Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmasunrise-festivalsun-festival

Zetha

Sprawdź wydarzenia
ZethaOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Zetha (a tak naprawdę Jakub Zdziech), jest urodzonym 31 grudnia 1995 roku kieleckim raperem, który wychował się na osiedlu noszącym nazwę Bocianek. Jego pseudonim, to po prostu skrót od nazwiska. Jest członkiem powstałego w 2011 roku składu o nazwie Viva LA Bragga (do którego należą także między innymi Kuban oraz Żabson), który łączy młode talenty z terenu Kielc oraz ich okolic. Od kilku lat prowadzi współpracę z Borixonem, jak i wydaje swoje przeboje w należącej do niego wytwórni NewBadLabel. Był również jednym spośród trzech członków składu pierwotnego kolektywu Chillwagon, utworzonego w 2018 w sierpniu przez Borixona. W roku 2015 zaliczył występ gościnny w piosence noszącej tytuł "Gameboy" Żabsona w czasie czwartej edycji Młodych Wilków Popkillera. Natomiast w roku 2019 był jednym z 12 uczestników pełnoprawnych siódmej edycji tejże akcji. Kuba nie pozostawał dłużny i postarał się o zaproszenie Mateusza do wspólnego utworu pod tytułem "Tak musiało być"

Kim właściwie jest Zetha?

Zetha jest jednym z najjaśniejszych punktów pośród cieszących się popularnością znajomych. Z łatwością potrafi łączyć rapowane zwrotki z chwytliwą melodią, nie stroniąc przy tym równocześnie od autotune'a. Wiele razy okazał się być bardziej charyzmatyczny, aniżeli reszta współtwórców jego utworów. Zetha w opinii recenzentów posiada wszystko to, co mieć powinien każdy z dobrych raperów. Dobrze składane ze sobą wersy, ucho do melodii, jak również bagaż doświadczeń, który sprawi, iż członek Chillwagonu będzie miał zawsze sporo do powiedzenia innym. Następne z jego singli, które nie pojawiły się w ostateczności na albumie, także potrafiły zachęcać do śledzenia ruchów tego kieleckiego rapera. W rozrachunku ostatecznym na "Bohaterach podwórek", zostały umieszczone trzy utwory opublikowane dosłownie chwilę przed premierą całego albumu, czyli "Nie bierz ze mnie przykładu", "Hołota" oraz tytułowa piosenka. "Szponty", "Johncik" czy "Wszystko albo nic" zostały dołączone do płyty stanowiącej tylko dodatek do preorderu.

Zetha – Bohaterowie Podwórek

Zetha bardzo dobrze czuje się w tematyce, która związana jest ściśle z marihuaną. Z jednej strony, to bardzo dobrze. "Johncik" (nie można niestety napisać o tejże płycie bez utworów spoza jej listy), łączy świetnie charyzmę Zethy z jointem z tytułu. Z drugiej jednak wieje trochę nudą. Na Bohaterach Podwórek tematyka marihuany pojawia się bardzo często. W czasie odsłuchiwania możemy odczuwać przemęczenie, słuchając następnego nawiązania do preferowanej najbardziej używki opisywanego artysty. Niemniej, trzeba zwrócić honor raperowi, który używa suszu (oraz twardszych substancji) nie tylko w rozrywkowym celu. W utworze noszącym tytuł "Nie bierz ze mnie przykładu", przestrzega on: "Miałem ziomków, co huśtali się dzięki tym proszkom, odpalali granat, odgryzając najpierw zawleczki". 

 

"Bohaterowie podwórek", to bardzo dobry album. Charyzmatyczne otwarcie tego albumu, sugeruje zdecydowanie, iż będzie to solidny materiał. Zetha stara się w nim bawić swoją barwą głosu, zmienia flow, pozostaje panem na własnym zamku. Mury mogą dopiero zacząć kruszeć przy utworze noszącym tytuł "Olsza", który według wielu recenzentów jest po prostu nudny do granic możliwości. Utwór "Ból" zbytnio nie zaskakuje, czasami wręcz potrafi zmęczyć monotonną narracją artysty. Kiedy do głosu dochodzi mający mniejszą charyzmę Kumpel, wówczas nie ma już zupełnie nic, co ratowałoby tenże singiel. Pomimo tego, Zetha posiada zdecydowanie co najmniej kilka utworów, których warto posłuchać. To, co chce za ich pomocą przekazać jest naprawdę głębokie i przepełnione treściami niosącymi odpowiednie przesłanie. Jak zostało to wspomniane już wyżej, Zetha jest dopiero początkującym raperem, zatem z pewnością będzie poszerzał swoje horyzonty i nie raz jeszcze nas zaskoczy.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Zetha: Skepta, Guzior, PRO8L3M, ERO, Malik Montana, Miszel, Białas, OIO, Reto, Janusz Walczuk, OKI, Kaz Bałagane, Przyłu, Sarius, Taco Hemingway, Kabe, Diho, O.S.T.R., Gibbs, Jan - rapowanie, CatchUp, Pawbeats, Tede, Qry, Dziarma, Borixon, Buszu, Trill Pem, Włodi, Smolasty, Otsochodzi, Avi x Louis Villain, Sokół, KęKę, Zdechły Osa, Kizo, Nypel, Słoń, Kalush Orchestra, Bonson, Sobel, Wac Toja, Paluch, Olszakumpel, Margaret, Oliwka Brazil, Pezet, White 2115, Żabson, The Game, Jacuś, Chillwagon, Kukon, Dwa Sławy, Kinny Zimmer, Gruby Mielzky,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie jest miejsce oraz data urodzenia Zetha?
Zetha urodził się w Kielcach 31 grudnia 1995 roku.
Na jakim osiedlu wychował się Zetha?
Zetha wychował się na osiedlu noszącym nazwę Bocianek.
Skąd się wziął pseudonim Jakuba Zdziecha?
Pseudonim Zetha jest skrótem od nazwiska tego artysty.
Kto poza Zetha należy do powstałego w roku 2011 składu Viva LA Bragga?
Do składu Viva LA Bragga poza Zetha, należą między innymi Kuban oraz Żabson.

Fani lubią też

Zobacz też