Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Tomasz Sapryk

Tomasz Sapryk

Tomasz SaprykOpisWydarzeniaTomasz Sapryk - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Tomasz Sapryk to absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Na stałe związany jest z warszawskim Teatrem Syrena. Długo grał również w Teatrze Powszechnym i Teatrze Narodowym w Warszawie. Oprócz tego grywa w serialach telewizyjnych (głównie role drugoplanowe i epizodyczne). Znany jest przede wszystkim z seriali "Singielka" oraz "Ranczo". W Capitolu zobaczymy go w spektaklach "Goło i wesoło" oraz "Klatka dla ptaków".

Tomasz Sapryk współpracował także z teatrami Rampa, Ochoty, Bajka, na Woli im. Tadeusza Łomnickiego, Polonia, Komedia, Kamienica oraz ze Sceną SAM w Gdyni. Występował również w sztukach Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji. Bilety na wydarzenia z udziałem aktora dostępne są na stronie eBilet.pl.

Tomasz Sapryk – koncerty

Warszawskie teatry są głównymi miejscami, w których występuje na żywo Tomasz Sapryk. Spektakle z jego udziałem to "Wspaniałe życie", "Oni", "Ferdydurke", "Trzy siostry", "Psiunio", "Upiór w kuchni", "Goło i wesoło", "Tamta pani", "Plotka", "Czarownice z Salem", "Skazani na Shawshank", "Zbójcy", "Klatka dla ptaków", "Opowiadanie brazylijskie" czy "Frankenstein".

Aktorstwo nie jest jednak jedyną dziedziną sztuki, którą zajmuje się Tomasz Sapryk. Spektakle w reżyserii artysty można oglądać m.in. w Teatrze Kamienica. W ostatnim czasie Tomasz Sapryk zaprezentował publiczności sztukę "Kumulacja, czyli pieniądze to nie wszystko". Krytycy uznali ten spektakl za bardzo dobrze skonstruowany i pełen wysmakowanego dowcipu. Bilety na przedstawienie cieszyły się dużym zainteresowaniem.

W jakich sztukach występuje teraz Tomasz Sapryk? Spektakle 2023, w których można go oglądać, to komedie "Lekko nie będzie" i "Zacznijmy jeszcze raz". Pierwszy z nich opowiada o miłości, szukaniu szczęścia na przekór konwenansom i hipokryzji w ocenianiu innych. Drugi jest urzekającą historią o tym, że zawsze warto walczyć o kogoś, kto kocha nas z wzajemnością.

Najbliższe miesiące stwarzają także sporo okazji na to, by zobaczyć przedstawienie, które wyreżyserował Tomasz Sapryk. Spektakle 2023 przygotowane przez aktora i reżysera są prezentacją sztuki "Czarna Komedia". Przedstawienie opowiada o młodym rzeźbiarzu, który chce zrobić dobre wrażenie na koneserze sztuki oraz swoim przyszłym teściu. Niestety nagle dochodzi do awarii światła, co wywołuje lawinę niespodziewanych wydarzeń. Bilety na "Czarną komedię" można nabyć wygodnie na naszej stronie internetowej.

Wydarzenia

Tomasz Sapryk - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Tomasz Sapryk?

Miejscowości, w których Tomasz Sapryk wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Łódź, Wrocław, Poznań, Kielce, Olsztyn, Ciechanów.

Gdzie można poznać sztukę Tomasza Sapryka?
Występy Tomasza Sapryka można oglądać w Teatrze Kamienica, 6. Piętro, Capitol, Narodowym, Komedia i Syrena. W pierwszej z instytucji widzowie mają także szansę zobaczyć przedstawienia wyreżyserowane przez artystę.
Z czego znany jest Tomasz Sapryk?
Amatorzy teatru mogą zobaczyć Tomasza Sapryka w spektaklach komediowych i dramatach. Aktor znany jest jednak przede wszystkim z filmów "Sztuczki", "Dzień Świra" i "Poranek Kojota", "Wesele", "Wirus", "Lawstorant", "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" oraz seriali "Ranczo", "Leśniczówka", "Blondynka", "Korona królów", "Licencja na wychowanie", "Ja wam pokażę!", "Apetyt na miłość", "Czego się boją faceci, czyli seks w mniejszym mieście", "Singielka", "Pakt" i "Będzie dobrze, kochanie". Artysta zwykle występuje w niewielkich, choć charakterystycznych rolach i wyróżnia się wszechstronnością, dobrze prezentując się zarówno w kreacjach komediowych, jak i dramatycznych.
Kiedy zaczęła się kariera Tomasza Sapryka?
Kariera Tomasza Sapryka rozpoczęła się w 1990 roku. Aktor zadebiutował w roli Tybalta w spektaklu "Romeo i Julia" w reżyserii Andrzeja Wajdy.

Fani lubią też

Zobacz też