Janusz Walczuk

Janusz Walczuk

Janusz Walczuk to polski wykonawca muzyki hip-hopowej, producent muzyczny i aranżer dźwięku w studiu nagrań NOBOCOTO, którego jest menedżerem. Jest także współtwórcą ELPEBEJBE oraz INAKOMA. W pierwszych latach kariery zamieszczał swoje utwory w sieci, posługując się pseudonimem Yah00. W 2021 roku uczestniczył w ósmej edycji programu Popkiller Młode Wilki, wzorowanego na scenariuszu amerykańskiego XXL Freshman. Walczuk jest członkiem polskiej wytwórni hip-hopowej SBM Label, znanej wcześniej jako SBM Starter. W ubiegłym roku wydał debiutancki album zatytułowany własnym imieniem i nazwiskiem, na którym głosu użyczyli m.in. Białas, Garson, Lucassi, Young Igi, Young Leosia, Jan-Rapowanie, Smolasty, Żabson, Kacha i Levvska.

Kariera muzyczna Janusza Walczuka

Janusz Walczuk karierę hiphopowca rozpoczął w wieku 13 lat. Trzy lata później zaczął publikować swoje kawałki w internetowym serwisie YouTube. Od początku swojej aktywności artystycznej jest związany ze studiem nagraniowym NOBOCOTO. Zanim został inżynierem dźwięku posiadane umiejętności szlifował pod okiem znanego didżeja, występującego pod pseudonimem DJ John. Praca w studiu i ciągłe doskonalenie swoich zdolności rapowych skutkowały coraz lepszą jakością tworzonych utworów, co przełożyło się na zaproszenie go w 2018 roku do udziału w akcji SBM Starter. Uczestnictwo w tym projekcie zaowocowało zamieszczeniem na kanale SBM Label mixtapu #ELPEBEJBE oraz #SOLOBEJBI. Dwa lata później Janusz Walczuk jako wokalista i producent muzyczny wziął udział w projekcie #hot16challenge2 oraz programie „Hotel Maffija”, które zwiększyły jego rozpoznawalność na hip-hopowej scenie.

Dyskografia

30 kwietnia 2021 roku nakładem wytwórni SBM Label ukazała się pierwsza płyta rapera nosząca tytuł „Janusz Walczuk”. Znalazło się na niej 14 kawałków, z których większość została nagrana z gościnnym udziałem innych artystów. Swoją obecność zaakcentowali m.in. Pedro (utwory „Cześć, jestem Jaś”, „Janusz Walczuk”, „Wracam na Żoliborz”); Białas („Adios”); Garson („Cały czas coś”); Kacha („Muszę o siebie dbać”); Young Igi („Amsterdam”); Young Leosia („Nie wiem jak”); Levvska („MDK”); Lucassi („Offside”); Shdow („Tak mi ucieka czas”); Smolasty („Łakomy kąsek”); Jan-Rapowanie („22”).

 

26 czerwca 2021 roku światło dzienne ujrzał natomiast drugi krążek rapera pt. „Sezon 3”, którego producentem wykonawczym był Donatan. Album zawiera 13 kawałków, m.in. „3KIPA”, „Chill”, „Sen”, „Selfmade”, „Uśmiech”, „Do Fury” i „Dobry Mood”. Kilka utworów zostało nagranych ze wsparciem innych muzyków, jak: Roxie Węgiel („Napad Na Bank”), Jacuś („Zygzak”), B.R.O. („Ja To Tak Czuję”), czy Qry („Zaebyście”). 

 

Szczególnie duże uznanie wśród fanów zdobyło jego gościnne nagranie dla grupy Ekipa Friza pt. „Szlafroki”, które do dnia dzisiejszego (2 czerwiec 2022 r.) doczekało się ponad 4 milionów 700 tysięcy odtworzeń na YouTube.

 

We wrześniu 2021 roku fani Janusza Walczuka mogli z kolei zakupić jego minialbum zatytułowany „Kendo”, który po pięciu dniach od swojej premiery znalazł się na 2. miejscu oficjalnej listy sprzedaży Związku Producentów Audio-Video (OLiS). Płyta składa się z 7 utworów, z których najbardziej znany to „Sady Żoliborskie”. Uzupełniają ją takie kawałki, jak: „Wszystko pykło”, „Przepraszam za to jaki jestem”, „Bushido”, „3 ciastka”, „Droga wojownika” i rozpoczynający zestawienie utwór „Kendo intro”. Krążek opowiadają o przeżyciach artysty związanych z jego karierą i wyzwaniami, którym musiał stawić czoła. EP-ka powstawała przez cztery miesiące, od maja do września, a ostatni kawałek został nagrany w przededniu jej wydania.

 

29 marca 2022 roku w sprzedaży pojawił się singiel „Idol”, promujący trasę koncertową Janusza Walczuka „Nowy Idol Tour”. Nagranie powstało przy współpracy z Pedro i Paulem Francisem, znanymi raperami i producentami muzycznymi muzyki hip-hopowej.

Najpopularniejsze występy Janusza Walczuka

Koncerty Janusza Walczuka przyciągają liczne grono jego wiernych fanów. W sierpniu 2021 artysta roku wystąpił podczas jubileuszowej 5. edycji SBM FFestival w Warszawie, gdzie pojawili się również tacy raperzy, jak Białas, Solar, Fukaj, Beteo, DJ Johny, Adi Nowak, Mata, Moli, Lanek, Bedos i Kasperczyk. Wcześniej wraz z Young Leosią towarzyszył w koncertach Żabsonowi jako jego hypeman. W kwietniu i maju tego roku odbył wspomnianą wyżej trasę koncertową „Nowy Idol Tour”, odwiedzając kolejno: Poznań, Gdańsk, Łódź, Warszawę, Wrocław oraz Kraków.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Janusz Walczuk: Skepta, Guzior, PRO8L3M, ERO, Malik Montana, Miszel, Białas, OIO, Reto, OKI, Kaz Bałagane, Przyłu, Sarius, Taco Hemingway, Kabe, Diho, O.S.T.R., Gibbs, Jan - rapowanie, CatchUp, Pawbeats, Zetha, Tede, Qry, Dziarma, Borixon, Buszu, Trill Pem, Włodi, Smolasty, Otsochodzi, Avi x Louis Villain, Sokół, KęKę, Zdechły Osa, Kizo, Nypel, Słoń, Kalush Orchestra, Bonson, Sobel, Wac Toja, Paluch, Olszakumpel, Margaret, Oliwka Brazil, Pezet, White 2115, Żabson, The Game, Jacuś, Chillwagon, Kukon, Dwa Sławy, Kinny Zimmer, Gruby Mielzky,

 

Janusz Walczuk - Często zadawane pytania

  • Janusz Walczuk urodził się w 1998 roku, w tym roku kończy 24 lata.
  • Muzyk urodził się i wychowywał na warszawskim Żoliborzu.
  • Raper interesuje się piłką nożną, do której nawiązuje w wielu swoich nagraniach.
  • Artysta najbardziej lubi słuchać raperów brytyjskich, takich jak AJ Tracey.
  • Janusz Walczuk wystąpi 24 czerwca 2022 roku o godz. 20:00 w warszawskiej Strefie Jelenia. Planowany jest również jego koncert podczas najbliższego SBM FFestival w Warszawie, który odbędzie się na Lotnisku Bemowo w dniach 25-27 sierpnia 2022 roku.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Janusz Walczuk
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/