Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmerstingmetal-hammer

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Taco Hemingway

Taco Hemingway

Taco HemingwayOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Taco Hemingway czyli Filip Szcześniak to raper i autor tekstów. Urodził się w 1990 roku w Kairze, a wczesne dzieciństwo spędził w Chinach.

W 1996 roku jego rodzina przeprowadziła się do Warszawy. Ukończył kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Później przez pewien czas pracował w agencji reklamowej i jako tłumacz. 

Początek kariery Taco Hemingway'a 

Taco Hemingway zadebiutował w 2013 roku anglojęzycznym minialbumem „Young Hems”, który nie cieszył się popularnością. Rok później ukazała się kolejna EP-ka Taco, zatytułowana „Trójkąt warszawski”. Zebrała entuzjastyczne recenzje i pokryła się złotem. Trzecia EP-ka - „Umowa o dzieło” wydana w 2015 roku również pokryła się złotem i przyniosła artyście nagrodę Fryderyka w kategorii Album roku hip-hop. Znalazły się tam między innymi kawałki „6 zer” oraz „Następna stacja”. Drugą statuetkę Fryderyka raper otrzymał za piąty minialbum pod tytułem „Szprycer” z 2017 roku. Co ciekawe, Taco nie odebrał żadnej z przyznanych mu nagród i nie przywiązuje do nich wagi. Jest także mało obecny w mediach.

Płyty Taco Hemingwaya

W listopadzie 2016 roku Taco Hemingway wydał swój pierwszy album długogrający pod tytułem „Marmur”. Zebrał on pozytywne recenzje i pokrył się platyną. Pochodzący z niego utwór „Ściany mają uszy” został nagrany wraz z polską grupą Rasmentalism. Singlem promującym był „Deszcz na betonie”.

Drugi album długogrający - „Café Belga” ukazał się w lipcu 2018 roku i ponownie uzyskał status platyny.

Taco Hemingway koncerty 

Po  wydaniu płyty Café Belga raper wyruszył w trasę koncertową Café Belga Tour podczas której oprócz polskich miast zagrał także w Londynie i Dublinie. Na płycie znalazły się single takie jak „Fiji”, „Wszystko na niby” czy „Café Belga”. We wrześniu Taco Hemingway zagra koncert razem z Dawidem Podsiadło w Warszawie.

Hemingway wraz z innym polskim raperem - Quebonafide tworzy duet o nazwie „Taconafide”. W kwietniu 2018 roku ukazał się ich album pod tytułem „Soma 0,5 mg”. Odniósł on ogromny sukces, pokrywając się trzykrotną platyną. Promował go singiel „Tamagotchi”, który ma już ponad 63 miliony wyświetleń na YouTube. Kup taco hemingway płyty.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn