Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Toruń

Wydarzenia w Toruniu

Bilety na aktualne wydarzenia: imprezy, koncerty, festiwale, spektakle, wystawy i inne
Bilety
Koncerty i imprezyTeatr i wystawaBiletyKogo zobaczyćGdzie się wybrać

Koncerty i imprezy

Polecamy
Koncerty
Klasyka
Rodzinnie
Balet Dziadek do orzechów - familijny spektakl baletowy

Balet Dziadek do orzechów - familijny spektakl baletowy

16.11.2024-23.02.2025

Bielany Wrocławskie, Bielsko-Biała, Częstochowa i inne

Ryszard Rynkowski - największe przeboje

Ryszard Rynkowski - największe przeboje

04.10-06.12.2024

Bolesławiec, Dzierżoniów, Oleśnica i inne

Kabaret Moralnego Niepokoju - Nowy program: za długo Panowie byli grzeczni

Kabaret Moralnego Niepokoju - Nowy program: za długo Panowie byli grzeczni

26.07-24.08.2024

Czaplinek, Kołobrzeg, Opole i inne

Berek, czyli upiór w moherze

Berek, czyli upiór w moherze

16.09-01.12.2024

Bełchatów, Łódź, Olsztyn i inne

Klimakterium… i już

Klimakterium… i już

26.07.2024-18.01.2025

Bolesławiec, Choszczno, Gdańsk i inne

Visual Concert

Visual Concert

06.10.2024-11.01.2025

Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kraków i inne

Gala Śląskich Szlagierów: Muzyka i Humor

Gala Śląskich Szlagierów: Muzyka i Humor

17.11.2024

Toruń

Pikantni

Pikantni

06.09-16.11.2024

Kraków, Łódź, Lublin i inne

Wiesz, że wiem

Wiesz, że wiem

07.09-06.10.2024

Jaworzno, Poznań, Toruń i inne

Tribute to Dirty Dancing live in concert

Tribute to Dirty Dancing live in concert

14.12.2024-09.03.2025

Częstochowa, Gorzów Wielkopolski, Olsztyn i inne

Narodowy Balet Gruzji "Sukhishvili"

Narodowy Balet Gruzji "Sukhishvili"

12-27.10.2024

Białystok, Gorzów Wielkopolski, Jelenia Góra i inne

Klimakterium 2

Klimakterium 2

19.07.2024-02.02.2025

Andrychów, Białystok, Bielsk Podlaski i inne

The Great Gatsby Ballet

The Great Gatsby Ballet

23.10.2024

Toruń

Muzyka zespołu QUEEN Symfonicznie

Muzyka zespołu QUEEN Symfonicznie

08.09.2024-01.03.2025

Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Gdańsk i inne

Metro

Metro

25.08.2024-26.04.2025

Gorzów Wielkopolski, Olsztyn, Opole i inne

Wystawa Lego - Toruń

Wystawa Lego - Toruń

18.07-30.09.2024

Toruń

Pop Opera - od opery do musicalu

Pop Opera - od opery do musicalu

09.10.2024-28.03.2026

Bartoszyce, Bielsko-Biała, Chełm i inne

Dobrze się kłamie

Dobrze się kłamie

30.08-08.12.2024

Białystok, Bielany Wrocławskie, Częstochowa i inne

Kabaret K2 w programie Jedziemy po Was

Kabaret K2 w programie Jedziemy po Was

21.09.2024-23.02.2025

Głogów, Inowrocław, Jawor i inne

Koncert Muzyka Filmowa Harry Potter Symfonicznie orchestral tribute

Koncert Muzyka Filmowa Harry Potter Symfonicznie orchestral tribute

27.01-26.02.2025

Białystok, Bielsko-Biała, Gdańsk i inne

Teatry, widowiska i wystawy

Bilety na nadchodzące wydarzenia

Polecamy
Koncerty
Spektakle
Widowiska
Wystawa Lego - Toruń
czwartek
18.07.2024
10:00

Wystawa Lego - Toruń

Toruń, Stare Miasto
Wystawa Lego - Toruń
piątek
19.07.2024
10:00

Wystawa Lego - Toruń

Toruń, Stare Miasto
Wystawa Lego - Toruń
sobota
20.07.2024
10:00

Wystawa Lego - Toruń

Toruń, Stare Miasto

Wybierając się na Kujawy warto sprawdzić jakie czekają na nas wydarzenia w Toruniu, ponieważ miasto jest jednym z ważniejszych ośrodków kulturalnych w tej części Polski.

Na interesujący wachlarz wydarzeń w Toruniu składa się bogata oferta koncertów, spektakli, kabaretów i stand-upów czy atrakcji dla najmłodszych. Będąc w mieście Kopernika polecamy zwrócić uwagę na repertuar takich miejsc jak Arena Toruń, Aula UMK, Sala CKK Jordanki, Lizard King, Od Nowa. Z pewnością wydarzenia w Toruniu przypadną do gustu wymagającym widzom, gdyż miasto regularnie odwiedzają najpopularniejsi artyści.

Atrakcje Toruń - co zobaczyć i zwiedzić?

