Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivaldawid-podsiadloheilung

Sobel

SobelSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
22 lata
data urodzenia:
22.11.2001
miejsce urodzenia:
Świdnica
dyscyplina:
piosenkarz, raper, autor tekstów, kompozytor, producent muzyczny
social media:

Opis

Sobel to jeden z najpopularniejszych twórców młodego pokolenia, który znajduje uznanie zwłaszcza wśród fanów rapu i hip-hopu. Artysta to barwna postać polskiego show-biznesu, której piosenki zajmują wysokie miejsca na listach przebojów. Sobel ma za sobą wiele udanych występów, które cieszą się dużym zainteresowaniem publiczności. Bilety na jego koncerty rozchodzą się w bardzo szybkim tempie, stąd też chcąc zobaczyć artystę na żywo, trzeba się spieszyć. Sobel należy do gwiazd, które mocno chronią swoją prywatność. Istnieje jednak kilka ciekawostek na temat artysty, które powinien znać każdy fan.

Sobel - co warto wiedzieć na temat artysty?

Sobel to jeden z artystów, którego kariera rozwija się najszybciej na polskiej scenie muzycznej. Młody raper pochodzi z Dolnego Śląska. Urodził się w 2001 roku w  Świdnicy z którą związana jest spora część jego życia. To właśnie tam muzyk uczył się i dorastał, nim na dobre zajął się muzyką, chociaż pasjonował się nią już od najmłodszych lat. Jako dziecko brał udział w licznych konkursach muzycznych, jednak jego kariera rozwinęła się dopiero po ukończeniu liceum. Warto wiedzieć, że pseudonim artystyczny piosenkarza pochodzi od jego prawdziwego nazwiska, gdyż twórca nazywa się Szymon Sobel. W wielu wywiadach raper podkreśla, że najważniejsza jest dla niego rodzina, znajomi oraz przyjaciele. To właśnie z nimi lubi on spędzać swój wolny czas. Oprócz muzyki, piosenkarz pasjonuje się także sportem, a jego ulubioną dyscypliną jest koszykówka. Poza utworami, które podbijają stacje radiowe i serwisy muzyczne, Sobel jest znany również z oryginalnego wizerunku. Twórca ma na ciele wiele ciekawych tatuaży,  takich jak np. motyl na prawej skroni czy ćma na prawej ręce. Interesujący jest również wizerunek kobiety, który widnieje na prawym ramieniu artysty.

Sobel - kariera muzyczna

Utwory Sobla znajdują uznanie zarówno wśród fanów undergroundu, jak i mainstreamu. Artysta wykorzystuje w swojej pracy bardzo szeroką gamę dźwięków, dzięki czemu jest doceniany nawet przez najbardziej wymagających słuchaczy. Jednym z pierwszych utworów wokalisty była piosenka pt. Wyglądasz tak pięknie, która wśród wielu zyskała miano romantycznej. Ten utwór nie miał jednak zbyt wiele wspólnego z reprezentowanym dzisiaj przez artystę gatunkiem, jakim jest rap. Swój talent w tym stylu muzycznym, artysta ujawnił chwilę później. W 2020 roku na rynku pojawił się jego mini-album pt. Kontrast, który zrobił bardzo dobre wrażenie w środowisku. Rok później raper wydał swój debiutancki album pt. Pułapka na motyle, który zajął wysokie miejsce w zestawieniu premier w serwisie Spotify. Dzisiaj artysta jest znany przede wszystkim z utworów takich jak Daj mi znać, Kinol, Impreza oraz Fiołkowe Pole. Dużą popularnością cieszy się również romantyczna ballada artysty zatytułowana Każdego dnia.

