Guzior

Guzior

Guzior to polski artysta wykonujący muzykę z gatunku rap. Swoją solową karierę rozpoczął w 2012 roku, kiedy to po raz pierwszy opublikował swój utwór na portalu YouTube. Mimo stosunkowo niedużego doświadczenia, bardzo szybko stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiego hip-hopu. Zdobywca dwóch diamentowych płyt za single Fala oraz Blueberry

Guzior: początki kariery, albumy i styl muzyczny

Guzior, właściwie Mateusz Bluza, to urodzony we Wrocławiu przedstawiciel nowego pokolenia raperów, którzy ze swoimi utworami niejako wyszli z bloków. Znany przede wszystkim ze względu na swój charakterystyczny ton głosu i wykonywanie muzyki z pogranicza cloud rap i trap. Guzior zajmuje się także tworzeniem tekstów do utworów muzycznych. Pierwszym albumem Guziora był nielegal ylloM ,wydany w 2015. Dwa lata później raper powrócił z oficjalnym krążkiem Evil Twin na oficjalnej scenie i od razu osiągnął pierwszą pozycję na liście OLiS.

 

Guzior jest jednym z najpopularniejszych raperów w Polsce. Jego single cieszą się dużą popularnością na YouTube. Utwór Fala posiada ponad 75 milionów wyświetleń, z kolei Blueberry – ponad 70 milionów. Mateusz Bluza jest uważany za jeden z największych talentów na rapowej scenie muzycznej. Łączy znakomitą technikę raperską z charakterystycznym, leniwym i nieco spowolnionym flow. Jego kawałki obejrzało na YouTube łącznie kilkaset milionów widzów.

Koncerty, bilety, współpraca i wyróżnienia przyznane raperowi

Guzior w znakomity sposób potrafi zjednoczyć publiczność przychodzącą na jego koncerty. Charakterystyczne przeciąganie sylab w utworach pozwala zgromadzonym intonować śpiewane piosenki razem z raperem. Bilety na wydarzenia, w których uczestniczy, rozchodzą się niezwykle szybko. 

 

Guzior gra nie tylko koncerty solowe, ale także występuje z innymi artystami. Wśród najbardziej znanych kooperacji można wymienić współpracę z Quebonafide, Deysem, Szpakiem, Kubanem czy Słoniem. W jego singlach występowali gościnnie tacy artyści jak ReTo, Kukon czy Oskar83. Guzior został dwukrotnie nagradzany w kategorii Singiel Roku za utwór Fala. Pierwszą nagrodę uzyskał w ramach Popkillerów 2021, drugą zaś otrzymał w wydarzeniu Lech Polish Hip-Hop Music Awards. Fala został także doceniony jako Kooperacja Roku i Featuring Roku. 

 

W 2015 roku wystąpił gościnnie na płycie Quebonafide (Ezoteryka) i Słonia (BDF). Rok później nagrał utwór na album Tour Of The Year 2 wraz z Żabsonem, Deysem, Kartkym, Wac Toja, Igrekzetem, Sherlockiem i Essexem.

Wydane płyty, pełna dyskografia i najpopularniejsze utwory

Dotychczasowa dyskografia Guziora to cztery albumy, w tym jeden minialbum wydany jeszcze jako nielegal. Mateusz Bluza współpracował z wieloma wydawcami, m.in. QueQuality, Step Hurt i EVILTWINcorp. Część płyt pokryła się złotem w preorderze, jeszcze zanim trafiła do ogólnopolskiej sprzedaży. Wraz z kolejnymi płytami Guzior notuje coraz większe wyniki sprzedaży.

 

 • ylloM  w (2015)
 • Evil Twin w (2017)
 • Evil_Things (2018)
 • Pleśń (2020)

Album Pleśń kilkadziesiąt dni po premierze osiągnął status platynowej płyty. Do najpopularniejszych utworów nagranych przez Guziora można zaliczyć: Blueberry, Fala, Płuca Zlepione Topami, Ninja, WIFI, Wybory, Tatuaże z Henny, MikMik, Kushkoma, Clint Eastwood, Trapstar, Tajfun92 i Ōmori Ōmori

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Guzior: Reto, Jan - rapowanie, ERO, Sokół, Zetha, Kizo, Bonson, Dziarma, Kaz Bałagane, Gibbs, Oliwka Brazil, Zdechły Osa, Malik Montana, Włodi, OIO, Pawbeats, Smolasty, Przyłu, Taco Hemingway, Słoń, Pezet, The Game, O.S.T.R., PRO8L3M, Diho, Qry, Dwa Sławy, Sarius, Trill Pem, Avi x Louis Villain, OKI, Olszakumpel, Kukon, CatchUp, Tede, Kabe, Kinny Zimmer, KęKę, Białas, Chillwagon, Skepta, White 2115, Żabson, Sobel, Jacuś, Otsochodzi, Nypel, Buszu, Janusz Walczuk, Margaret, Borixon, Miszel, Gruby Mielzky, Kalush Orchestra, Wac Toja, Paluch,

 

Guzior - Często zadawane pytania

 • W najbliższym czasie Guzior wystąpi w: Wrocławiu, Zielonej Górze, Zgorzelcu
 • Sam raper nie wypowiadał się na ten temat, jednakże w sieci można znaleźć informacje, które wskazują, że Guzior ma ok. 194 centymetry wzrostu.
 • Mateusz Bluza urodził się 16 lipca 1992 roku i w tym roku skończy 30 lat.
 • Pierwszy kawałek z jego udziałem pojawił się w serwisie YouTube w 2012 roku, kiedy raper miał 20 lat.
 • Artysta urodził się we Wrocławiu.
 • W utworze Fala pojawia się wers dotyczący sympatii, jaką Guzior darzy jeden z albumów Kanye Westa.
 • Jego profil na Instagramie obserwuje niemalże 200 tysięcy osób, zaś fanpage na Facebooku – ponad 260 tysięcy fanów.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Guzior
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Guzior BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Wrocław
11.02.2023
sobota, 18:00
Hala Orbita
wejście od 17:00
sprawdzanie dostępności
od 119 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Zielona Góra
25.02.2023
sobota, 18:00
Hala CRS Zielona Góra
wejście od 17:00
sprawdzanie dostępności
od 119 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Zgorzelec
18.03.2023
sobota, 18:00
PGE Turów Arena
wejście od 17:00
sprawdzanie dostępności
od 119 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/