Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmasunrise-festivalsun-festival

Ero

Sprawdź wydarzenia
EroSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
43 lata
data urodzenia:
18.04.1981
miejsce urodzenia:
Warszawa
dyscyplina:
Raper
social media:

Opis

Michał Gabriel Czajkowski to polski raper urodzony 18 kwietnia 1981 w Warszawie, występujący pod pseudonimem Ero. Karierę rozpoczął jeszcze w latach 90. Razem z Kosim, DonimFosterem i producentem Kubą O. założył skład JWP, który, dzięki licznym występom, zyskiwał coraz bardziej na popularności.

Rozwój kariery Ero

Muzycy dołączyli wkrótce do składu grupy Północ Centrum Południe i w 2004 wydali pierwszy wspólny album. Dzięki wytwórni płytowej Embargo Nagrania, debiutancki album JWP wydany w 2007 roku uplasował się na 17 miejscu oficjalnej listy sprzedaży. W roku 2005 Ero razem z Siwersem i Łysolem utworzyli zespół Bez Cenzury, a rok później wydali debiutancki album pod tytułem "Klasyk". Płyta na której znalazły się takie utwory jak: "Reprezentuję siebie", "Bez cenzury", czy "Przesiąknięci dźwiękiem" uplasowała się na 19 miejscu listy OLiS. W 2007 roku razem z Siwersem, Tomiko i Dezmondem, Ero założył zespół Miejska Metropolia. Od 2007 występuje także w ekipie Patologg Skład, która słynie z przesadnych i nietypowych melanżowych kawałków.  W 2011 roku Ero wraz z Sokołem nagrał utwór "Jeż Jerzy", promujący film animowany o takim samym tytule. Oprócz tego Michał Czajkowski współpracował także z takimi wykonawcami i formacjami muzycznymi jak: PiH, Tede, Włodi, Pokój z Widokiem na Wojnę, Pono, Molesta EwenementPyskaty, Fabuła, Ten Typ Mes, Chada, THS Klika czy Numer Raz. 

Solowe albumy Ero

Ero jest przedstawicielem stylu bragga, który jest charakterystyczny w świecie rapu za sprawą "przechwałek" oraz pokazywaniu swojej wyższości nad innymi. Zresztą doskonałym przykładem stosowania stylu bragga jest solowa płyta tego wykonawcy pt "Elwis Picasso". Nie brakuje tam solowych, a zarazem bezczelnych momentów, z którymi Ero radzi sobie bardzo dobrze. Dobry flow oraz ciekawa technika sprawiają, że słuchacz chce poznać kolejny kawałek. Album "Elwis Picasso" oferuje sporo rapu w połączeniu z klasyką. Powrót do dawnych brzmień to coś, czego słucha się najlepiej, dlatego lekkie, przyjemne a zarazem mocne i brutalne utwory w połączeniu z solowym wykonem wychodzą raperowi idealnie. Dla osób lubiących niebanalny styl muzyczny płyta "Elwis Picasso" okaże się strzałem w dziesiątkę. Świetnie dobrane wersy w połączeniu z tradycyjnym rapem to coś, czego warto posłuchać. Nie bez powodu na płycie pojawili się tacy wykonawcy jak: Skip, Miki, Tomson oraz PiH. W całym tym kontekście muzycznym nie można zapomnieć o wspaniałej szacie granicznej, która znalazła się na okładce płyty. Grafik z pewnością wiedział co robi, aby zagrać na wyobraźni fanów ciekawych brzmień hiphopowych.

 

Zupełnie inaczej przedstawia się druga płyta pt. "Eroizm", wydana w 2021 roku w czasie pandemii i lockdownu. "Eroizm" to muzyczna mieszanina przemyśleń oraz refleksji, związanej z debiutanckim albumem. Znajdziemy tam utwory, które poruszają, wzruszają, szokują i dają do myślenia, szczególnie w tym trudnym dla nas czasie. Dla wielu fanów niebanalnych brzmień poprzeczka została zawieszona jeszcze wyżej i właśnie to muzyk miał na myśli, chociażby za sprawą pierwszego singla z gościnnym udziałem Włodiego. Jak twierdzi sam Ero, "Eroizm" to dzieła wybrane przez niego samego dla nas samych.

Ciekawostki na temat Ero

  • Pewnie nie wiele osób wie, że muzyk w ramach cyklu "Hip-Hop Szansą" w lutym tego roku odwiedził ursynowskie "Alternatywy". Spotkanie miało na celu bliższe poznanie muzyka oraz jego twórczości. 
  • Ero nie podarował rodzicom swojego albumu, więc kupili go sobie sami. 
  • Pochodzący z Bielan muzyk nagrywał kawałki z wieloma raperami z ursynowskiego podwórka.
  • Ostatni album wokalisty został wydany przy współpracy z wytwórnią  dla której nagrywają mi.n Rihanna czy Kanye West.

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi ERO: Jan - rapowanie, Reto, Sokół, Zetha, Kizo, Bonson, Dziarma, Kaz Bałagane, Gibbs, Oliwka Brazil, Zdechły Osa, Malik Montana, OIO, Włodi, Pawbeats, Smolasty, Przyłu, Taco Hemingway, Słoń, Pezet, The Game, O.S.T.R., PRO8L3M, Diho, Qry, Dwa Sławy, Guzior, Sarius, Avi x Louis Villain, Trill Pem, OKI, Kukon, Olszakumpel, CatchUp, Tede, Kabe, Kinny Zimmer, KęKę, Białas, Chillwagon, Skepta, White 2115, Żabson, Sobel, Jacuś, Otsochodzi, Buszu, Nypel, Janusz Walczuk, Margaret, Borixon, Miszel, Gruby Mielzky, Kalush Orchestra, Wac Toja, Paluch,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak naprawdę nazywa się Ero?
Ero to Michał Gabriel Czajkowski.
Skąd pochodzi Ero?
Wychował się na warszawskich Bielanach.
Jakie płyty solowe wydał Ero?
Ero ma na koncie dwa solowe albumy: "Elwis Picasso" i "Eroizm"
Z jakimi zespołami współpracuje?
Obecnie Ero występuje w formacji Miejska Metropolia i Patologg Skład.

Fani lubią też

Zobacz też