO, Sokół, Zetha, Kizo, Bonson, Dziarma, Monika Brodka, Baasch, Kaz Bałagane, Gibbs, Oliwka Brazil, Zdechły Osa, Malik Montana, Włodi, OIO, Pawbeats, Smolasty, Przyłu, Taco Hemingway, Słoń, Pezet, The Game, O.S.T.R., PRO8L3M, Diho, Qry, Igo, Dwa Sławy, Sarius, Guzior, Trill Pem, Avi x Louis Villain, OKI, Olszakumpel, Kukon, CatchUp, Tede, Ørganek, Kabe, Kinny Zimmer, KęKę, Białas, Chillwagon, Skepta, White 2115, Żabson, Novika, Sobel, Jacuś, Otsochodzi, Nypel, Buszu, Janusz Walczuk, Borixon, Miszel, Gruby Mielzky, Kalush Orchestra, Natalia Przybysz, Wac Toja, Paluch,

 

Wydarzenia

Margaret - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Margaret?

Miejscowości, w których Margaret wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Gdynia.

Kiedy urodziła się Margaret?
Margaret, a właściwie Małgorzata Jamroży, urodzona 30 czerwca 1991 roku w Stargardzie Szczecińskim, jest polską piosenkarką, kompozytorką i autorką tekstów piosenek.
Jaką muzykę tworzy Margaret?
Margaret tworzy muzykę z pogranicza gatunków takich jak pop, jazz, rap.
Jak rozpoczęła się kariera muzyczna Margaret?
Margaret w 2009 roku została wokalistką zespołu oNieboLepiej, w tym samym roku została również laureatką jednego z odcinków programu "Szansy na sukces" dzięki czemu wystąpiła w koncercie finałowym programu w warszawskiej Sali Kongresowej.
Jaki był pierwszy album Margaret?
Pierwszym albumem piosenkarki jest "Add the Blonde", który swoją premierę miał 26 sierpnia 2014 roku. Album znalazł się na 8. miejscu listy OLiS i uzyskał status płyty platynowej.
Czy Margaret występowała w reklamach?
Margaret uczestniczyła w kampanii reklamowej sieci komórkowej Play (2014-2015), w kampaniach "Pocałuj radość" i "Coraz bliżej święta" producenta napojów Coca-Cola, współpracowała z firmami odzieżowymi takimi jak Deichmann, Sinsay oraz Pull&Bear.
Ile tatuaży ma Margaret?
Małgosia ma ich ponad 10 i zamierza mieć ich więcej. Pierwszy zrobiła w wieku 17 lat. Jedne coś dla niej znaczą, inne to po prostu spontaniczna decyzja.
Czy Margaret w trasie koncertowej ma specjalne wymagania?
Tak. Margaret zawsze przed koncertem musi mieć przy sobie suszarkę. Kiedy się stresuje, szum suszarki ją uspokaja.

Fani lubią też

Zobacz też