Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemtaylor-swift-resale-sellsun-festivalfame-mma

KęKę

Sprawdź wydarzenia
KęKęOpisWydarzeniaKęKę - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Każdy fan rapu w Polsce z pewnością słyszał o Kękę. To bardzo popularny raper, którego utwory cieszą się dużym uznaniem zarówno wśród słuchaczy, jak i znawców gatunku. Koncerty muzyka przyciągają wiele osób, a jego płyty sprzedają się w bardzo szybkim tempie. Kękę to artysta, który odniósł spory sukces na polskiej scenie muzycznej, jednak droga do kariery nie była dla niego najłatwiejsza. Życie rapera nie zawsze wiązało się głównie z muzyką. Istnieje wiele ciekawych faktów o artyście, które wpłynęły na budowę jego wizerunku.

Kękę –  życiorys rapera

Kękę od wielu lat jest uznawany za jednego z czołowych polskich raperów. Jego pseudonim artystyczny jest tak popularny, że niewiele osób zastanawia się, jak tak naprawdę nazywa się muzyk. Tymczasem artysta to Piotr Dominik Siara, który urodził się 15 września 1983 roku w Radomiu. To właśnie w radomskim podziemiu, w wieku 18 lat rozpoczął on swoją przygodę z muzyką. Już wtedy doceniano dobrą jakość tekstów rapera oraz charakterystyczny głos, które kreowały jego niepowtarzalny styl. Warto zaznaczyć, że tworząc w artystycznym podziemiu,  muzyk pracował m.in. jako listonosz

 

Po utracie pracy, raper borykał się z wieloma osobistymi problemami, a jednym z najpoważniejszych był nałóg alkoholowy. Później pojawiło się także uzależnienie od narkotyków, które dzisiaj jest już  przeszłością. Raper od wielu lat jest wolny od nałogów, utrzymując abstynencję. Dużą rolę w osobistej przemianie, jak i  życiu Kękę odgrywa rodzina. Artysta od 2020 roku jest w związku małżeńskim z Martą Nizio. Ma on również dwóch synów, o których często wspomina w wywiadach. Dzisiaj, w przerwach od tras koncertowych, muzyk dzieli swój czas pomiędzy rodzinnym Radomiem, a Wrześnią do której niedawno się przeprowadził.

 

Od 2013 roku współpracuje z wytwórnią Prosto, w której wydał krążkiTakie rzeczy (2013) oraz Nowe rzeczy (2015). Obie płyty świetnie się sprzedawały, pierwsza z nich otrzymała platynę, a kolejna podwójną platynę. Artysta stworzył własną wytwórnię, w której w 2016 roku wydał trzecią płytę pt. Trzecie Rzeczy. Tytuł bardzo szybko przypadł do gustu fanom i niedługo po premierze także uzyskał status podwójnej platyny. W 2018 roku ukazała się płyta ToTu, z singlami Nigdy ponad stan czy Zoba

Muzyczna kariera Kękę – najważniejsze płyty i występy

Budując swój artystyczny wizerunek, Kękę przeszedł bardzo długą drogę. Muzyk zaczynał w artystycznym podziemiu, gdzie brał udział m.in. w projekcie BOAs. W jego ramach powstało wiele ciekawych utworów takich jak np. „Reakcja” wykonywana z artystą o pseudonimie Kotzi. Tym, co wyróżnia twórczość Kękę, to używanie prostego języka oraz stosowanie podwórkowej stylistyki, dzięki którym jego muzyka zyskała liczne grono fanów. Ci zaś tłumnie towarzyszą artyście do dziś, gdyż bilety na jego koncerty rozchodzą się w błyskawicznym tempie. 

 

Wyjątkowy styl muzyka sprawił, że jego twórczość zainteresowała nie tylko słuchaczy, ale także znaną wytwórnię Prosto, z którą raper podpisał kontrakt. Umowa zaowocowała wydaniem dwóch albumów. Pierwszy z nich nosił tytuł Takie Rzeczy, a kolejny Drugie Rzeczy. Z czasem Kękę założył własną wytwórnię z którą w 2016 roku wydał  płytę zatytułowaną Trzecie Rzeczy. Do innych znanych płyt muzyka zalicza się krążki Basement Disco, To Tu oraz Mr KęKę. Kariera artysty rozwija się niezwykle szybko, stąd też w 2021 roku wydał on aż 2 albumy zatytułowane kolejno Siara i BIS

 

Oprócz stałej działalności wydawniczej Kękę stale występuje na scenie, uczestnicząc w różnych eventach. Artysta brał udział m.in. w Hip-Hop Festiwal w Gorzowie oraz w  RapSpot we Wrocławiu. W przeszłości grał również za granicą, np. na Hip-Hop Kemp w Czechach. Oprócz udziału w cyklicznych wydarzeniach, muzyk regularnie występuje również według planowych tras koncertowych. 

Kękę –  z kim występuje muzyk?

W swojej karierze Kękę współpracował z wieloma artystami. Już w 2013 roku gościnnie występował on m.in. w utworach Tytuza oraz Kubiego. Raper gościł również w utworze wrocławskiego zespołu WhiteHouseKodex 5 Elements, z którym nagrał utwór pt. Pozostając sobą. Kękę współpracował także z raperem Ramona 23, z którym współtworzył jedną z kompozycji do albumu pt. Obudź się

 

Muzyk gościł także w utworach artystów takich, jak Pawbeats, Paluch, Kaszpir i Marta Zalewska z którą wykonywał  kawałek pt. Wiersz o nas i chłopcach. Raper brał udział również w wielu ciekawych projektach. Jednym z nich była płyta pt. Nowe pokolenie 14/44, która jest kompilacją nagrań stworzoną przez Mateusza „Matheo” Schmidta i Grzegorza Grzech Piotrowskiego. Płyta powstała w związku z obchodami siedemdziesiątej rocznicy wybuchu powstania warszawskiego. Kękę jest znany z wielu nietuzinkowych współprac. 

 

Na płycie rapera pt. To Tu pojawił się m.in. aktor i piosenkarz Andrzej Grabowski. Ich wspólny duet można usłyszeć w singlu Na dłoni. Warto zaznaczyć, że teledysk do tego utworu ma obecnie ponad kilkanaście milionów odsłon w serwisie YouTube. Artysta nie boi się łączenia różnych stylów muzycznych, o czym świadczy to, że do jednego ze swoich utworów zaprosił Sarsę. Dzięki odważnemu podejściu do tworzenia muzyki, Kękę to artysta doceniany nie tylko przez fanów rapu, ale także innych gatunków muzycznych.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

KęKę - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi KęKę?

Miejscowości, w których KęKę wystąpi w najbliższym czasie: Kołobrzeg.

Czy Kękę ma inne pseudonimy?
Tak. Artysta jest znany także, jako Kę, Kędzior lub Kiki.
Ile lat ma Piotr Dominik Siara?
Kęke ma 35 lat.
Czy Kękę ma żonę?
Tak. W 2020 roku Kękę poślubił swoją długoletnią partnerkę – Martę Nizio.
Czy Kękę ma dzieci?
Tak. Muzyk ma dwóch synów.

Fani lubią też

Zobacz też