Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival

Flohio

Sprawdź wydarzenia
FlohioOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Flohio to jedna z najciekawszych postaci brytyjskiej sceny rapowej. Popularność artystki szybko wzrosła po nagraniu kawałka Bands. Niedługo po tym pojawi się singiel Watchout, który zdobył tytuł  Best New Music od serwisu Pitchfork. Natomiast EP-ka Wild Yout pokazała swoją charyzmę. Od tego czasu jej kariera nabrała tempa. To artystka, którą warto obserwować. Koncerty Flohio to pełne energii wydarzenia, których nie można przegapić.

Twórczość

Twórczość Flohio jest bardzo energetyczna, pozostawia silne wrażenie na słuchaczach. Trudno ją zaszufladkować w konkretnej odmianie rapu, zdaniem niektórych dziennikarzy muzycznych najbliżej jej do grime'u. Sama artystka unika kategoryzacji i bez skrępowania eksperymentuje z niezwykłymi bitami i muzyką o różnorodnym charakterze.  Łączy liryczne momenty z szybkimi przepływami. Posępna, ciężka warstwa elektroniczna często buduje fundament dla brutalistycznego brzmienia i poruszających tekstów, przez co artystka bywa określana "królową gotyckiego rapu".

Jak podkreśla w wywiadach, jest dla niej bardzo ważne, aby tworzyć teksty o tym, co naprawdę jej dotyka. Pisze kim była w przeszłości, kim jest teraz i o przyszłości. Z rozbrajającą szczerością podsumowuje, że teraźniejszość to "bzdury i szczęście". W jej tekstach pojawia się wiele nawiązań do społeczności, w której żyje. Na próżno szukać w jej kawałkach wersów o szybkich samochodach czy pieniądzach. Są autentyczne i poruszające, ponieważ artystka stara się być wierna sobie i miejscu, z którego pochodzi. Jest dla niej ważne, by teksty nie stanowiły pustych słów, ale były rodzajem manifestu.

Początki kariery Flohio

Wspomnienia Flohio z okresu dzieciństwa to przeprowadzka z Nigerii do Bermondsey w południowo-wschodnim Londynie. Nieco osamotniona, ponieważ jej ojciec-pilot często przebywał poza domem, podobnie jak zapracowana matka i starsza siostra, przybywająca w szkole z internatem. Z poczuciem odrębności, związanym z niedawną imigracją, młodziutka Funmi, próbowała dopasować się do otoczenia. Wtedy pochłonęło ją zamiłowanie do teledysków złotej ery popularnego w Wielkiej Brytanii programu Channel U, a w szczególności jej nowego idola Lil Wayne'a. Jak przyznaje, w wieku 12 lat miała prawdziwą obsesję na punkcie utworu "U, Me&She" raperki Eve, słuchając kawałka non stop. Ten czas, gdy Flohio spędzała nieco osamotniona czas pochłonięta przez muzykę, uciekając od trudów okresu przejściowego, był momentem, kiedy zaczęła pisać pierwsze teksty. Pierwsze próby muzyczne podejmowała w lokalnym centrum społecznym.

 

Jej pierwsza EP-ka, zatytułowana "Nowhere Near", ukazała się w 2016 r., kolejna - Wild Yout w 2018 r. Wyróżniające się utwory Flohio szybko zostały zauważone. Błyskawicznie została doceniona w ankiecie BBC "Sound of...", aż po takie przejawy docenienia jak zachwyty Naomi Campbell w brytyjskim Vogue, co dobrze pokazuje eklektyzm jej twórczości. Wkrótce trafiła także na listę Dazed1000, magazynu Dazed.

Pierwszy album

Debiutancki album Flohio - "No Panic no pain" ukazał się w 2020 r. Ciężkie bity i elektroniczne brzmienia, są w nim łagodzone przez lekkie akcenty rodem z amerykańskiego rapu. Równowagę wprowadza pojawienie się starannie dobranych sekcji gitary. Jeszcze na tydzień przed premierą, raperka zmieniała tytuł utworu - dopiero "No panic no pain" uznała za adekwatny do naszych czasów.

