Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmasunrise-festivalsun-festival
Home Artysta Kaz Bałagane

Kaz Bałagane

Sprawdź wydarzenia
Kaz BałaganeSzczegółyOpisWydarzeniaKaz Bałagane - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
36 lat
data urodzenia:
26.04.1988
miejsce urodzenia:
Warszawa
dyscyplina:
Raper, autor tekstów i producent muzyczny
social media:

Opis

Kaz Bałagane, a właściwie Jacek Świtalski to polski raper i producent muzyczny pochodzący z Warszawy. Jego wcześniejszym pseudonimem artystycznym był Kaz A.K.A Bałagane, który został później uproszczony. Swoją karierę rozpoczął od działalności jako producent  i pierwszym utworem jego produkcji (2009 rok) był Kolor, gdzie wystąpił gościnnie najpopularniejszy wówczas raper, O.S.T.R.

Twórczość Kaza Bałagane

Jako muzyk znany jest z bitów w klimacie trapu oraz cloudu. Na polskiej scenie muzycznej wyróżnia się przede wszystkim oryginalnymi tekstami, które mimo, że wydają się zabawne, skrywają w sobie głębszy i bardziej wartościowy przekaz. Kaz Bałagane ma wyróżniającą się barwę głosu i godną pozazdroszczenia charyzmę, dzięki której zaskarbił sobie serca fanów.

Kaz Bałagane - albumy

Artysta wydał kilka płyt. Dwie pierwsze pojawiły się w sprzedaży w 2016 roku, rozpoczynając tradycję wypuszczania nowego krążka każdego roku. Tym sposobem na koncie rapera do tej pory jest 8 albumów studyjnych (w 2018 roku również wyszły aż dwie płyty):

  • Źródło LP – 2016
  • Radio Gruz – 2016
  • Narkopop – 2017
  • Chleb i miód – 2018
  • Książę Nieporządek – 2018
  • Polska Gotówkowa – 2019
  • Digital Scale Music – 2020
  • 0z Mixtape – 2021

Teksty piosenek Kaza Bałagane

Raper uznawany jest za artystę nieoczywistego za sprawą wyjątkowych tekstów swoich kawałków. Opowiadają o życiu w Warszawie oraz jej półświatku. Każda płyta jest inną historią, która została wzięta wprost z życia Kaza Bałagane. W tekstach wykorzystane zostały ciekawe zabiegi fleksyjne, neologizmy i potężna dawka absurdu. Wszystko to jest swoistą wizytówką rapera, który wciąż nie przestaje bawić się formą i za każdym razem zaskakuje pomysłowością.

Konflikty z prawem rapera Kaza Bałagane

W 2019 roku raper usłyszał zarzuty handlu narkotykami i groziło mu do 10 lat więzienia. Było wtedy prowadzone śledztwo i zbierano materiały dowodowe, które finalnie zadecydowały o tymczasowym areszcie dla Kaza Bałagane. Podejrzewano go konkretnie o kupowanie kokainy oraz marihuany i dalszą dystrybucję tych narkotyków. 3 miesiące później jednak nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji. Raper został wypuszczony na wolność, o czym poinformował w swoich mediach społecznościowych. Z powodu braku podstaw do dalszego aresztowania, Kaza Bałagane zwolniono z aresztu. 

Narzeczona artysty od początku wspominała w swoich mediach społecznościowych, że cała sprawa jest tylko pomówieniem. Było ono jednak na tyle poważne, że doprowadziły do aresztowania Kaza. Sam zainteresowany od początku nie przyznawał się do winy podczas przesłuchań. Cały czas podnosił, że nic nie wie na temat zdarzeń, o które był oskarżany. 

Bliscy Kaza Bałagane były ciągle w kontakcie z mediami i informowali dziennikarzy o najnowszych doniesieniach, by nagłośnić sprawę. Przyniosło to pozytywny skutek i raper nie wrócił już za kratki. Mimo tego, że odwołano wszystkie koncerty na czas aresztu, fani również okazywali artyście ogromne wsparcie.

Kaz Bałagane i Belmondo

W sieci zawrzało ponownie na temat artysty, gdy fani zaobserwowali brak w sewisie YouTube niektórych wspólnych kawałków Belmondo i Kaza. Wiele osób obawiało się, że zostały one trwale usunięte. Na szczęście okazało się to nieprawdą, ponieważ zmieniono tylko ustawienia prywatności utworów takich jak Sos Ciuchy i Brociuchy czy Variacik i zostały tylko ukryte.

Po jakimś czasie jednak znowu stały się publiczne, a sam Belmondo odpisał jednemu ze swoich fanów, że sytuacja wynikła z tego, że nie chciał zarabiać na cudzej krzywdzie. Nie wiadomo jednak, co dokładniej gdyński twórca miał na myśli.

Wydarzenia

Kaz Bałagane - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Kaz Bałagane?

Miejscowości, w których Kaz Bałagane wystąpi w najbliższym czasie: Giżycko, Katowice.

Jak naprawdę nazywa się Kaz Bałagane?
Kaz Bałagane w rzeczywistości nazywa się Jacek Świtalski.
Ile wzrostu ma Kaz Bałagane?
Media podają, że wzrost artysty to 183 cm.
Jak nazywa się najnowsza płyta Kaza Bałagane?
Najnowszy krążek rapera nosi nazwę „Cock.0z Mixtape” i został wydany w 2021 roku.
Z kim występuje Kaz Bałagane?
Raper występował między innymi z takimi artystami jak: Taco Hemingway, Białas, Paluch, Małolat, Pezet, Żabson, Peja, Bonus RPK, Kizo, Pezet, PRO8L3M, Alcomindz, Mobbyn, Hewra i Młody Dron.
Czy Kaz Bałagane ma dziewczynę?
Wszystkie medialne doniesienia wskazują, że raper ma narzeczoną.
Ile lat ma Kaz Bałagane?
Urodził się w 1988 roku, więc obecnie ma 35 lat.

Fani lubią też

Zobacz też