Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival

Kizo

Sprawdź wydarzenia
KizoSzczegółyOpisWydarzeniaKizo - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
30 lat
data urodzenia:
26.06.1994
miejsce urodzenia:
Gdańsk
dyscyplina:
raper, afrotraper
social media:

Opis

Kizo, czyli Patryk Woziński, to prawdziwa gwiazda hip hopu - polski raper, który w ostatnim czasie cieszy się coraz większą popularnością. Jego utwory mają w serwisie YouTube miliony wyświetleń. Jeżeli oglądasz programy Kuby Wojewódzkiego, możesz kojarzyć, że słynny prezenter zwykle zapowiada rapera pytaniem "Kto jest dzieckiem ulicy..."? Przeczytaj, kim jest Kizo, jak kształtowała się jego kariera i jakie są jego najbardziej znane hity.

Kim jest Kizo?

Patryk Wodziński znany pod pseudonimem Kizo to polski raper i autor tekstów, wyróżniający się charakterystycznym niskim głosem; członek zespołu Chwillwagon. Urodził się 26 czerwca 1994 roku w Gdańsku. Mimo młodego wieku ma już duże doświadczenie muzyczne: na polskiej scenie obecny jest od 2009 roku, gdy zaczął nagrywać mając zaledwie piętnaście lat. Początkowo znany był przede wszystkim ze współpracy z Ciemną Strefą. W 2017 dzięki współpracy z dwoma innymi raperami z Gdańska ukazał się jego album studyjny Troya.  Swój pierwszy solowy album Ortalion wydał w 2018 roku przy współpracy z wytwórnią Step Records. Zawierał on piętnaście utworów (plus 2 bonusy), m.in. Za ciosem, Vivat czy TRAPsterka. W tym samym roku pojawiła się druga płyta artysty - Czempion.  Rok 2019 przyniósł dwa kolejne krążki: Pegaz oraz Złoto i Biel, które uplasowały się odpowiednio na drugim i czwartym miejscu oficjalnej listy sprzedaży OLiS. Spośród teledysków rapera zdecydowanie największą popularnością cieszy się Czempion, który Kizo nagrał we współpracy z Malikiem Montaną. W serwisie YouTube ma on ponad 25 milionów odsłon!

Co sam Kizo mówi o swojej muzyce?

Kizo powtarza, że jest dumny z marki, którą przez te lata udało mu się konsekwentnie wypracować. Artysta zawsze dążył do tego, by tworzyć autentyczny uliczny rap. Jednocześnie jednak chciał pokazać młodzieży, że "muzyka uliczna" nie musi być pesymistyczna, co do tej pory było dla niej charakterystyczne. W Polsce utwory hip hopowe bardzo często są dołujące. Kizo uważa, że udało mu się przełamać ten schemat. Jest zadowolony, że może tworzyć prawdziwie uliczny rap, który jednocześnie może mieć optymistyczny wydźwięk. Choć Kizo jak na tak młody wiek ma już wiele osiągnięć muzycznych, z których może być dumny, zawsze podkreśla, że nie zamierza spocząć na laurach - nie jest jeszcze nasycony i nie zamierza odpuścić.

Z jakimi muzykami do tej pory współpracował Kizo?

Kizo od początku swojej muzycznej kariery bardzo często współpracował z innymi artystami. Warto wśród nich wymienić przede wszystkim raperów: Tymka, Borixxona, Wac Toja, Young Igiego, Szpaku czy Malika Montanę. Na początku swojej kariery raper występował w zespole Troya, obecnie jest członkiem zespołu Chillwagon. Współpracuje również z raperami takimi jak Jongmen i Bonus RPK nad projektem Heavyweight. Przełomowym momentem w karierze Kizo było nagranie teledysku Roadster wspólnie z Margaret. Od tego czasu zyskał on znaczną popularność również wśród mainstreamowej widowni i stał się znany również poza hip hopową niszą.

Na czym polega fenomen Kizo?

Jego utwory łatwo wpadają w ucho i pozostają na długo w pamięci. Na jednej płycie Kizo np. ostatniej Jeszcze pięć minut, znajdziemy wiele kawałków, z których każdy mógłby być osobnym singlem. To muzyka, która po prostu pozwala dobrze się bawić i rozkręcić każdą imprezę.

 

Wydarzenia

Kizo - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Kizo?

Miejscowości, w których Kizo wystąpi w najbliższym czasie: Brodnica, Sierpc.

Jak naprawdę nazywa się Kizo?
Kizo to pseudonim młodego rapera z Gdańska, Patryka Wozińskiego.
Ile wzrostu ma Kizo?
Kizo ma 178 cm wzrostu, waży około 100 kg.
Jak się nazywa najnowsza płyta Kizo?
W 2021 roku ukazała się najnowsza płyta Kizo - "Jeszcze pięć minut", wydana chillwagon.co, czyli własną wytwórnię założoną przez muzyków z zespołu Kizo. Zdobyła ona sprzedaż na poziomie platynowej już w pierwszym dniu od premiery!

Fani lubią też

Zobacz też