Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmadawid-podsiadlo
Home Artysta Catz 'N Dogz

Catz 'N Dogz

Catz 'N DogzOpisWydarzeniaCatz 'N Dogz - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Grzegorz (Greg) Demiańczuk oraz Wojciech (Vojtek) Tarańczuk tworzą niezwykły duet muzyczny znany pod nazwą Catz' N Dogz. Zajmujący się produkcją muzyki elektronicznej artyści, na rynku pojawili się już w 2003 roku, występując w szczecińskim radiu ABC. Początkowo nieprzepadających za sobą twórców połączyła wspólna pasja i miłość do muzyki, która trwa aż do teraz. Poza muzyką, w swoich utworach zawsze starają się przekazać pewne przesłanie. Podkreślają, że różnorodność, jedność oraz muzyka, która wyznacza ludziom jakiś cel, stanowią największe wyzwanie.

Catz' N Dogz- historia i twórczość

Pierwsze utwory muzyczne duet nagrywał pod szyldem 3 Channels. Ich muzyka wydawana była przez europejskie wytwórnie, tj. Trenton Records, Crosstown Rebals czy Trapez Ldt. Prawdziwą sławę zdobyli, przerabiając utwór Claude'a Von Stroke'a pt. Who's Afraid of Detroit. Właściciel dużych wytwórni płytowych, zachwycony nową wersją własnego utworu rozpoczął współpracę z polskim duetem. Od tej pory Grzegorz oraz Wojtek remiksowali utwory takich artystów, jak Kings Of Leon, Roisin Murphy, czy Robert Owens. Współpracowali też z Taco Hemingwayem.

 

Na przestrzeni lat, twórczość Catz' N Dogz bardzo się zmieniła. Pierwsze utwory artystów zdają się być o wiele bardziej surowe, niż obecne. Przodują w nich metaliczne, drapiące dźwięki przełamane wokalem, czy miękkimi dźwiękami syntezatora.  Do tej pory duetowi udało się wydać dwie płyty-"Stars of Zoo oraz Escape from Zoo. Utwory z pierwszej płyty stanowczo nawiązują do pierwszych utworów muzyków. W każdej kompozycji wyczuwalny jest wyraźny plemienny klimat. Mimo iż Grzegorz i Wojciech tworzą muzykę klubową, pierwsza płyta składa się głównie z piosenek, które co prawda nie mają ściśle określonego schematu, czy zwrotek, jednak posiadają pewną powtarzalną strukturę. Druga płyta w pełni oddaje już aktualny charakter duetu. To rytmiczny i taneczny house, nawiązujący do różnorodnej historii tego gatunku muzycznego. W kompozycjach drugiej płyty autorów znajdą się również utwory przypominające disco, r&b, czy soul. 

Catz' N Dogz- występy 

Polski duet muzyczny regularnie występuje w Polsce oraz w Niemczech. Szczególnie często pojawiają się w warszawskim 1500 oraz rozmaitych berlińskich klubach. Mieli jednak okazję także występować w Hiszpanii, Chorwacji, Brazylii, Izraelu, Japonii, Stanach Zjednoczonych, Rumunii, czy Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Od lat bilety na ich występy wyprzedają się bardzo szybko.  Polacy pojawili się w serii Boiler Room, czyli programie emitującym kameralne imprezy z różnych miejsc na całym świecie. Seria z Catz' N Dogz cieszy się ogromną popularnością i prowadzona jest w jednym celu- prezentowania muzyki artystów w internecie. Projekt rozpoczął się w 2010 roku, umożliwiając fanom muzyki elektronicznej darmowy dostęp poprzez YouTube oraz SoundCloud. Od tej pory przez platformę przewinęły się tysiące słuchaczy duetu. Catz' N Dogz wystąpią na festiwalu Audioriver 2022, który odbędzie się w Płocku.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Catz N Dogz: Jan - rapowanie, Young Leosia, Mind Against, Dua Lipa, Paula Temple, Iceage, Don Toliver, Years and Years, Âme b2b Dixon, Peach, Flohio, Len Faki, Robert Hood, Jehnny Beth, Kas-st, AGIM, I Hate Models, KennyHoopla, Aksamit, Glass Animals, Dr Rubinstein, WhoMadeWho, Royal Blood, LSDXOXO, Inhaler, Something Something, Cormac, Hot Since 82, Moses Sumney, Imagine Dragons, An On Bast, Yola, Jurek Przeździecki, Solomun, Pillow Queens, Stella Bossi, Gorgon City, Anfisa Letyago, Adam Beyer, TERR, Baasch, Destroyer, Måneskin, Twenty One Pilots, OIO, Ben Böhmer, Nicole Moudaber, Porridge Radio, Doja Cat, Monster, Sevdaliza, Seasick Steve, Lilly Palmer, Gunna, Taco Hemingway, Paco Osuna, Friction, BCee, Kasra, The Blaze, The Smile, Biffy Clyro, VTSS, Octo Octa, Sky Ferreira, Adriatique, DJ Holographic, Badbadnotgood, Jessie Ware, The Killers, Sylvan Esso, Clairo, Tove Lo, Manoid, Sampa The Great, Michael Kiwanuka, Megan Thee Stallion, Dawid Podsiadło, Sons Of Kemet, Alignment, Bicep, DJ Fresh, Roi Perez, Little Simz, The Chemical Brothers, Playboi Carti, Cigarettes After Sex, Harriet Jaxxon, Martin Garrix,

 

Wydarzenia

Catz 'N Dogz - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Catz 'N Dogz?

Miejscowości, w których Catz 'N Dogz wystąpi w najbliższym czasie: Zabrze, Łódź.

Gdzie najczęściej występujecie?
Catz' N Dogz: Dobrze czujemy się w Berlinie, czy na Ibizie. Ostatnio jednak coraz częściej wracamy na polski rynek. W końcu mamy tu mnóstwo wiernych fanów, którzy wracają na koncerty w przeróżnych miastach. Ponadto, warto zauważyć, że rynek muzyczny w Polsce jest na naprawdę wysokim poziomie. Kluby coraz częściej oferują dużą przestrzeń, genialne nagłośnienie i ciekawą selekcję muzyczną.
Jak tworzycie swoje albumy?
Catz' N dogz: Nasz ostatni album nosi nazwę momenty. Wcześniejszy wydany rok prędzej to przyjaźń. Zawsze staramy się dotykać tematów nam bliskich i ważnych. Tak, aby słuchacze poza fajnym brzmieniem wynieśli coś jeszcze. Motywy przewodnie albumów pojawiają się dość naturalnie, w końcu przyjaźń przewija się przez nasze życie osobiste i zawodowe od zawsze.
Jak to się stało, że jesteście chyba głównymi twórcami manifestu "music not genres"?
Catz' N Dogz: Wierzymy w różnorodność i zarazem jedność. A muzyka fajnie, żeby coś za sobą niosła. Przez ten manifest chcemy przekazać słuchaczom, że to oni odpowiedzialni są za swoje życie. Nikt więc nie ma prawa decydować, czego będziemy słuchali! Warto stworzyć swój punkt widzenia i zatrzymać się na moment, w tym wiecznie rozpędzonym świecie! A muzyka powinna łączyć,a nie dzielić.
Z jakimi twórcami chcielibyście współpracować w przyszłości?
Catz' N Dogz: Chcielibyśmy zrobić coś z Krzyśkiem Zalewskim! Coraz bardziej podoba nam się też twórczość PRO8L3M i Hani Reni. To chyba w nich byśmy celowali przy nowych utworach.

Fani lubią też

Zobacz też