Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Imagine Dragons

Imagine Dragons

Imagine DragonsSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Las Vegas, USA
członkowie:
Ben McKee, Dan Reynolds, Daniel Wayne Sermon, Daniel Platzman
dyscyplina:
zespół popowy
byli członkowie:
Andrew Tolman, Brittany Tolman, Theresa Flaminio, Dave Lemke, Andrew Beck
social media:

Opis

Imagine Dragons to amerykański zespół, założony w 2008 r. w Las Vegas. Na początku twórczości ich muzykę można było zdefiniować jako indie rock, choć każdy kolejny album był krokiem w stronę gatunku pop-rock czy wreszcie pop. Od 2012r. muzycy rozpoczęli międzynarodową karierę, zjednując sobie uznanie fanów z całego świata, którzy licznie przybywają na ich koncerty i wiernie kupują kolejne krążki.

Imagine Dragons skład i twórczość artystyczna

W skład zespołu wchodzi czterech członków. Liderem grupy jest wokalista, gitarzysta i klawiszowiec Dan Reynolds. Towarzyszą mu Daniel Wayne Sermon odpowiedzialny za śpiew, gitarę, klawisze, perkusję a także mandolinę i skrzypce, basista Ben McKee (który także śpiewa, obsługuje syntezator i instrumenty perkusyjne) a także wspomagający altówką i wokalem perkusista Daniel Platzman. Obecnie zespół podbija listy przebojów ze swoim utworem "Enemy", stworzonym na potrzeby produkcji Netflixa pod tytułem "Arcane".

 

Drogi muzyków po raz pierwszy skrzyżowały się podczas studiów na mormońskiej uczelni w 2008 r. Założycielami kapeli byli Dan Reynolds oraz Wayne Sermon. W pierwotnym składzie obok nich występowali także Ben McKee, Brittany Tolman i Andrew Tolman. Wspólnie stworzyli takie wydawnictwa muzyczne jak „Imagine Dragons EP” czy „Hell and Silence EP” (2010). 

 

Kariera Imagine Dragons zaczęła nabierać tempa, gdy w zespole pojawił się grający na perkusji Daniel Platzman. 2011 r. zaowocował kontraktem z wytwórnią Interscope Records i nagraniem w 2012 r. minialbumu "Continued Silence" i singla "It's Time". Singiel przyniósł zwrot w historii zespołu, szybko pokrywając się podwójną platyną i plasując na 15. miejscu listy Billboard Hot 100. Zachęceni sukcesem muzycy wydali następnie swoją pierwszą pełnowymiarową płytę pod tytułem "Night Visions". Ten krążek, który w samych Stanach kupiły 4 miliony słuchaczy, okazał się prawdziwym hitem, znajdując się na szczycie zestawienia Billboard 200. To właśnie ten album przyczynił się do międzynarodowej kariery zespołu, podbijając listy przebojów w takich krajach jak Kanada, Irlandia, Szkocja, Austria czy Portugalia. 

 

Fani pokochali Imagine Dragons, czego dowodem jest osiągnięcie statusu złotych i platynowych płyt przez kolejne krążki LP i single nie tylko w USA, ale także Szwecji, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Polsce, Niemczech czy Szwajcarii. Oprócz nagrywania studyjnych wydawnictw muzycznych Imagine Dragons można oglądać także podczas tras koncertowych po całym świecie. Wśród ich występów do historii przeszły koncerty w Las Vegas a także występ przed ogromną, 18 - tysięczną widownią w Brazylii. Ostatnią płytę "Mercury - Act 1" muzycy nagrali w 2021r. i z całą pewnością można powiedzieć, że nie jest to ich ostatnie słowo. 

Dyskografia

Imagine Dragons to zespół, który ma na swoim koncie kilka krążków studyjnych, koncertowych i minialbumów oraz liczne single. Do wydawnictw nagranych w studio zaliczają się: 

  • Debiutancki "Night visions" (2012);
  • "Smoke + Mirrors" (2015);
  • "Evilve" (2017);
  • "Origins" (2018).;
  • "Mercury - Act 1" (2021)

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.
Imagine Dragons zapowiada album “Loom”. Posłuchaj pierwszego singla

21.06.2024

MuzykaPop

Imagine Dragons zapowiada album “Loom”. Posłuchaj pierwszego singla

FAQ

Co oznacza nazwa Imagine Dragons?
Nazwa Imagine Dragons jest anagramem słów "prawdziwej" nazwy zespołu, którą muzycy utrzymują w tajemnicy.
Którzy muzycy odeszli z Imagine Dragons?
W 2011 r. zmienił się skład zespołu, gdy opuścili go perkusista Andrew Tolman i pianista Brittany Tolman.
Czy Imagine Dragons koncertowali już w Polsce?
Tak, artyści wystąpili w 2016 r. w łódzkiej Atlas Arenie oraz rok później na Orange Warsaw Festival.
Jaką piosenkę Imagine Dragons usłyszeliśmy w filmie?
Utwór "Radioactive" to piosenka do ekranizacji powieści Stephenie Meyer, filmu "Intruz".

Fani lubią też

Zobacz też