Jeśli zastanawiacie się, co warto zobaczyć w Toruniu, to mamy dla was kilka propozycji. Miejscem, do którego na początku skieruje się każdy turysta jest oczywiście Stare Miasto. Zostało ono wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO. Charakterystyczne zabytki Torunia to np. katedra Świętych Janów ze słynnym dzwonem Tuba Dei, gdzie ochrzczono Mikołaja Kopernika, kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, kościół Świętego Jakuba czy mieszczańskie kamienice i spichrze oraz forty.
Nie można zapomnieć również o Dworze Artusa. Jego obecny budynek powstał w XIX wieku, ale nawiązuje stylem do XIV-wiecznej siedziby Bractwa Świętego Jerzego. Dwór Artusa był świadkiem wielu historycznych wydarzeń. Obecnie jest instytucją kulturalną. Odbywają się tu koncerty, festiwale, spotkania ze znanymi osobami.

W mieście jest również wiele innych miejsc, gwarantujących świetnie spędzony czas – teatry, muzyczne kluby, muzea i liczne zabytki. Atrakcje Toruń to obiekty takie jak Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny, gdzie oprócz przedstawień muzycznych odbywają się też koncerty, recitale, seanse starych filmów oraz warsztaty czy Akademickie Centrum Kultury i Sztuki Od Nowa. Natomiast wiele ciekawych wydarzeń sportowych w Toruniu odbywa się w Arenie Toruń.

Muzea w Toruniu

Toruń słynie z pierników i wybitnego astronoma Mikołaja Kopernika. Obydwu tym „postaciom” poświęcone zostały muzea. Toruńskie Żywe Muzeum Piernika powstało w 2006 roku. Położone w centrum miasta – na ulicy Rabiańskiej 9 przyciąga wielu turystów, którzy podczas zwiedzania poznają proces powstawania słynnych toruńskich przysmaków, a także mogą je własnoręcznie wykonać i ozdobić. Mikołaj Kopernik mieszkał i pracował we Fromborku i to właśnie tam znajduje się muzeum jego twórczości. Natomiast w Toruniu można obejrzeć Dom Mikołaja Kopernika, czyli średniowieczną kamienicę, gdzie urodził się słynny astronom.

Atrakcje dla dzieci w Toruniu

Godnym polecenia miejscem dla najmłodszych jest Dom Legend Toruńskich, w którym podczas 40-minutowego zwiedzania za sprawą m.in. odgrywania wybranych scen czy wciągających opowieści przewodników, prezentowane jest 6 legend. Innymi obowiązkowymi atrakcjami Torunia dla całej rodziny są: Ruiny Zamku Krzyżackiego, Krzywa Wieża, Planetarium, Fontanna Cosmopolis, Niewidzialny Dom, Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Centrum Innowacyjnej Edukacji.

Imprezy Toruń

Najlepsze imprezy Toruń odbywają się w tutejszych klubach, takich jak: Lizard King, Stars Club & Lounge, NRD, MOCKBA, Hipisówka, Moon Club, Kadr, Bajka, Mięta, Cubano Club, Klub Lucky Star Plaza, Przepompownia, HEX, Kredens, Tutu Jazz & Whiskey, Beczka. To właśnie w tych miejscach znajdziesz koncerty popularnych polskich i zagranicznych artystów oraz wspaniałe imprezy taneczne do białego rana.

Cykliczne imprezy Toruń

Najpopularniejsze imprezy masowe w Toruniu to Otwarte Mikrolotowe Mistrzostwa Polski – Festiwal Wiatru, coroczna odsłona Piernikowej Alei Gwiazd, Święto Muzyki, Dni Torunia i Święto Piernika. Wśród wydarzeń teatralnych najbardziej znanym w kraju jest Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Kontakt”. Natomiast inne ciekawe imprezy to Akademickie Spotkania Teatralne Klamra, Letnie Spotkania Teatrów Ulicznych. Kino i film reprezentują Międzynarodowy Festiwal Lato Filmów i Tofifest. Miłośnicy muzyki poważnej powinni zwrócić uwagę na Międzynarodowy Festiwal „Nova Muzyka i Architektura” oraz Międzynarodowy Festiwal Haendlowski. Entuzjaści muzyki współczesnej w Toruniu powinni wybrać się na Jazz Od Nowa Festival, Toruń Blues Meeting, CoCArt Music Festival. Imprezy naukowe reprezentują najstarszy w regionie Toruński Festiwal Nauki i Sztuki oraz impreza uniwersytecka Promocja Edukacyjna.

Wydarzenia Toruń Bilety

Jeśli interesują cię imprezy w Toruniu, sprawdź na naszej stronie, co ciekawego dzieje się w Twoim mieście. Bądź na bieżąco - zapisz się do naszego newslettera by dostawać aktualne informacje związane z wydarzeniami w Toruniu. Dzięki nam zaoszczędzisz swój czas i nie będziesz musiał przeglądać wielu stron, w poszukiwaniu aktualnych i sprawdzonych informacji.

Wiele ciekawych wydarzeń muzycznych w Toruniu odbywa się w Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika - tutaj organizowane są koncerty najpopularniejszych polskich i zagranicznych gwiazd, reprezentujących różne gatunki muzyczne.

Ważnym miejscem w mieście jest otwarta w 2015 roku Sala CKK Jordanki. To nowoczesny obiekt koncertowo-kongresowy, w którym odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych. Toruń wydarzenia w CKK Jordanki to spektakle teatralne, koncerty polskich i zagranicznych gwiazd, konferencje, targi czy pokazy mody. Do tej pory na scenie wystąpili m.in. Anna Maria Jopek, słynny skrzypek Nigel Kennedy, Irena Santor czy Kayah.

 

Zobacz też