Tede

Tede

Tede, czyli Jacek Graniecki (urodzony 24.07.1976 roku w Warszawie) to raper, autor tekstów i producent muzyczny, jeden z twórców polskiej sceny hiphopowej. 

Tede - początek kariery muzycznej

Artysta rozpoczął przygodę z pisaniem jeszcze w klasie średniej. W tamtym czasie poznał Kosiego z grupy JWP, który jako pierwszy pokazał Tedemu nagrania hiphopowe. Prawdopodobnie na skutek tych wydarzeń Tede rozpoczął nagrywanie pierwszych autorskich kawałków.

 

Pierwszy raz na scenie Tede pojawił się około 1994 roku. Koncertował wówczas z warszawskim zespołem 1 Killa Hertz, a do współpracy zaprosił go wówczas Sebastian Imbierowicz (DJ 600V) i Mariusz Sobolewski (DJ JanMarian). Pierwsze single z udziałem Tedego pojawiły się kolejno w 1996 i 1997 roku. Numery "Wyłącz mikrofon" (na kompilacji SP Records) i "1kHz" (Smak B.E.A.T. Records) miały być dla młodego rapera początkiem muzycznej przygody.

 

Płyty Tedego i sukcesy w branży

Na początku milenium Tede rozpoczął pracę nad debiutanckim krążkiem. Zaledwie rok później ukazał się jego pierwszy singiel "Wyścig szczurów", który promował solowy album artysty. Album S.P.O.R.T. został wydany przez R.R.X 5 czerwca 2001 roku. Płyta znalazła się na 29. miejscu listy OLiS Polska.

 

Już w 2003 roku Tede postanowił założyć własną wytwórnię. W ramach self publishingu artysta wypuścił kolejny album: "3h hajs, hajs, hajs". To właśnie z tego krążka pochodzą single takie jak "Pili gin", "Zeszyt rymów" czy słynne "Wielkie Joł" Coraz wyższe notowania albumu na miejscach OLiS, a także nominacja do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk, były świadectwem komercyjnego sukcesu nowego albumu. 

 

Trzeci album solowy zatytułowany "Notes" pojawił się w 2004 roku. Podobnie jak na poprzednich płytach, na tej również nie zabrakło udziału gości. Tym razem byli to Kołcz, WSZ & CNE, Numer Raz czy Kiełbasa. W tym samym roku raper rozpoczął też współpracę ze stacją telewizyjną VIVA, w której prowadził program "Bezele" - połączenie talk-show z programem muzyczno-satyrycznym. Tede był prowadzącym programu aż do końca emisji, czyli do 2005 roku. W kolejnych latach współpracował też z TVN Turbo.

 

W 2011 roku Tede pojawił się na zaszczytnym 3 miejscu listy 30 najlepszych polskich wykonawców hip-hop magazynu Machina. Znalazł się również na tym samym miejscu w zestawieniu listy opublikowanej przez serwis Porcys. W 2016 roku raper otrzymał statuetkę Złotej Felgi w związku z całokształtem kariery artystycznej w polskim hip-hopie.

 

Kontrowersje wokół Tedego

Tede wzbudza kontrowersje od początków swojej kariery. Ma na koncie nie tylko beef z grupą Płomień 81 czy głośne rozstanie z Weroniką Rosati, o którym opowiada utwór "Mamma mija" na albumie "Note2". Raper zasłynął z konfliktu z innym znanym artystą: Peją. Tede wyrażał do niego niechęć zarówno w dissach, jak również podczas wywiadów. 

 

Od 2002 roku Tede prowadzi własną wytwórnię płytową Wielkie Joł. Warto wiedzieć, że Graniecki zajmuje się nie tylko muzyką. Oprócz grania koncertów zajmuje się też prowadzeniem własnego sklepu PLNY Textylia. Jest także współzałożycielem przedsiębiorstwa odzieżowego Trykot TDK Sp. z.o.o. Sporadycznie występuje w filmach i serialach, zarówno jako on sam, jak i w rolach aktorskich.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Tede: Buszu, Dwa Sławy, Kaz Bałagane, Jacuś, Słoń, Pezet, Przyłu, Sokół, Dziarma, Gibbs, The Game, Olszakumpel, Kartky, Sobel, Kizo, Margaret, Smolasty, Skepta, Guzior, PRO8L3M, Janusz Walczuk, CatchUp, Kalush Orchestra, Qry, Diho, ERO, Jan - rapowanie, Avi x Louis Villain, Taco Hemingway, Zdechły Osa, Pokahontaz, Paluch, Chillwagon, Trill Pem, Pawbeats, Zetha, Kukon, Nypel, Wac Toja, KęKę, OIO, Bonson, Otsochodzi, Borixon, White 2115, O.S.T.R., Żabson, Kinny Zimmer, Włodi, Gruby Mielzky, Oliwka Brazil, Białas, Reto, Sarius, Malik Montana, OKI, Kabe, Gedz, Miszel,

 

 

Tede - Często zadawane pytania

  • W najbliższym czasie Tede wystąpi w: Warszawie, Gdańsku
  • Tede ma 186 cm wzrostu.
  • Tede mieszka w Warszawie. Mieszkanie rapera mieści się w dzielnicy Kabaty.
  • Konflikt artystów trwa od 2009, a rozpoczął go koncert plenerowy w Zielonej Górze. Jak podaje sam Tede w wywiadzie z Tomaszem Smokowskim: "Rychowi bym odmówił kooperacji, ponieważ ja mu odmówiłem jej kiedyś. Bez żadnego hejtu. Po prostu mi się nie podoba jego styl rapowania."
  • Tede jest zodiakalnym lwem.
  • W młodości Tede bardzo lubił słuchać Wojciecha Młynarskiego.
  • Tata Tedego, Maciej Graniecki, jest urzędnikiem państwowym i prawnikiem, odznaczonym zaszczytnym Orderem Odrodzenia Polski. Maciej Graniecki jest współzałożycielem Polskiego Towarzystwa Legislacji. W latach 1994 - 2001 był szefem Kancelarii Sejmu.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Tede
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Tede BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Gdańsk
06.12
wtorek, 20:00
Stary Maneż
sprawdzanie dostępności
od 149 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Warszawa
10.12
sobota, 20:00
Scena Relax
sprawdzanie dostępności
od 169 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/