Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo3-majowka
Home Artysta Destroyer

Destroyer

DestroyerOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Destroyer to popularny kanadyjski zespół, tworzący muzykę rockową. Założycielem i głównym wokalistą jest Daniel Bejar. Stworzona przez niego grupa, jest znana z abstrakcyjnej twórczości oraz niemalże poetyckich utworów. Mimo, że zespół gra już ponad 25 lat, to jego koncerty wciąż przyciągają rzesze fanów.

Destroyer – historia powstania zespołu

Historia powstania zespołu Destroyer sięga 1995 roku. To właśnie wtedy założyciel grupy skończył pracę nad albumem noszącym tytuł "We’ll Build Then a Golden Bridge". Krytycy muzyczni oraz znawcy gatunku oceniali tę płytę, jako surową i awangardową. Wszystko m.in. za sprawą tego, że album powstał w domowym studio Bejara. Fani docenili twórczość muzyka m.in. dlatego, że jego teksty obrazowo opisywały spojrzenie wokalisty na świat. To okazało się z kolei zgodne z poglądami wielu osób. Sam Bejar twierdzi, że opowiada w sposób poetycki o rzeczach, które trudno opisywać właśnie w ten sposób. Wokalista stara się jednak przedstawiać różne aspekty życia tak, aby pięknie brzmiały przynajmniej w jego utworach. To spotyka się z kolei z dużym uznaniem wśród fanów wokalisty, którzy tłumnie uczestniczą w jego występach oraz kupują płyty.

Destroyer – tematyka twórczości

Zespół Destroyer porusza w swoich utworach kwestie ważne dla wielu osób. W twórczości grupy nierzadko pojawiają się tematy trudne, takie jak miłość, wojna, strata czy polityka, o których muzycy śpiewają z dużym wyczuciem i delikatnością. Wielu krytyków zwraca uwagę na to, że teksty Destroyera zawierają w sobie więcej środków stylistycznych, niż niektóre narracyjne powieści. To wszystko za sprawą poetyckiego języka, którego nie boi się używać artysta. Daniel Bejar nigdy nie ukrywał, że dużą inspiracją są dla niego znani twórcy, tacy jak Grace Jones, Billie Holiday czy Leonard Cohen. W utworach zespołu widać przede wszystkim swobodną grę słów, opatrzoną akompaniamentem dobrze dobranych instrumentów muzycznych.

Destroyer – najpopularniejsze albumy muzyczne

Destroyer ma na swoim koncie kilka płyt, które dobrze przyjęły się zarówno wśród fanów, jak i w zawodowym środowisku muzycznym. W 2000 roku ukazała się płyta "The Thief", a już w 2001 album "Streethawk". Początki kariery zespołu były bardzo prężne, a płyty ukazywały się niemalże rok po roku. Jednym z najbardziej popularnych albumów był "This Night", który do dzisiaj jest znakiem rozpoznawczym grupy. To właśnie na tym krążku znalazł się szereg długich i awangardowych utworów, z których słynie Daniel Bejar. Album "This Night" jest uznawany za przełomowy krok w karierze Destroyera Znajdujące się na płycie kompozycje powstały przy współpracy z wytwórnią Merge. Do innych znanych płyt zespołu należy krążek "Your Blues", który fani doceniają zwłaszcza za dużą emocjonalność znajdujących się na nim utworów. Do ważnych albumów należy zaliczyć również krążek zatytułowany "Kaputt". To jedna z nielicznych płyt zespołu, na której dominującym instrumentem nie była gitara. Fani mogli wsłuchać się tam za to w dźwięki przypominające muzykę elektroniczną oraz w brzmienie instrumentów dętych. W 2020 roku Destroyer wydał także album "Have we met". Niektórzy uznali ten krążek za powrót do początków kariery Bejara, kiedy nagrywał w domowym studio. Większość nagrań na tę płytę powstała w kuchni wokalisty, co nadało utworom wyjątkowego charakteru.

Lider zespołu Destroyer – co warto o nim wiedzieć?

Daniel Bejar to ceniony kanadyjski muzyk i wokalista. Jego talent muzyczny nie ogranicza się jednak tylko do śpiewu i gry na instrumentach. Bejar komponuje także własne utwory. Oprócz działalności w ramach zespołu Destroyer, muzyk występuje również w innych grupach muzycznych takich, jak np. The New Pornographers. Bejar współpracuje z wieloma artystami. W swojej karierze grał m.in. z członkami grup takich, jak Frog Eyes oraz Wolf Parade. To właśnie z nimi stworzył grupę rockową Swan Lake. Warto wiedzieć, że z muzyką związani są także najbliżsi Bejara. Jego partnerka Sydney Vermont’s występuje z muzykiem w grupie Bonaparte. Lider zespołu Destroyer jest znany także ze swojego indywidualnego podejścia do koncertów. Bejar wielokrotnie podkreślał w  wywiadach, że nie lubi kontaktu z publicznością, a w trakcie występów jest nieśmiałym i pochodzi do tłumu z dystansem. Mimo takiej postawy, muzyk cieszy się dużym uznaniem wśród publiki i fanów rocka.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Destroyer: AGIM, Aksamit, OIO, Imagine Dragons, Sons Of Kemet, The Smile, Dua Lipa, Martin Garrix, Tove Lo, Yola, The Chemical Brothers, Sky Ferreira, Gunna, Megan Thee Stallion, Paco Osuna, Taco Hemingway, Badbadnotgood, Stella Bossi, An On Bast, Jan - rapowanie, Doja Cat, Playboi Carti, Twenty One Pilots, Pillow Queens, The Killers, Years and Years, Anfisa Letyago, Manoid, Cigarettes After Sex, Iceage, Little Simz, Flohio, Jessie Ware, Porridge Radio, Moses Sumney, Royal Blood, Sampa The Great, Måneskin, Dawid Podsiadło, Inhaler, KennyHoopla, Clairo, VTSS, Adam Beyer, Glass Animals, Biffy Clyro, Catz N Dogz, Seasick Steve, Sylvan Esso, Michael Kiwanuka, Nicole Moudaber, Young Leosia, Lilly Palmer, Jurek Przeździecki, Don Toliver, Jehnny Beth,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Skąd pochodzi zespół Destroyer?
Zespół pochodzi z Kanady, jednak jest znany niemal na całym świecie.
W którym roku powstał zespół Destroyer?
Grupa zaczęła funkcjonować w 1995 roku.
Jaki gatunek muzyczny wykonuje zespół?
Zespół gra Indie rock.
Jak nazywa się główny wokalista i założyciel zespołu?
Daniel Bejar.
Z kim współpracuje Daniel Bejar?
Muzyk współpracuje m.in. ze Spencerem Krugiem i Careyem Mercerem. Bejar znany jest także ze współpracy zawodowej z własną partnerką życiową.
Jak nazywa się ostatnia płyta Destroyer?
Ostatni album muzyczny zespołu został wydany w 2020 roku. Płyta nosi nazwę "Have we meet".

Fani lubią też

Zobacz też