Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Sepultura

Sepultura

Sepultura OpisWydarzeniaSepultura - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Sepultura to brazylijski zespół prezentujące muzykę z gatunku death metal oraz thrash metal. Zespół Sepultura został założony 1984 roku z inicjatywy Maxa i Igora Cavalerów.

Muzyka Sepultura

Styl muzyczny zespołu Sepultura rozwijał się na przestrzeni lat. Grupa Zaczynała od black metalu i death metalu, poprzez thrash, po groove metal, którego Sepultura jest jednym z prekursorów. Wybrane dokonania grupy można zakwalifikować jako hardcore punk, folk metal oraz muzyka instrumentalna.

 

Grupa powstała z inicjatywy Maxa Cavalera. Pierwotnie zespół nazywał się Trope de Choque. Jednak nazwa się nie przyjęła z powodu innego zespołu, który już funkcjonował pod tą nazwą. Ostatecznie przyjęto nazwę Sepultura, co w języku portugalskim oznacza „grób. W początkowym składzie zespołu Max był gitarzystą, jego brat Igor Cavalera perkusistą, obowiązki wokalisty objął Wagner Lamounier, oprócz nich gitarzystami byli również Cássio, a potem Roberto UFO, zaś basistą został Roberto „Gato” Raffan.

 

Młodzi muzycy w tym czasie inspirowali się stylistyką black metalową, głownie za sprawą grupy Venom, a także pod wpływem image pochodzącej z Rio de Janeiro grupy Dorsal Atlântica.

Koncerty Sepultura

Sepultura to zespół, który posiada fanów na całym świecie. Koncerty Sepultura to duża dawka energii, którą muzycy przekazują swojej publiczności prosto ze sceny. 

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Sven Mandel, CC-BY SA 3.0

 

Wydarzenia

Sepultura - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Sepultura ?

Miejscowości, w których Sepultura wystąpi w najbliższym czasie: Katowice.

Fani lubią też

Zobacz też