Sarius

Sarius

Mariusz Golling (Sarius) —  to pochodzący z Częstochowy raper, który zajmuje się także boksem. Urodził się 12 stycznia 1992 roku. Gatunki muzyczne, którymi się zajmuje to rap i hip-hop. Zadebiutował w listopadzie 2013 roku dzięki wytwórni Asfalt Records. Jego pierwszy album Blisko Leży Obraz Końca wyprodukował DJ Eprom. Sarius od tamtej pory, tylko wzmacnia swoją pozycję na scenie, udowadniając, że jest jednym z najlepszych artystów młodego pokolenia.

Sarius - twórczość rapera

Sarius zakończył współpracę z Asfalt Records w 2016 roku po wydaniu płyty I żyli krótko i szczęśliwie. Współpracował m.in. z O.ST.R., Hadesem oraz Emade. Jest członkiem B.O.R, właścicielem wytwórni muzycznej Antihype i sklepu internetowego o tej samej nazwie. 

 

Przełomowym momentem w jego karierze było wydanie albumu Antihype przez jego własną wytwórnię. Gościli na nim tacy raperzy, jak Kartky, Ten Typ Mes, czy Gibbs. Sarius uczył się od najlepszych wykonawców, co zdecydowanie  słychać w jego utworach. 

 

Album Antihype został bardzo pozytywnie odebrany przez słuchaczy i wysoko oceniany przez znawców. Niejednokrotnie plasował się na podium podsumowań 2017 roku. Kolejne albumy rapera — Wszystko Co Złe, Pierwszy Dzień Po Końcu Świata oraz Antihype podbiły listę sprzedaży OLiS. Ten ostatni uplasował się na wysokim, szóstym miejscu. Wszystkie trzy albumy Sariusa zyskały miano platynowej płyty. 

 

Dorobek artysty

Sarius wydał już 8 albumów oraz 2 oficjalne mini albumy. 

 Albumy zrealizowane we współpracy z Asfalt Records:

 • Blisko Leży Obraz Końca - 19 listopada 2013
 • Daleko Jeszcze? - 24 listopada 2014
 • Gdzieś To Już Słyszałem. Mixtape - 11 sierpnia 2015
 • I Żyli Krótko I Szczęśliwie - 18 listopada 2016

Albumy zrealizowane dzięki wytwórni Antihype:

 • Antihype - 17 listopada 2017
 • Wszystko Co Złe - 31 sierpnia 2018
 • Pierwszy Dzień Po Końcu Świata - 30 sierpnia 2019
 • Antihype 2 - 25 czerwca 2021. 

Mini albumy:

 • Wszystko Dobrze EP - 2 czerwca 2014 - wytwórnia Asfalt Records
 • Złe Towarzystwo EP - 31 grudnia 2015 - wytwórnia Polishvinyl.com

Antihype 2 - udana kontynuacja? 

Album Antihype 2 uzyskał status złotej płyty. Warto dodać, że album ten jest kontynuacją krążka Antihype wydanego w 2017 roku. Znajdziemy na nim naprawdę różnorodne utwory — zarówno te sentymentalne, klubowe, jak i skłaniające do refleksji. Antihype 2 łączy w sobie elementy nie tylko nowoczesnej, ale i klasycznej muzyki. Każdy słuchacz znajdzie coś dla siebie. Warto dodać, że cała trasa koncertowa Antihype Tour spotkała się z pozytywnym odbiorem wśród fanów. 

 

Sarius do współpracy przy krążku zaprosił wiele gwiazd, które reprezentują naprawdę różnorodne style muzyczne. W albumie usłyszymy Baranovskiego, który jest przedstawicielem popu, Mery Spolsky, która zasłynęła na scenie alternatywnej, a także raperów, do których należą Tymek, Szpaku, Paluch, Kizo, TPS, Kaz Bałagane, Waldemar Kasta oraz HVZX. Sarius pokazuje tym samym, że nawet różnorodne gatunki muzyczne mogą ze sobą współgrać. Wystarczy tylko odpowiednie przygotowanie albumu, co artyście niewątpliwie się udało. 

Sarius - bokser?

Podczas 2 konferencji do Fame 11, która odbyła się 26 września 2021 roku, ogłoszono, że Sarius zadebiutuje w walce na Fame MMA 13. Jego rywalem miał być Kasjusz Życiński (pseudonim — Don Kasjo). Niestety Kasjusz odszedł z federacji, przez co pojedynek się nie odbył. 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Sarius: Reto, Jan - rapowanie, The Bullseyes, Zetha, Karaś/Rogucki, Monika Brodka, Kaz Bałagane, Gibbs, Oliwka Brazil, Malik Montana, Włodi, Bartek Królik, Pawbeats, Kortez, Heima, Mitch & Mitch, Qry, Dwa Sławy, Trill Pem, OKI, Olszakumpel, WaluśKraksaKryzys, CatchUp, Kabe, Kinny Zimmer, Białas, Skepta, Sobel, Jacuś, LemON, Nypel, Smolik/Kev Fox, Margaret, Borixon, Gruby Mielzky, Natalia Przybysz, Wac Toja, Mery Spolsky, ERO, Sokół, Kizo, Mrozu, Bonson, Dziarma, Zdechły Osa, OIO, Bryska, Smolasty, Lordofon, Pokahontaz, Przyłu, Taco Hemingway, Słoń, Pezet, The Game, O.S.T.R., PRO8L3M, Diho, Kartky, Błażej Król, Guzior, Avi x Louis Villain, The Dumplings, Kukon, Tede, KęKę, Chillwagon, Gedz, White 2115, Żabson, Otsochodzi, Buszu, Janusz Walczuk, Miszel, Kalush Orchestra, Paluch,

 

Sarius - Często zadawane pytania

 • Sarius ma prawdopodobnie 185 cm.
 • Przy albumie "Antihype 2" zaprosił do współpracy Mery Spolsky, Baranovskiego, Palucha, Szpaku, Kizo, Tymka, TPS, HVZX, Kaz Bałagane oraz Waldemara Kastę.
 • Sarius chciałby wyruszyć w rejs dookoła świata. Najprawdopodobniej w dwumiesięczny.
 • Sarius nie wyobraża sobie sytuacji, w której musiałby zrezygnować ze swoich marzeń.
 • Sarius chętnie wystąpiłby w filmie "Joe Black"
 • Sarius najczęściej słucha Kendrick Lamar – good kid, m.A.A.d city.
 • Sarius nie przepada za utworem Queen — "I Want To Break Free".
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Sarius
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/