Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Artysta Porridge Radio

Porridge Radio

Porridge RadioOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Porridge Radio to brytyjski zespół grający indie rock. Choć powstał zaledwie w 2015 roku, to już jest jednym z najważniejszych bandów na wyspach. Dzięki energetyzującej, alternatywnej muzyce zyskał również uznanie międzynarodowej publiczności oraz nominację do wielu nagród.

Historia Porridge Radio

Zespół Porridge Radio powstał w 2015 roku w Brighton w Wielkiej Brytanii. Składa się z czterech artystów, którzy razem tworzą buntowniczą muzykę w stylu indie rock. Są to:

 • Dana Margolin - wokalistka zespołu, autorka tekstów, gitarzystka, a także założycielka Porridge Radio; przed 2015 roku pisała piosenki w swojej sypialni i wykonywała je solo w Open Mics w Brighton;
 • Georgie Stott - klawiszowiec;
 • Maddie Ryall - gitarzysta basowy;
 • Sam Yardley - perkusista.

Zespół Porridge Radio szybko okazał się ogromnym sukcesem, choć swoje pierwsze kawałki nagrywał w stodole na wsi. Już 3 lata po rozpoczęciu działalności został umieszczony przez The Guardian na liście 40 najlepszych nowych artystów w 2018 roku. Niedługo później wystąpił w BBC Radio 6 Music i podpisał kontrakt z niezależną wytwórnią Secretly Canadian. W 2020 roku był nominowany do nagrody Mercury Prize za album "Every Bad".

Porridge Radio - dorobek muzyczny

Porridge Radio ma na swoim koncie aż 6 płyt. Pierwsza z nich, "Misery Radio", powstała w 2015 roku. Kolejne to "I'm Not Sure Anymore", "Hello Dog Friendly", "Rice, Pasta and Other Fillers", "Every Bad" i "Waterslide, Diving Board, Ladder to the Sky". Ostatni z nich został wydany w 2022 roku. Znalazło się na nim 13 utworów. Są to:

 • "-;"
 • "Back To The Radio";
 • "Trying";
 • "Birthday Party";
 • "End Of Last Year";
 • "Rotten";
 • "U Can Be Happy If You Want To";
 • "Flowers";
 • "Jealousy";
 • "I Hope She's Okay 2";
 • "Splintered";
 • "The Rip"; 
 • "Waterslide, Diving Board, Ladder to the Sky".

Album "Waterslide, Diving Board, Ladder to the Sky" był długo wyczekiwany przez fanów i nie zawiódł ich. Jest on podróżą przez wzloty i upadki życia, m.in. rozmyślania o śmierci i ataki paniki, z charakterystycznymi dla Porridge Radio surowymi emocjami w pełnej krasie. Głos głównej wokalistki naprzemiennie swobodnie przenosi się po dźwiękach, aby następnie mocno uderzyć swoją intensywnością. Połączenie doskonałej muzyki i angażujących tekstów sprawia, że zespół coraz chętniej jest słuchany na całym świecie.

 

Dzięki dużym sukcesom kolejnych wydawanych płyt Porridge Radio daje międzynarodowe koncerty. Członkowie zespołu wypowiadają się w wywiadach, że choć to są piękne, to jednocześnie trudne emocjonalnie wydarzenia. Przykładowo jeden z artystów wyruszył w trasę z Porridge Radio po USA dwa tygodnie po narodzeniu swojego syna i ponownie zobaczył go dopiero wówczas, kiedy maluch skończył rok. Sukces zespołu to nie tylko występy zrzeszające tysiące fanów, ale także wyrzeczenia, które stoją za taką popularnością.

Z kim współpracuje Porridge Radio?

W trakcie swojej kariery Porridge Radio współpracował z wieloma artystami. Do najbardziej popularnych kolaboracji należą te z:

 • Lost Horizons - Porridge Radio pojawiło się na płycie zespołu w utworze "One For Regret";
 • Pigletem - artysta nagrał z Porridge Radio utwory "Let's Not Fight" i "Strong Enough";
 • Lala Lala - artystka nagrała z Porridge Radio utwór "Good For You".

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Porridge Radio: AGIM, Aksamit, OIO, Imagine Dragons, Sons Of Kemet, The Smile, Dua Lipa, Martin Garrix, Tove Lo, Yola, The Chemical Brothers, Sky Ferreira, Gunna, Megan Thee Stallion, Paco Osuna, Taco Hemingway, Badbadnotgood, Stella Bossi, An On Bast, Destroyer, Jan - rapowanie, Doja Cat, Playboi Carti, Twenty One Pilots, Pillow Queens, The Killers, Years and Years, Anfisa Letyago, Manoid, Cigarettes After Sex, Iceage, Little Simz, Flohio, Jessie Ware, Moses Sumney, Royal Blood, Sampa The Great, Måneskin, Dawid Podsiadło, Inhaler, KennyHoopla, Clairo, VTSS, Adam Beyer, Glass Animals, Biffy Clyro, Catz N Dogz, Seasick Steve, Sylvan Esso, Michael Kiwanuka, Nicole Moudaber, Young Leosia, Lilly Palmer, Jurek Przeździecki, Don Toliver, Jehnny Beth,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kto wchodzi w skład zespołu Porridge Radio?
Zespół Porridge Radio tworzy 4 artystów. Są to: Dana Margolin, Maddie Ryall, Sam Yardley i Georgie Stott.
Skąd pochodzi zespół Porridge Radio?
Zespół Porridge Radio pochodzi z Brighton z Wielkiej Brytanii.
Od ilu lat istnieje zespół Porridge Radio?
Zespół Porridge Radio powstał w 2015 roku, a więc w 2022 roku będzie obchodzić 7. rocznicę powstania.
Co inspiruje Porridge Radio do tworzenia?
Liderka zespołu zapytana o inspirację Porridge Radio odpowiedziała, że lista osób, na których się wzorowała i na którzy ją motywowali, jest bardzo długa. Z tego względu znalazła się ona w notatkach do płyty "Every Bad". To m.in. takie gwiazdy jak Deftones, Charli XCX czy Coldplay.

Fani lubią też

Zobacz też