Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskadawid-podsiadlo
Home Artysta Stefan Pawłowski

Stefan Pawłowski

Stefan PawłowskiOpisWydarzeniaStefan Pawłowski - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Stefan Pawłowski to polski aktor, który jest znany przede wszystkim z ról w takich serialach jak "Papiery na szczęście", "Czas honoru" czy "O mnie się nie martw". Swój warsztat aktorski zawdzięcza nie tylko talentowi, ale także wykształceniu, które zdobywał na Akademii Teatralnej w Warszawie. Na koncie ma liczne realizacje dubbingowe.

Historia Stefana Pawłowskiego

Stefan Pawłowski urodził się 6 grudnia 1986 roku w Nowym Dworze Mazowieckim, czyli mieście położonym na północ od Warszawy. Po ukończeniu szkoły średniej zdecydował się aplikować na Akademię Teatralną w stolicy, gdzie się dostał. Studia ukończył w 2015 roku, co dało mu solidne podwaliny pod zawód aktora.

Warto jednak podkreślić, że Stefan Pawłowski zaliczył swój debiut znacznie wcześniej, niż otrzymał dyplom od warszawskiego AT. Miało to miejsce już w 2011 roku, kiedy pojawił się na planie serialu "Ojciec Mateusz". Zagrał wówczas rolę Andrzeja Piecucha w 90. odcinku. Nie był to jednak pojedynczy angaż, ponieważ już 2 lata później aktor pojawił się w takich produkcjach jak "Przepis na życie", "Bilet na księżyc", "Hotel 52" i wiele, wiele innych. Największą popularność Stefanowi Pawłowskiemu przyniosła rola w serialu "Czas honoru", a później "Papiery na szczęście". To właśnie dzięki nim poznała go szersza publika.

Warto także podkreślić, że poza graniem na planach filmów i seriali, Stefan Pawłowski zajmuje się także dubbingiem. Użyczył swojego głosu w wielu polskich wersjach znanych filmów animowanych, m.in. "Transformers. Wiek zagłady" czy "Mała stopa" Warto podkreślić, że były to nie tylko poboczne role, ale także takie, które na dłużej pojawiały się na ekranie.

Prywatnie Stefan Pawłowski ma brata — Józefa Pawłowskiego. Urodził się on w 1990 roku, czyli cztery lata później i również jest aktorem. Panowie wspólnie użyczali głosu w takich filmach jak m.in. w "Hotel 13" czy "Następcy 2".

Stefan Pawłowski — największe sukcesy

Pomimo licznych ról Stefan Pawłowski wciąż jeszcze nie może pochwalić się nagrodami branżowymi. Warto jednak podkreślić, że na scenie znajduje się niewiele ponad dekadę, dlatego z pewnością ma szansę na zdobycie statuetek. Za jego sukces można uznać liczne angaże w polskich filmach i serialach, które sprawiły, że jego twarz stała się rozpoznawalna. Choć nie jest to popularność, na jaką mogą liczyć topowe gwiazdy, to aktor zebrał już pokaźne grono swoich fanów. Przykładowo na Instagramie obserwują go już tysiące osób.

Najpopularniejsze filmy, seriale i dubbingi Stefana Pawłowskiego

Stefan Pawłowski wystąpił m.in. w:

 • filmach:

  • "Kurier", gdzie zagrał rolę konduktora,
  • "Jack Strong", gdzie zagrał rolę Waldemara Kuklińskiego,
  • "Bilet na Księżyc", gdzie zagrał rolę chłopaka na Planach,
 • serialach:
  • "Ojciec Mateusz", gdzie zagrał rolę Andrzeja Piecucha,
  • "Przepis na życie", gdzie zagrał rolę chłopaka,
  • "O mnie się nie martw", gdzie zagrał rolę Marcina Kaszuby,
  • "Czas honoru. Powstanie", gdzie zagrał rolę Adama,
  • "Papiery na szczęście", gdzie zagrał rolę Stanisława,
 • dubbingach:
  • "Transformers. Wiek zagłady", gdzie użyczał głosu Nereusowi,
  • "Scooby Doo! Wrestlemania: Tajemnica Ringu", gdzie użyczał głosu Mike'owi,
  • "Nastoletnia agentka", gdzie użyczał głosu księciu Promomomo,
  • "Mała stopa", gdzie użyczał głosu Migo,
  • "Wiedźmin", gdzie użyczał głosu Jeżowi z Erlenwaldu.

Z kim współpracuje Stefan Pawłowski?

Na planie filmowym Stefan Pawłowski współpracował m.in. z:

 • Zbigniewem Zamachowskim, Rafałem Królikowskim, Cezarym Pazurą, Jakubem Wesołowskim, Mateuszem Janickim (w ramach filmu "Kurier"),
 • Mają Ostaszewską, Ireneuszem Czopem, Józefem Pawłowskim, Michaliną Olszańską, Antonim Barłowskim (w ramach filmu "Jack Strong"),
 • Anną Przybylską, Kają Walden, Andrzejem Grabowskim, Alicją Bach, Filipem Pławiakiem (w ramach filmu "Bilet na Księżyc").

 

Zobacz też: Małgorzata Foremniak, Krzysztof Ibisz, Piotr Zelt, Aleksandra Szwed, Agnieszka Kaczorowska-Pela, Zofia Zborowska, Daniel Olbrychski, Olga Borys, Anna Czartoryska, Renata Dancewicz, Anna Smołowik, Błażej Michalski, Krzysztof Piątkowski, Katarzyna Pakosińska, Dariusz Chojnacki, Piotr Skarga, Adam Cywka, Kacper Kuszewski, Katarzyna Ucherska, Maria Niklińska,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Stefan Pawłowski - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Stefan Pawłowski?

Miejscowości, w których Stefan Pawłowski wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Kiedy urodził się Stefan Pawłowski?
Stefan Pawłowski urodził się 6 grudnia 1986 roku.
Gdzie urodził się Stefan Pawłowski?
Stefan Pawłowski urodził się w Nowym Dworze Mazowieckim, czyli mieście położonym w województwie mazowieckim na północ od Warszawy.
Jak rozpoczęła się kariera Stefana Pawłowskiego?
Po raz pierwszy przed okiem kamery Stefan Pawłowski pojawił się w 2011 roku. Miał wówczas 25 lat. Zagrał w popularnym serialu "Ojciec Mateusz", a dokładniej w jego 90. odcinku. Otrzymał rolę Andrzeja Piecucha.
Z kim występował Stefan Pawłowski?
Na planie filmowym Stefan Pawłowski współpracował m.in. z: Zbigniewem Zamachowskim, Rafałem Królikowskim, Cezarym Pazurą, Jakubem Wesołowskim, Mateuszem Janickim, Mają Ostaszewską, Ireneuszem Czopem, Józefem Pawłowskim, Michaliną Olszańską, Antonim Barłowskim, Anną Przybylską, Kają Walden, Andrzejem Grabowskim, Alicją Bach czy Filipem Pławiakiem.
Jakie są najpopularniejsze produkcje, w których wystąpił Stefan Pawłowski?
Stefan Pawłowski wystąpił m.in. w następujących filmach i serialach: "Kurier", "Jack Strong", "Bilet na Księżyc", "Ojciec Mateusz", "Przepis na życie", "O mnie się nie martw", "Czas honoru. Powstanie" czy "Papiery na szczęście".

Fani lubią też

Zobacz też