White 2115

White 2115

White 2115 to polski raper i autor tekstów, który współpracuje z największymi polskim twórcami hip-hopu. Jego angażujące kawałki są chętnie słuchane przez młode pokolenie, co dało mu 3. miejsce na liście najpopularniejszych artystów według Spotify w 2021 roku. Ma na swoim koncie 4 albumy.

Historia White 2115

White 2115, a właściwie Sebastian Czekaj, bo tak naprawdę nazywa się ten artysta, urodził się 5 maja 1998 roku w Milanówku. Swoją karierę muzyczną rozpoczął, mając zaledwie 15 lat, choć w tamtym okresie oczywiście nie był jeszcze nikomu znany. Swoje pierwsze nagrania umieszczał w serwisie YouTube. Został został zauważony przez zespół Gang 2115 i zaczął wrzucać swoje utwory na ich kanał.

 

Prawdziwy rozgłos zapewniła mu dopiero akcja SB Starter. White 2115 wziął w niej udział w 2017 roku. Jest to inicjatywa SBM Label (czyli wytwórni muzycznej), której celem jest znalezienie, a następnie promocja młodych, ale jeszcze nikomu nieznanych raperów. Artysta został wówczas zauważony przez wydawnictwo, co doprowadziło do podpisania kontraktu. Tak rozpoczęła się jego kariera muzyczna, która trwa do dzisiaj i rozwija się coraz prężniej.

 

White 2115 w swoich utworach odsłania siebie. Mówi o swoich indywidualnych przeżyciach, o tym co, go boli i o tym, co go cieszy. Jeden z utworów, na który warto zwrócić szczególną uwagę, to "Jaki ojciec taki syn" z debiutanckiej płyty "Rockstar". To kawałek poświęcony tacie artysty, który został zamordowany. White 2115 wspomina, że w tej sposób chciał go upamiętnić.

White 2115 - dorobek muzyczny

White 2115 ma na swoim koncie 4 albumy muzyczne. Pierwszy z nich został wydany w 2018 roku i nosi tytuł "Rockstar". Zarówno ten, jak i kolejne dwa krążki zdobyły status platynowej płyty. Najnowsza produkcja artysty nazywa się "Diamentowy las" i powstała w 2021 roku we współpracy z Białasem. Warto podkreślić, że jest to pierwszy album, który został wydany pod skrzydłami SB Maffija Label, ponieważ poprzednie powstawały we współpracy z SBM Label. Na "Diamentowym lesie" znalazło się 12 utworów i są to:

 • "Korzenie w bagnie";
 • "Nie lubię ku";
 • "Mutanci";
 • "Diamentowy las";
 • "Pierwszy słońca blask";
 • "Lombard dusz";
 • "Spacer po lecie";
 • "Święto ogródka";
 • "Afera";
 • "Czysty diament";
 • "Jesień w Diamentowym Lesie";
 • "Różowy śnieg".

Płyta zebrała pozytywnie opinie nie tylko fanów raperów, ale także reszty środowiska muzycznego. To nie tylko angażujące teksty i niezwykłe połączenia dźwiękowe, ale także swoista podróż po porach roku. Sam White 2115 pokazał natomiast na albumie, jak świetny ma wokal. Swobodnie przechodzi pomiędzy szeptem a krzykiem, pomiędzy śpiewem na "nawijką". Zdecydowanie "Diamentowy Las" powinien być pozycją obowiązkową do przesłuchania dla wszystkich miłośników rapu.

Z kim współpracuje White 2115?

White 2115 współpracuje z wieloma znanymi raperami na polskiej scenie muzycznej. Do tej pory narywał już z m.in z takimi artystami jak.:

 • Bedoes - we współpracy powstały takie utwory jak m.in. "Bedoesiara" czy "Więcej Dymu".
 • Blacha - we współpracy powstał utwór "OK";
 • Mata - we współpracy powstał utwór "Oh oh (lalala)";
 • Żabson - we współpracy powstał utwór "John Travolta";
 • Beteo - we współpracy powstał utwór "Popstar/Rockstar";
 • Białas - we współpracy powstały takie utwory jak m.in. "Święto ogródka", "Sweet Home" czy "Diamentowy Las";
 • Szpaku - we współpracy powstał utwór "Kap Kap";
 • Zeamsone - we współpracy powstał utwór "ABCD".

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi White 2115: Kizo, Avi x Louis Villain, Oliwka Brazil, Rosalie, Tede, DJ Soina, Żabson, Kaz Bałagane, Małach / Rufuz, Trill Pem, Parcels, Bonson, Mimi Webb, Reto, Guzior, Malik Montana, Słoń, Sobel, Kinny Zimmer, Gruby Mielzky, Dwa Sławy, Miszel, Pawbeats, CatchUp, The Game, Borixon, Future, Asthma, Zetha, Young Multi, Ava Max, Janusz Walczuk, Dziarma, OIO, Skepta, OKI, Phunk'ill, KęKę, Halsey, Jan - rapowanie, Zdechły Osa, Jacuś, PRO8L3M, Szpaku, Kalush Orchestra, Chillwagon, Diho, Wac Toja, Qry, Sokół, Bedoes, O.S.T.R., Miły ATZ, Włodi, Buszu, Gibbs, Otsochodzi, Julia Wieniawa, Margaret, Mr. Polska, Sarius, Pezet, Young Leosia, Smolasty, Przyłu, Kabe, Lewis Capaldi, Nypel, Olszakumpel, Anne-Marie, Paluch, Taco Hemingway, ERO, Kukon, Białas,

 

White 2115 - Często zadawane pytania

 • Prawdziwe imię i nazwisko White 2115 to Sebastian Czekaj.
 • White 2115 urodził się w 5 maja 1996 roku, a więc w 2022 roku skończył 26 lat.
 • White 2115 urodził się w Milanówku, czyli w mieście znajdującym się w województwie mazowieckim.
 • Najnowsza płyta White 2115 nosi tytuł "Diamentowy Las" i powstała w 2021 roku.
 • White 2115 współpracuje z wieloma znanymi polskimi raperami. Nagrywał już m.in. z Bedoesem, Blachą, Matą, Żabsonem, Beteo, Białasem, Szpaku czy Zeamsone.
 • W 2022 roku White 2115 zagra na SBM FFestival w Warszawie. Odbędzie się on na Lotnisku Bemowo w dniach 25-27 sierpnia.
 • White 2115 jest w długoletnim związku. Jego dziewczyna ma na imię Paulina.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

White 2115
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/