Sobel - najpopularniejsze koncerty

W 2021 roku Sobel po raz pierwszy wyruszył w trasę koncertową, w trakcie której odwiedził swoich fanów w największych polskich miastach. Ta trasa odbiła się szerokim echem w środowisku muzycznym. Stało się tak za sprawą kilku incydentów, z których część urosła do rangi skandalu. Było tak m.in. w przypadku koncertu w krakowskiej Tauron Arenie. W trakcie występu artysty na scenę wtargnął fan, w którego stronę Sobel skierował wiele niecenzuralnych słów. Spotkało się to z oburzeniem zarówno ze strony uczestników koncertu, jak też osób, które zobaczyły zajście na opublikowanym w sieci filmie. Do innych afer należał m.in. koncert w Ostródzie, gdzie występ wokalisty trwał zaledwie 20 minut. Mimo tych kilku incydentów, trasa koncertowa Sobla należała do udanych. Finałowy koncert we wrocławskiej Hali Stulecia zgromadził blisko 5000 fanów, a jego zapis był udostępniany przez Canal +. Oprócz planowych koncertów artysta uczestniczył także w licznych festiwalach i eventach. Wystąpił m.in. na gali rozdania nagród muzycznych Fryderyki 2021, gdzie zachwycił publiczność wykonaniem utworu pt. Fiołkowe Pole.

Sobel - z kim współpracuje gwiazdor?

W swojej karierze Sobel współpracował już z wieloma artystami, łącząc przy tym różne gatunki muzyczne. Artystę można było zobaczyć m.in. w duecie z popularną piosenkarką Sanah. Współpraca twórców zaowocowała piosenką pt. Cześć, jak się masz?, która zyskała bardzo dużą popularność wśród słuchaczy. Mimo, że Sobel najczęściej tworzy solo, to pojawił się również w nagraniach innych wokalistów. Można było usłyszeć go np. w utworze Testarossa oraz Fiesta, gdzie wraz ze Smolastym gościnnie zaśpiewał u Deemza. Sobel współpracował również z twórcami takimi, jak Michał Szczygieł i Young Igi, którzy skupiają wokół siebie głównie młodą publikę. Raper nie boi się łączenia różnych gatunków muzycznych i z pewnością będzie można go zobaczyć także w towarzystwie wielu innych artystów. 

Źródło zdjęcia: materiały promocyjne

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Sobel: ERO, Jan - rapowanie, Reto, Sokół, Zetha, Kizo, Bonson, Dziarma, Kaz Bałagane, Gibbs, Oliwka Brazil, Zdechły Osa, Malik Montana, OIO, Włodi, Pawbeats, Smolasty, Przyłu, Taco Hemingway, Słoń, Pezet, The Game, O.S.T.R., PRO8L3M, Diho, Qry, Dwa Sławy, Guzior, Sarius, Avi x Louis Villain, Trill Pem, OKI, Kukon, Olszakumpel, CatchUp, Tede, Kabe, Kinny Zimmer, KęKę, Białas, Chillwagon, Skepta, White 2115, Żabson, Jacuś, Otsochodzi, Buszu, Nypel, Janusz Walczuk, Margaret, Borixon, Miszel, Gruby Mielzky, Kalush Orchestra, Wac Toja, Paluch,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak nazywa się muzyk?
Szymon Sobel
Kiedy urodził się Sobel?
Raper urodził się 22.11.2001 r.
Ile ma wzrostu?
Sobel ma około 180 cm wzrostu.
Jaki jest jego znak zodiaku?
Skorpion.
Jaki styl muzyczny reprezentuje Sobel?
Hip-hop, rap.
Jaki jest jego najstarszy utwór w serwisie YouTube?
"Chcę żyć".
Czy Sobel ma jakieś hobby?
Tak. W jednym z wywiadów artysta wspominał, że gdyby nie zajmował się muzyką, to prawdopodobnie zostałby fryzjerem.
Czy gwiazdor działa charytatywnie?
Tak. Sobel angażuje się w działania Fundacji One Day, która zajmuje się pomaganiem dzieciom i młodzieży z domów dziecka oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Fani lubią też

Zobacz też