Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Moses Sumney

Moses Sumney

Moses SumneyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Moses Sumney to artysta ghańsko-amerykańskiego pochodzenia, który tworzy rock, electro-soul, folk i barokowy pop. Choć pisał teksty piosenek już od najmłodszych lat, to dał się poznać publiczności dopiero w 2014 roku. Obecnie świat ceni go za oryginalny styl, a jego twórczość wykorzystywana jest do produkcji filmowych.

Historia Mosesa Sumneya

Moses Sumney urodził się 19 maja 1992 roku w Kalifornii w USA. Był synem pastorów, którzy w 2002 roku postanowili się przeprowadzić do Ghany, skąd pochodzili. Moses wspomina w wywiadach, że miał problem, aby zaaklimatyzować się w nowym miejscu. Jako mały chłopiec mocno przesiąkł kulturą amerykańską, która w niczym nie przypominała tej afrykańskiej. Kolejne 6 lat artysta spędził na ghańskiej wsi, gdzie wychowywał się na farmie kóz i dojeżdżał do szkoły publicznym autobusem. Później jego rodzina zdecydowała się na powrót do USA. W wieku 20 lat Moses przeprowadził się do Los Angeles, aby tam studiować twórcze pisanie i poezję na Uniwersytecie Kalifornijskim.

 

Moses Sumney od najmłodszych lat tworzył treści piosenek, choć nie uczył się grać na żadnym instrumencie. Nikomu ich jednak nie pokazywał. Zmieniło się to w 2014 roku. Wówczas szybko zainteresowały się nim wytwórnie muzyczne. Artysta jednak nie z żadną z nich nie chciał się związać na stałe, ponieważ narzucały mu one styl tworzenia. Chciały z niego zrobić produkt, natomiast on sam wciąż próbował odkryć to, kim właściwie jest. W końcu samodzielnie nagrał pierwszą EP-kę, a następnie dołączył do Terrible Records, gdzie powstawały jego kolejne hity.

Moses Sumney - dorobek muzyczny

Moses Sumney ma na swoim koncie dwa albumy studyjne. Pierwszy z nich powstał w 2017 roku i nosi tytuł "Aromanticism". Spotkał się z dużym uznaniem fanów, krytyków, a także takich magazynów jak Rolling Stone, The Guardian i The New York Times. Kolejny i jednocześnie najnowszy krążek to produkcja z 2020 roku o tytule "Græ". Na płycie znalazło się aż 20 utworów i są to:

 • "insula";
 • "Cut Me";
 • "In Bloom";
 • "Virile";
 • "Conveyor";
 • "boxes";
 • "Gagarin";
 • "jill/jack";
 • "Colouour";
 • "also also also and and and";
 • "Neither/Nor";
 • "Polly";
 • "Two Dogs";
 • "Bystanders";
 • "Me in 20 Years";
 • "Keeps Me Alive";
 • "Lucky Me";
 • "and so I come to isolation";
 • "Bless Me";
 • "before you go".

Utwór "Me in 20 Years" z najnowszej płyty Mosesa Sumneya znalazł się w specjalnym odcinku serialu "Euphoria" emitowanego przez HBO. Warto jednak podkreślić, że to nie pierwszy kawałek artysty, który doczekał się swojego udziału w produkcji filmowej. Wcześniej jego singiel "Doomed" pojawił się w serialu "Orange is the New Black", a piosenka "Quarrel" w "Dear White People" od Netflixa.

 

Kariera Mosesa Sumneya cały czas się rozwija, a artysta jest ceniony nie tylko przez fanów. Dostrzegają go także organizacje muzyczne przyznające nagrody. Moses otrzymał nominacje do Libera Awards w kategorii "Wideo roku" oraz "AIM Awards w kategorii "Najlepszy drugi album" i "Najlepszy album niezależny". Otrzymał także statuetkę "Najlepsze nagranie" od Libera Awards.

Występy i koncerty Mosesa Sumneya

Moses Sumney daje zarówno koncerty solowe, jak i wstępuje na międzynarodowych festiwalach. Można go było posłuchać na m.in. Pitchfork Music Festival 2018 w Chicago, ACL Music Festival w Austin w Teksasie czy Outside Lands 2021 w San Francisco. Artysta gra także jako support dla cenionych muzyków, m.in. Jamesa Blake'a, Solange Knowles i Sufjana Stevensa. W 2022 roku Moses Sumney zagrał także w Polsce na Open'er Festival 2022 w Gdyni.

Poznaj innych artystów, z którymi występuje Moses Sumney: AGIM, Aksamit, OIO, Imagine Dragons, Sons Of Kemet, The Smile, Dua Lipa, Martin Garrix, Tove Lo, Yola, The Chemical Brothers, Sky Ferreira, Gunna, Megan Thee Stallion, Paco Osuna, Taco Hemingway, Badbadnotgood, Stella Bossi, An On Bast, Destroyer, Jan - rapowanie, Doja Cat, Playboi Carti, Twenty One Pilots, Pillow Queens, The Killers, Years and Years, Anfisa Letyago, Manoid, Cigarettes After Sex, Iceage, Little Simz, Flohio, Jessie Ware, Porridge Radio, Royal Blood, Sampa The Great, Måneskin, Dawid Podsiadło, Inhaler, KennyHoopla, Clairo, VTSS, Adam Beyer, Glass Animals, Biffy Clyro, Catz N Dogz, Seasick Steve, Sylvan Esso, Michael Kiwanuka, Nicole Moudaber, Young Leosia, Lilly Palmer, Jurek Przeździecki, Don Toliver, Jehnny Beth,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Ile lat ma Moses Sumney?
Moses Sumney urodził się 19 maja 1992 roku, a więc w 2022 roku skończy 30 lat.
Skąd pochodzi Moses Sumney?
Moses Sumney urodził się w Kalifornii w USA. W wieku 10 lat przeprowadził się z rodziną do Ghany, aby 6 lat później ponownie wrócić do Stanów Zjednoczonych.
Jak nazywa się najnowsza płyta Mosesa Sumneya?
Najnowsza płyta Mosesa Sumneya nosi tytuł "Græ" i powstała w 2020 roku.
Z kim współpracuje Moses Sumney?
Moses Sumney nagrywał utwory z wieloma cenionymi artystami, m.in. Jamesem Blakem, Metallicą, Beckiem, Jenny Lewis & Friends czy Woodkid. Grał także jako support przed Solange Knowles i Sufjanem Stevensem.
Co inspiruje Mosesa Sumneya?
Moses Sumney w wywiadach przyznaje, że jego utwory powstają głównie podczas występów na żywo. Artysta wchodzi na scenę z pewną kompozycją muzyczną, jednak to dopiero wtedy powstaje finalna wersja, którą możemy usłyszeć na oficjalnej płycie.

Fani lubią też

Zobacz też