 

W albumie można znaleźć 10, przeważnie krótkich utworów. Dźwięk na początku uderza mocną fasadą, bardziej niż wita słuchacza z otwartymi ramionami. Utwór otwarcia -  "FLOFLO!" zaczyna się od niezręcznych przeprosin przez telefon za to, że nie jest bardziej dostępna emocjonalnie – po czym raperka wycofuje się z własnych słów, rapując z całą mocą.

 

Co nietypowe u tak młodej artystki, Flohio wszystko robi sama, w myśl motta "DIY or die". Swój album wydała w założonej przez siebie wytwórni Alpha. Artystka podkreśla ile radości przynosi jej sukces, wypracowany własnymi rekami (Ohiosumah przez lata łączyła rozwój kariery muzycznej z pracą grafika). Niechęć do podpisania kontraktu z dużą wytwórnią tłumaczy chęcią ochrony projektu, za który uważa swoją twórczość, na jej wczesnym etapie.W tej chwili raperka chce mieć pełną kontrolę nad swoim rozwojem.

Współpraca

Flohio występuje głównie jako artystka solowa, ale nie stroni od wartościowych kolaboracji. To w utworze duetu produkcyjnego God Colony jako gościnny wykonawca, jej głos pojawił się na pierwszej EP-ce, "SE16". Pozycję Flohio od debiutantki, do poważnego wykonawcy ugruntowała także współpraca z L-Vis 1990, w "Fights".

 

Zarówno solo, jak i z God Colony, Flohio zaczęła się czuć pewnie podczas koncertów na żywo, dzieląc sceny m.in. z GAIKA czy Princess Nokia, by finalnie zacząć pojawiać się na tak znanych wydarzeniach jak Glastonbury.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Flohio: AGIM, Aksamit, OIO, Imagine Dragons, Sons Of Kemet, The Smile, Dua Lipa, Martin Garrix, Tove Lo, Yola, The Chemical Brothers, Sky Ferreira, Gunna, Megan Thee Stallion, Paco Osuna, Taco Hemingway, Badbadnotgood, Stella Bossi, An On Bast, Destroyer, Jan - rapowanie, Doja Cat, Playboi Carti, Twenty One Pilots, Pillow Queens, The Killers, Years and Years, Anfisa Letyago, Manoid, Cigarettes After Sex, Iceage, Little Simz, Jessie Ware, Porridge Radio, Moses Sumney, Royal Blood, Sampa The Great, Måneskin, Dawid Podsiadło, Inhaler, KennyHoopla, Clairo, VTSS, Adam Beyer, Glass Animals, Biffy Clyro, Catz N Dogz, Seasick Steve, Sylvan Esso, Michael Kiwanuka, Nicole Moudaber, Young Leosia, Lilly Palmer, Jurek Przeździecki, Don Toliver, Jehnny Beth,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak Flohio nazywa się naprawdę?
Prawdziwe imię i nazwisko artystki to Funmi Ohiosumah.
Skąd pochodzi Flohio?
Artystka urodziła się w Lagos, w Nigerii.
W jakim wieku przeprowadziła się do Wielkiej Brytanii?
Flohio miała 8 lat, gdy jej rodzina przeprowadziła się do Anglii.
Skąd Flohio czerpie inspiracje?
Flohio wśród swoich inspiracji wspomina Lil Wayne'a, 50 Centa i Eve.
Ile lat miała Flohio gdy zaczęła pisać teksty piosenek?
Tworzenie pociągało ją już jako młodziutką dziewczynę - zaczęła pisać w wieku 13 lat.
Ile lat ma Flohio?
Artystka ma 30 lat.

Fani lubią też

Zobacz też