Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskadawid-podsiadlo
Home Artysta Megan Thee Stallion

Megan Thee Stallion

Megan Thee StallionOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Megan Thee Stallion to amerykańska raperka, która w ostatnich latach szturmem podbiła świat muzyki oraz zdobywczyni nagrody Grammy. Działaczka społeczna, zaangażowana w walkę o prawa kobiet, opowiadająca się przeciwko niesprawiedliwości oraz przemocy. W swoich tekstach odnosi się często do tematyki związanej z seksualnością, płcią, kolorem skóry, a sama emanuje pewnością siebie. Kim zatem jest Megan Thee Stallion?

Megan Thee Stallion – kariera

Chociaż niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, Megan nie była pierwszą kobietą w rodzinie, która związała swoje życie z muzyką. Od najmłodszych lat obserwowała karierę swojej matki, Holly Thomas, rapującej pod pseudonimem Holly-Wood. Nierzadko towarzyszyła jej przy tym podczas wizyt w studio nagraniowym, obserwując z bliska proces tworzenia muzyki - od tekstów, aż po końcowe brzmienie utworów. 

 

Już we wczesnej młodości, Megan zdawała sobie sprawę, że chce podążać śladami matki. Rapem zajęła się w wieku 14 lat, a niespełna dwa lata później zaczęła pisać własne teksty. Chociaż Holly Thomas od początku wspierała działania córki, chciała aby ta wstrzymała się z rozwojem kariery muzycznej i miała czas na dojrzewanie jako artystka, zanim zacznie stawiać pierwsze kroki w branży. Bardzo szybko zdała sobie jednak sprawę z tego, jak poważnie Megan podchodzi do muzyki, co skłoniło ją do podjęcia decyzji o zostaniu menadżerką córki. 

Sukces komercyjny Megan Thee Stallion

Pierwsza składanka Megan Thee Stallion została opublikowana w 2016 roku, pod nazwą "Rich Rachet". Niespełna rok później swoją premierę miał także album "Make it Hot", który w krótkim czasie podbił Internet. Umieszczony na nim singiel "Last Week in H TX" stał się bezsprzecznym faworytem publiczności, zdobywając 6 milionów wyświetleń w serwisie YouTube, co wzbudziło zainteresowanie wytwórni 1501 Certified Ent.. Od tego momentu Megan zaczęła występować na żywo, biorąc udział w licznych festiwalach muzycznych. 

 

Drugi album ukazał się w 2018 roku, pod tytułem "Tina Snow" - jak wspomina sama artystka, jego nazwa miała nawiązywać do jej alter ego. Znalazło się na nim 10 utworów, które spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem. 

W tym samym roku, jako pierwsza raperka w historii, nawiązała współpracę z wytwórnią 300 Entertainment. Kolejne miesiące doprowadziły ją na szczyt listy przebojów magazynu Billboard, gdzie przebój "Big Ole Freak" cieszył się niebywałą popularnością. 

Ciekawostki o Megan Thee Stallion

  • Megan Thee Stallion jest ogromną fanką anime, w wolnych chwilach pochłaniając kolejne odcinki serii takich jak “My Hero Academy” oraz od czasu do czasu dzieląc się z obserwatorami przemyśleniami na temat ulubionych postaci.
  • Poza anime, uwielbia również horrory. W przyszłości chciałaby także stworzyć swój własny film grozy i jak sama mówi, tchnąć w scenariusz więcej nieprzewidywalności.
  • Artystka jest również zaangażowana w troskę o planetę. Poza działaniami na własną rękę, zdarzyło jej się także organizować działania mające na celu oczyszczanie plaż (np. w Santa Monica).
  • Megan Thee Stallion jest również mocno związana z Huston, w którym dorastała. Często wspomina to miejsce i podkreśla, że pochodzi z niego wielu niezwykle utalentowanych artystów. 
  • Jej przydomek pochodzi jeszcze z czasów liceum. Artystka zawdzięcza go swojemu wzrostowi (178 cm) - w miejscu w którym dorastała, w ten sposób określa się wysokie kobiety o nieprzeciętnej urodzie

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Megan Thee Stallion: Anfisa Letyago, Jan - rapowanie, Young Leosia, Destroyer, Dua Lipa, Iceage, Don Toliver, Måneskin, Twenty One Pilots, Years and Years, OIO, Nicole Moudaber, Porridge Radio, Doja Cat, Flohio, Seasick Steve, Lilly Palmer, Catz N Dogz, Gunna, Taco Hemingway, Jehnny Beth, AGIM, KennyHoopla, Paco Osuna, Aksamit, Glass Animals, The Smile, Biffy Clyro, VTSS, Royal Blood, Sky Ferreira, Badbadnotgood, Inhaler, Jessie Ware, The Killers, Moses Sumney, Clairo, Sylvan Esso, Manoid, Sampa The Great, Tove Lo, Imagine Dragons, An On Bast, Michael Kiwanuka, Yola, Jurek Przeździecki, Dawid Podsiadło, Sons Of Kemet, Stella Bossi, Little Simz, The Chemical Brothers, Pillow Queens, Playboi Carti, Cigarettes After Sex, Adam Beyer, Martin Garrix,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie albumy wydała dotychczas Megan Thee Stallion?
Megan Thee Stallion wydała do tej pory album Good News (2020), a także EPki Make It Hot (2017), Tina Snow (2018) I Suga (2020).
Jaką muzykę tworzy Megan Thee Stallion?
Megan Thee Stallion tworzy muzykę rap i hip-hop.
Kiedy zaczęła się kariera Megan Thee Stallion?
Kariera Megan Thee Stallion zaczęła się w 2016 roku.
Jak naprawdę nazywa się Megan Thee Stallion?
Jej prawdziwe imię i nazwisko to Megan Jovon Ruthe Pete

Fani lubią też

Zobacz też