Nypel

Nypel

Nypel to polski raper, który w 2022 roku skończy zaledwie... 17 lat! Ma już jednak na swoim koncie kilka singli, które w samym serwisie YouTube mają miliony wyświetleń. Jego utwory chętnie są słuchane nie tylko przez młode pokolenie, a artysta współpracuje z rozpoznawalnymi gwiazdami i brandami.

Historia Nypela

Nypel urodził się w 2005 roku w Chełmie, czyli mieście położonym w województwie lubelskim. Swoją karierę muzyczną rozpoczął zaledwie w wieku 16 lat. Związał się wówczas z SB Label, pod których skrzydłami wydaje do tej pory. Został zauważony przez wytwórnię, kiedy wziął udział w SBM Starter, czyli akcji mającej na celu znalezienie, a następnie wypromowanie początkujących artystów. W Internecie pojawiają się opinie, jakoby SB Label powinno wspierać utalentowanych artystów, a nie dzieciaków, którzy jeszcze nie mają obycia w muzyce. Warto jednak podkreślić, że muzycy rozpoczynający karierę w młodym wieku od zawsze byli krytykowani. Działo się tak w przypadku Justina Biebera czy chociażby piosenkarza z naszego rodzimego podwórka - Dawida Kwiatkowskiego.

 

Pomimo głosów krytyki, utwory Nypela są bardzo chętne słuchane, a sam artysta rozwija się coraz prężniej. Na samym serwisie YouTube jego piosenki mają miliony wyświetleń. Na Instagramie, na którym działa pod nazwą @nypel2020, obserwuje go natomiast ponad 150 tysięcy followersów, co można określić już mianem stosunkowo dużego influencingu. Choć swoją popularność bez wątpienia zawdzięcza SBM Starter i SB Label, to z pewnością jego kariera nie rozwijałaby się tak szybko, gdyby nie szła za tym dobra twórczość i świetne wyczucie muzyczne młodego artysty.

Nypel staje się coraz bardziej popularny głównie przez wzgląd na to, że niczego nie udaje. Śpiewa o tym, że nic nie wie, nawiązuje w swoich utworach do lekcji w szkole czy wizyt w Żabce. Sam w jednym z singli nazywa siebie "Główniakiem" i nie ukrywa swojego wieku. Wręcz czyni z niego atut, który pozwala mu się pozytywnie wyróżnić. Teksty Nypela, choć zdecydowanie nie są głębokie, to jednak przemawiają do publiczności za sprawą swojej prostoty. Wszystko wskazuje więc na to, że polska scena rapowa potrzebowała właśnie takiego artysty, jakim jest Nypel.

 

Nypel - dorobek muzyczny

Nypel nie wydał jeszcze żadnej płyty. Jak na swoją jednoroczną karierę pokazał jednak publiczności sporo utworów. Są to:

 • "Droga Pani";
 • "Szansa na sukces";
 • "Gwiazda WWA";
 • "Mały i głópi";
 • "Szachownica";
 • "Chodź nad wisełkę";
 • "Rozpoczęcie";
 • "Kujon";
 • "Nie tylko dla podwórek";
 • "Niebo"; 
 • "Zielona szkoła";
 • "Główniak".

Jego najpopularniejszy utwór na YouTube ma prawie 10 milionów wyświetleń. O takim wyniku marzy wiele polskich artystów, którzy nie tylko mają lepszy warsztat muzyczny, ale także występują na scenie od lat. Mowa o "Droga Pani", gdzie raper (we współpracy z SB Maffija) nawija o nauczycielach oraz szkolnych sytuacjach. Singiel ma prosty tekst, który jednak jest na tyle życiowy, że doskonale trafia do publiczności, a identyfikować z nim może się niemalże każdy.

Występy i koncerty Nypela

Nypel dopiero rozpoczyna swoją karierę muzyczną, dlatego na razie nie występuje ani nie brał jeszcze udziału w żadnym festiwalu. Publikuje tylko swoje utwory w Internecie, które cieszą się bardzo dużą popularnością. Wyjątkiem jest występ u boku Janusza Walczuka. Nypel pojawił się na jego trasie koncertowej "Nowy Idol Tour" w Gdańsku, gdzie był oczekiwanym gościem.

 

2022 roku przyniesie jednak zmiany. Nypel zapowiedział swoją obecność na Sun Festival 2022, który odbędzie się w dniach 29-31 lipca w Kołobrzegu. Jeśli chcesz posłuchać na żywo prostych teksów artysty, którym zachwyca się młode pokolenie, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Bilety na to wydarzenie wciąż są jeszcze dostępne. 

Z kim współpracuje Nypel?

Nypel współpracuje z cenionymi artystami, celebrytami oraz znanymi brandami. To właśnie takie kolaboracje zapewniły mu szybki sukces oraz rozgłos. To tych wartych największej uwagi należą m.in.:

 • współpraca z SBM Starter i SB Label - dzięki nim Nypel miał szansę zaistnieć i pokazać swoje utwory szerszej publiczności;
 • współpraca z SB Maffija - artyści wspólnie stworzyli utwór "Droga Pani", który na samym YouTube ma prawie 10 milionów wyświetleń;
 • współpraca z Nowciaxem, czyli członkiem grupy youtuberów EKIPA - artyści stworzyli wspólnie utwór "Szansa na sukces".

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Nypel: Skepta, Guzior, PRO8L3M, ERO, Malik Montana, Miszel, Białas, OIO, Reto, Janusz Walczuk, OKI, Kaz Bałagane, Przyłu, Sarius, Taco Hemingway, Kabe, Diho, O.S.T.R., Gibbs, Jan - rapowanie, CatchUp, Pawbeats, Zetha, Tede, Qry, Dziarma, Borixon, Buszu, Trill Pem, Włodi, Smolasty, Otsochodzi, Avi x Louis Villain, Sokół, KęKę, Zdechły Osa, Kizo, Słoń, Kalush Orchestra, Bonson, Sobel, Wac Toja, Paluch, Olszakumpel, Margaret, Oliwka Brazil, Pezet, White 2115, Żabson, The Game, Jacuś, Chillwagon, Kukon, Dwa Sławy, Kinny Zimmer, Gruby Mielzky,

 

Nypel - Często zadawane pytania

 • Nypel urodził się w 2005 roku, a więc w 2022 roku skończy 17 lat.
 • Nypel pochodzi z Chełma, czyli miasta znajdującego się w województwie lubelskim.
 • Nypel nie wydał jeszcze płyty, choć na swoim koncie ma już kilka singli, które cieszą się dużą popularnością. Są to m.in.: "Droga Pani", "Szansa na sukces" czy "Mały i głópi".
 • Nypel współpracuje z cenionymi artystami, celebrytami oraz znanymi brandami, m.in. z SBM Starter, SB Label, SB Maffija czy Nowciaxem.
 • Nypel zapowiedział swoją obecność na Sun Festival 2022, który odbędzie się w dniach 29-31 lipca w Kołobrzegu.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Nypel
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/