Kaz Bałagane

Kaz Bałagane

Kaz Bałagane, a właściwie Jacek Świtalski to polski raper i producent muzyczny pochodzący z Warszawy. Jego wcześniejszym pseudonimem artystycznym był Kaz A.K.A Bałagane, który został później uproszczony. Swoją karierę rozpoczął od działalności jako producent  i pierwszym utworem jego produkcji (2009 rok) był Kolor, gdzie wystąpił gościnnie najpopularniejszy wówczas raper, O.S.T.R.

 

Twórczość Kaza Bałagane

Jako muzyk znany jest z bitów w klimacie trapu oraz cloudu. Na polskiej scenie muzycznej wyróżnia się przede wszystkim oryginalnymi tekstami, które mimo, że wydają się zabawne, skrywają w sobie głębszy i bardziej wartościowy przekaz. Kaz Bałagane ma wyróżniającą się barwę głosu i godną pozazdroszczenia charyzmę, dzięki której zaskarbił sobie serca fanów.

Kaz Bałagane - albumy

Artysta wydał kilka płyt. Dwie pierwsze pojawiły się w sprzedaży w 2016 roku, rozpoczynając tradycję wypuszczania nowego krążka każdego roku. Tym sposobem na koncie rapera do tej pory jest 8 albumów studyjnych (w 2018 roku również wyszły aż dwie płyty):

 • Źródło LP – 2016
 • Radio Gruz – 2016
 • Narkopop – 2017
 • Chleb i miód – 2018
 • Książę Nieporządek – 2018
 • Polska Gotówkowa – 2019
 • Digital Scale Music – 2020
 • 0z Mixtape – 2021

Teksty piosenek Kaza Bałagane

Raper uznawany jest za artystę nieoczywistego za sprawą wyjątkowych tekstów swoich kawałków. Opowiadają o życiu w Warszawie oraz jej półświatku. Każda płyta jest inną historią, która została wzięta wprost z życia Kaza Bałagane. W tekstach wykorzystane zostały ciekawe zabiegi fleksyjne, neologizmy i potężna dawka absurdu. Wszystko to jest swoistą wizytówką rapera, który wciąż nie przestaje bawić się formą i za każdym razem zaskakuje pomysłowością.

Konflikty z prawem rapera Kaza Bałagane

W 2019 roku raper usłyszał zarzuty handlu narkotykami i groziło mu do 10 lat więzienia. Było wtedy prowadzone śledztwo i zbierano materiały dowodowe, które finalnie zadecydowały o tymczasowym areszcie dla Kaza Bałagane. Podejrzewano go konkretnie o kupowanie kokainy oraz marihuany i dalszą dystrybucję tych narkotyków. 3 miesiące później jednak nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji. Raper został wypuszczony na wolność, o czym poinformował w swoich mediach społecznościowych. Z powodu braku podstaw do dalszego aresztowania, Kaza Bałagane zwolniono z aresztu.

 

Narzeczona artysty od początku wspominała w swoich mediach społecznościowych, że cała sprawa jest tylko pomówieniem. Było ono jednak na tyle poważne, że doprowadziły do aresztowania Kaza. Sam zainteresowany od początku nie przyznawał się do winy podczas przesłuchań. Cały czas podnosił, że nic nie wie na temat zdarzeń, o które był oskarżany.

 

Bliscy Kaza Bałagane były ciągle w kontakcie z mediami i informowali dziennikarzy o najnowszych doniesieniach, by nagłośnić sprawę. Przyniosło to pozytywny skutek i raper nie wrócił już za kratki. Mimo tego, że odwołano wszystkie koncerty na czas aresztu, fani również okazywali artyście ogromne wsparcie.

Kaz Bałagane i Belmondo

W sieci zawrzało ponownie na temat artysty, gdy fani zaobserwowali brak w sewisie YouTube niektórych wspólnych kawałków Belmondo i Kaza. Wiele osób obawiało się, że zostały one trwale usunięte. Na szczęście okazało się to nieprawdą, ponieważ zmieniono tylko ustawienia prywatności utworów takich jak Sos Ciuchy i Brociuchy czy Variacik i zostały tylko ukryte.

Po jakimś czasie jednak znowu stały się publiczne, a sam Belmondo odpisał jednemu ze swoich fanów, że sytuacja wyniknęła z tego, że nie chciał zarabiać na cudzej krzywdzie. Nie wiadomo jednak, co dokładniej gdyński twórca miał na myśli.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Kaz Bałagane: Zdechły Osa, Mr. Polska, Kukon, Otsochodzi, Smolasty, Oliwka Brazil, Wac Toja, Buszu, Dwa Sławy, PRO8L3M, Kinny Zimmer, Reto, Pezet, KęKę, Małach / Rufuz, Asthma, OKI, Sobel, O.S.T.R., Chillwagon, Szpaku, Kizo, Diho, Qry, White 2115, Pawbeats, Włodi, Bonson, Słoń, Kalush Orchestra, Gedz, Jan - rapowanie, Przyłu, Miły ATZ, Gibbs, Białas, Nypel, ERO, Trill Pem, Young Multi, The Game, Zetha, Kabe, Miszel, Guzior, CatchUp, Jacuś, Skepta, Chivas, Malik Montana, Paluch, Sokół, Dziarma, Avi x Louis Villain, Gruby Mielzky, Phunk'ill, OIO, Olszakumpel, Sarius, Borixon, Young Igi, Janusz Walczuk, Margaret, Esceh, Taco Hemingway, Żabson, Tede,

 

Kaz Bałagane - Często zadawane pytania

 • Kaz Bałagane w rzeczywistości nazywa się Jacek Świtalski.
 • Media podają, że wzrost artysty to 183 cm.
 • Najnowszy krążek rapera nosi nazwę „Cock.0z Mixtape” i został wydany w 2021 roku.
 • Raper występował między innymi z takimi artystami jak: Taco Hemingway, Białas, Paluch, Małolat, Pezet, Żabson, Peja, Bonus RPK, Kizo, Pezet, PRO8L3M, Alcomindz, Mobbyn, Hewra i Młody Dron.
 • Wszystkie medialne doniesienia wskazują, że raper ma narzeczoną.
 • Urodził się w 1988 roku, więc obecnie ma 34 lata.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Kaz Bałagane
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/