Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Jehnny Beth

Jehnny Beth

Sprawdź wydarzenia
Jehnny BethOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Jehnny Beth znana jest przede wszystkim jako post-punkowa i rockowa wokalistka pochodząca z Francji. Karierę rozpoczynała w zespole Savages, a teraz kontynuuje działalność solową. Okazuje się jednak, że artystka jest dużo bardziej wszechstronna. Poza tworzeniem muzyki zajmuje się także pisaniem książek, występuje w filmach oraz pracuje jako prezenterka telewizyjna i prowadzi własną wytwórnią płytową.

Historia Jehnny Beth

Jehnny Beth, a właściwie Camille Berthmoier, bo tak naprawdę nazywa się ta artystka, urodziła się 24 grudnia 1984 roku w Poitiers we Francji. Jest córką reżyserów teatralnych, dlatego już od najmłodszych lat była przygotowywana do kariery artystycznej. Rodzice chcieli jej pokazać wagę odpowiedniej edukacji. Z tego względu jako mała dziewczynka uczyła się gry na fortepianie i śpiewu od profesjonalnych instruktorów muzycznych. W młodym wieku pierwszy raz wystąpiła w spektaklu teatralnym w "Peer Gynt" Henrika Ibsena, gdzie otrzymała tytułową rolę, oraz zagrała recital fortepianowy. Te doświadczenia pozwoliły jej się obyć ze sceną i szerszą publicznością, co zaowocowało w dorosłym życiu.

 

Jehnny Beth, mając 20 lat, postanowiła przeprowadzić się do Londynu. Tam poznała Nicolasa Conge, z którym założyła duet John & Jehn. Razem wydali dwa albumy. Następnie stanęła na czele zespołu Savages, który dzięki płycie "Silence Yourself" zyskał ogromną popularność. To pozwoliło Jehnny Beth rozpocząć muzyczną karierę solową w 2015 roku.

 

Poza światem muzycznym Jehnny Beth świetnie radzi sobie także w aktorstwie. Zagrała m.in. główną rolę we francuskim kryminale "Through the Forest", a także występowała w horrorze "Sodium Babies". Ponadto napisała także książkę "C.A.L.M: 12 erotic short stories" opatrzoną licznymi zdjęciami autorstwa jej partnera Johnnego Hostile. Przedstawiła ją jako manifest erotyczny. W wywiadach wspomina, że ma już pomysł na kolejną publikację. Jehnny Beth prowadziła także swój własny program radiowy "Start Making Sense" oraz telewizyjny "Echoes with Jehnny Beth", w którym prowadziła dyskusje z muzykami i relacjonowała występy zespołów na żywo.

Jehnny Beth - dorobek muzyczny

Pierwszy album solowy Jehnny Beth wydała w 2020 roku i nosi on tytuł "To Love Is To Live". Kolejny powstał zaledwie rok później. Znalazło się na nim 7 utworów. Mowa o płycie "Our Vioce", z której możemy posłuchać takich kawałków jak:

 • "N.I.O.N.";
 • "Our Voice";
 • "Dreamy";
 • "Joy";
 • "Kindsaways";
 • "Destination Home";
 • "Wondero".

Jehnny Beth jest osobą cenioną w świecie muzyki i nie tylko. Chętnie nagrywa z nią wielu artystów. Jej fani cenią ją przede wszystkim za mocną barwę głosu, która wyróżnia się na tle innych muzyków. Nie boi się także nowych wyzwań. W wywiadach wspomina, że rozpoczęła karierę solową, ponieważ usłyszała, że to będzie coś ryzykownego. Poczuła wówczas ekscytację i stwierdziła, że chce właśnie to zrobić.

Z kim współpracuje Jehnny Beth?

W ramach zespołu John & Jehn artystka współpracowała z Nicolasem Conge. Następnie współtworzyła zespół Savages z Aysem Hassanem oraz Johnym Hostille. Każda z tych kooperacji okazała się sukcesem i przyniosła artystce sławę. Ponadto nagrywała także z takimi artystami jak:

 • Trentemøller - Jehnny Beth była wokalistką na dwóch jego singlach, które znalazły się na albumie "Fixion";
 • Julian Casablancas - duet wydał singiel "Boy/Girl";
 • Primal Scream - Jehnny Beth wykonała z artystą na żywo utwór „Some Velvet Morning”;
 • Tindersticks - Jehnny Beth nagrała wokal do singla artysty "The Waiting Room";
 • Ultra Mono - Jehnny Beth nagrała singiel "Ne Touche pas Moi" na płytę zespołu;
 • Bobby Gilleps - Jehnny Beth wydała album "Utopian Ashes" w duecie z artystą.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Jehnny Beth: AGIM, Aksamit, OIO, Imagine Dragons, Sons Of Kemet, The Smile, Dua Lipa, Martin Garrix, Tove Lo, Yola, The Chemical Brothers, Sky Ferreira, Gunna, Megan Thee Stallion, Paco Osuna, Taco Hemingway, Badbadnotgood, Stella Bossi, An On Bast, Destroyer, Jan - rapowanie, Doja Cat, Playboi Carti, Twenty One Pilots, Pillow Queens, The Killers, Years and Years, Anfisa Letyago, Manoid, Cigarettes After Sex, Iceage, Little Simz, Flohio, Jessie Ware, Porridge Radio, Moses Sumney, Royal Blood, Sampa The Great, Måneskin, Dawid Podsiadło, Inhaler, KennyHoopla, Clairo, VTSS, Adam Beyer, Glass Animals, Biffy Clyro, Catz N Dogz, Seasick Steve, Sylvan Esso, Michael Kiwanuka, Nicole Moudaber, Young Leosia, Lilly Palmer, Jurek Przeździecki, Don Toliver,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też