Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma

Gibbs

GibbsSzczegółyOpisWydarzeniaGibbs - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
28 lat
data urodzenia:
24.10.1995
miejsce urodzenia:
Kłobuck
dyscyplina:
raper, producent muzyczny
social media:

Opis

Gibbs to Mateusz Przybylski, polski raper, wokalista i producent muzyczny. Przybylski jest członkiem zespołu FONOS oraz jednym z założycieli studia i ekipy DOPEHOUSE. Działa on w obszarze hip-hopu i jest obiecującym młodym wokalistą. Współpracował z raperami Kalim i Sariusem. Zdobywca złotych i platynowych płyt. Gibbs jest nazywany jako "człowiek refren" ze względu na swój magiczny wokal.

Gibbs historia rapera

Już od okresu przedszkola został zauważony ze względu na swój słuch. Wokalista uczęszczał do szkoły muzycznej, a następnie miał ambicje na naukę w Akademii Muzycznej, ale w efekcie nie doszło do tego. W tym czasie Gibbs zaczął uczyć się powoli samplingu i tworzyć na demo własne kawałki w zaciszu domowym. Próbował swoich sił, wysyłając własne demo do wytwórni hip-hopowych, niestety bez powodzenia. Ostatecznie trafił na Kaliego, czyli Marcina Gutkowskiego, a efektem współpracy był album "Sentymentalnie", który wszedł na rynek w 2014. Przed chwilę kariera Gibbsa stanęła w miejscu, aby w 2017 nabrać rozpędu. Przełomem był album "Antihype", wydany z Sariusem. Mariusz Przybylski obecnie mieszka w Katowicach, tam uczy się i rozwija. Studio nagrań ma w Zabrzu.

 

Producent wie, że jego znakiem firmowym są brzmienia na gitarze dokładane do utworów. Zresztą na tym instrumencie, szkolił się w szkole muzycznej. Choć jest z tego znany, nie chciałby kojarzyć się tylko z gitarą, ale wszechstronnie. Jeśli chodzi o wybieranie osób do współpracy to tutaj wokalista polega całkowicie na swojej intuicji muzycznej i nie ma doradców. Gibbs na początkowym etapie swojej kariery usłyszał, że ciężko jest wyżyć z hip-hopu w Polsce, będąc producentem muzycznym. Wziął sobie do serca te słowa i postanowił, że realizację marzeń połączy ze sposobem zarabiania na życie.  Przybylski nie pochwala tworzenia muzyki z gotowych melodii, na zasadzie "type beats", sam chce być autorem hitowych melodii. Sam siebie uważa, za twardo stąpającego po ziemi i wydaje się skromną osobą, mającą wyznaczony cel. Jest przy tym naprawdę ambitny, o czym świadczy liczba wydawanych utworów. Jego studyjne umiejętności producenckie w tak młodym wieku są naprawdę godne pochwały i sprawiają, że Gibbs cieszy się dużym uznaniem w swoim środowisku. Dodając do tego wyjątkowy wokal, możemy mówić o dużym talencie, dodatkowo popartym wykształceniem muzycznym. Jego talent można było podziwiać podczas Sun Festival 2022, który odbył się w Kołobrzegu w dniach 29-31.07.

 

W Dope House Studio w Zabrzu, Gibbs nagrał sporo płyt, dwie płyty Sariusa, trzy płyty Kartky oraz wiele utworów artystów takich jak Kacper HTA i ekipa FONOS. Początki studia nie wyglądały tak kolorowo jak teraz, ale obecnie cieszy się ono dużą renomą w branży i przyciąga coraz więcej artystów. Raper spędza tam większość czasu i ma tam swoją bazę produkcyjną. Jego pracowitość szybko przekłada się na kolejne utwory, a pasja do muzyki jest wyczuwalna w kawałkach i w podejściu do tworzenia. 

Twórczość Gibbsa

Jednym ze znanych albumów jest "Czarno na białym", wydany we wrześniu 2021. Płyta jest określana jako bardzo emocjonalna i dobrze ukazująca zróżnicowane emocje. To dialog artysty z słuchaczem i ze samym sobą, a teksty to przyjemność dla ucha. Album został wysoko oceniony, jeśli chodzi o warstwę liryczną, beaty i śpiew. Mamy tam mieszankę folk rockową i popową, emocjonalny rap i gitarowe brzmienia. Jego wokal jest trochę rapowany, a po części śpiewany. Można wyczuć nostalgię i oldskulowe nuty. Jest uznawany za charakterystyczny i od razu kojarzony z artystą. To chyba właśnie zadecydowało o jego sukcesie na scenie hip-hopu.  Płyta nawiązuje do jego rozwoju, doświadczenia i kariery, pojawiają się również wersy o miłości i korzystaniu z tego, co się ma. Mariusz Przybylski jest doceniany głównie za talent producencki i współpracę studyjną z raperami. Ponadto, jego wokal jest emocjonalny, a teksty uznawane za bardzo dobrze napisane.

Wydarzenia

Gibbs - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Gibbs?

Miejscowości, w których Gibbs wystąpi w najbliższym czasie: Gądecz, Siedlce, Giżycko, Kołobrzeg, Warszawa.

Ile lat ma Gibbs i kiedy zaczął muzyczną przygodę?
Przybylski urodził się w 1995 roku, a zatem jest obiecującym, naprawdę młodym producentem muzycznym. Osiągnął bardzo wiele, biorąc pod uwagę swój wiek. Muzykę zaczął tworzyć na poważnie w wieku 15 lat.
Czy Gibbs planuje solową trasę?
Mariusz Przybylski wyrusza w solową trasę koncertową pod nazwą Czarno na białym tour, w marcu 2022. Trasa obejmie 9 miast w Polsce, a muzyka będzie wybrzmiewała w takich miejscach jak klub Niebo w Warszawie, Stary Klasztor we Wrocławiu czy katowicki P23.
Z kim współpracował?
Jego najbardziej znana współpraca to nagrania z Kalim oraz Sariusem. Te duety mocno wpłynęły na jego twórczość i sprawiły, że jego kariera poszybowała.
Czy Mariusz Przybylski chciał się kształcić w innym kierunku muzycznym niż obecnie?
Owszem. Zdawał on do Akademii Muzycznej na kierunek Jazz, ale nie wszystko poszło po jego myśli. Zamiast tego wykorzystał opanowane umiejętności gry na gitarze w swoich utworach.

Fani lubią też

Zobacz też