Pillow Queens

Pillow Queens

Pillow Queens to młody, ale ambitny irlandzki zespół, który wypracowuje sobie pozycję na współczesnym rynku muzycznym. Band ten wyróżnia się subtelnymi brzmieniami, dojrzałymi tekstami oraz silną osobowością członkiń zespołu.

Kilka słów o historii Pillow Queens

Twórczyniami Pillow Queens są dwie spośród obecnych członkiń zespołu, czyli Sarah Corcoran oraz Pamela Connolly. Już w 2016 roku zespół zaczął tworzyć własne utwory (pływa Calm Girls). W następnych latach zespół systematycznie budował swoją markę, występując między innymi na takich prestiżowych festiwalach jak: All Together Now czy Electric Picnic.

 

W trakcie koncertów Pillow Queens występował na scenie z takimi zespołami jak na przykład Pussy Riot czy Future Islands. W 2020 roku miało miejsce wydanie debiutanckiego albumu "In Waiting". Dwa lata później (kwiecień 2022 roku) na rynek trafił kolejny album grupy Pillow Queens, czyli "Leave the Light On". Albumy te są dostępne na tradycyjnych nośnikach CD, a także w wersji cyfrowej oraz na płytach winylowych. Muzyki Pillow Queens można posłuchać także za pośrednictwem popularnych serwisów streamingowych, w tym między innymi Spotify.

Czym wyróżnia się działalność Pillow Queens?

Muzyka zespołu Pillow Queens zawiera w sobie elementy stylu pop oraz punkowego. Charakterystyczny, wyrazisty wokal oraz spokojna, oniryczna muzyka – to elementy charakterystyczne dla twórczości Pillow Queens. Nie zmienia to faktu, że w muzyce Pillow Queens można znaleźć także charakterystyczne, mocne riffy gitarowe.

Abstrahując od walorów muzycznych, Pillow Queens wyróżnia się na rynku muzycznym świetnymi, dojrzałymi tekstami. Jest to poniekąd spowodowane nietuzinkowymi osobami, które tworzą zespół. Członkinie Pillow Queens przyznają się do swojej przynależności do LGBT. Jeśli dodamy do tego tradycyjne wychowanie w konserwatywnej, katolickiej rodzinie irlandzkiej, uzyskujemy niebanalne połączenie.

 

Efektem pracy zespołu są teksty o tematyce czerpiącej z LGBT oraz religii katolickiej jednocześnie. Taki mix zapewnia solidną dawkę refleksji oraz przemyśleń podczas słuchania muzyki. Unikalność zespołu muzycznego Pillow Queens została dostrzeżona nawet przez prestiżowe czasopismo The Guardian. Na łamach tego czasopisma napisano artykułu, w którym pochwalono wpływ Pillow Queens na świadomość społeczeństwa odnośnie LGBT.

Aktywność zespołu Pillow Queens

Oprócz intensywnej pracy nad nowymi utworami muzycznymi członkowie Pillow Queens starają się, by ich band zyskiwał na popularności. W 2020 roku zespół osiągnął ważny sukces, jakim był udział w projekcie "Irish Women in Harmony". Celem inicjatywy było nagranie piosenki Dreams – dochody z tego tytułu zostały przekazane SafeIreland, czyli organizacji charytatywnej walczącej z problemem przemocy domowej.

 

Pillow Queens daje koncerty na terenie krajów europejskich i występuje na licznych festiwalach muzyki nowoczesnej. Przykładowo, band w 2019 roku zagrał na uznanym festiwalu Eurosonic. Pillow Queens występuje czasem także jako support na koncertach bardziej rozpoznawalnych zespołów, w tym na przykład Soak. W 2022 roku Pillow Queens zagrają także w Polsce. Zespół pojawi się na Open'er Festival 2022 w Gdyni, który będzie trwał od 29 czerwca do 2 lipca. Bilety zarówno na festiwal, jak i koncert artysty wciąż są jeszcze dostępne.

 

W 2020 roku odnotowano ważny sukces – piosenka "Gay Girls" została jednym z utworów w ścieżce dźwiękowej firlmu Dating Amber (Amazon Original), czyli lekkiej komedii o dorastaniu w Irlandii w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia.

Pillow Queens – największe hity

Pillow Queens to zespół, który nie stworzył jeszcze jednego, znanego na całym świecie przeboju, tak ja ma to miejsce w przypadku zespołów: Queen, Maneskin czy Bon Jovi. Twórczość Pillow Queens utrzymuje raczej stabilny, dobry poziom. Do udanych utworów można zaliczyć między innymi takie kawałki jak:

 • "Brothers",
 • "HowDoLook",
 • "Gay Girls",
 • "Handsome Wife",
 • "Hearts&Minds".

Kto wie, być może następne lata przyniosą zespołowi hit uznany na całym świecie? Czas pokaże.

Pillow Queens – jaki jest skład zespołu?

Obecnie zespół Pillow Queens składa się z czterech osób. Są to:

 • Sarah Corcoran – gitara basowa, śpiew,
 • Cathy McGuinness – gitara wiodąca,
 • Pamela Connolly – gitara, śpiew,
 • Rachel Lyons – perkusja.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Pillow Queens: AGIM, Aksamit, OIO, Imagine Dragons, Sons Of Kemet, The Smile, Dua Lipa, Martin Garrix, Tove Lo, Yola, The Chemical Brothers, Sky Ferreira, Gunna, Megan Thee Stallion, Paco Osuna, Taco Hemingway, Badbadnotgood, Stella Bossi, An On Bast, Destroyer, Jan - rapowanie, Doja Cat, Playboi Carti, Twenty One Pilots, The Killers, Years and Years, Anfisa Letyago, Manoid, Cigarettes After Sex, Iceage, Little Simz, Flohio, Jessie Ware, Porridge Radio, Moses Sumney, Royal Blood, Sampa The Great, Måneskin, Dawid Podsiadło, Inhaler, KennyHoopla, Clairo, VTSS, Adam Beyer, Glass Animals, Biffy Clyro, Catz N Dogz, Seasick Steve, Sylvan Esso, Michael Kiwanuka, Nicole Moudaber, Young Leosia, Lilly Palmer, Jurek Przeździecki, Don Toliver, Jehnny Beth,

 

 

Źródło zdjęcia: Youtube

 

Pillow Queens - Często zadawane pytania

 • Pillow Queens to zespół muzyczny, którego twórczość jest klasyfikowana jako tzw. indie rock.
 • Pillow Queens to stosunkowo młody zespół muzyczny. Początek jego działalności to 2016 rok. Od tamtego czasu Pillow Queens wytrwale buduje swoją pozycję na rynku muzycznym.
 • Obecnie do zespołu Pillow Queens należą: Sarah Corcoran, Cathy McGuinness, Pamela Connolly oraz Rachel Lyons.
 • Wśród najlepszych utworów autorstwa Pillow Queens znajdują się przede wszystkim takie single jak Favourite, Gay Girls oraz Handsome Wife oraz Hearsts&Minds. Utwory te spotkały się z zainteresowaniem słuchaczy w Europie.
 • W dniu 1 kwietnia 2022 roku został wydany najnowszy album grupy Pillow Queens: "Leave the Light On".
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Pillow Queens
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/