Sampa The Great

Sampa The Great

Sampa The Great to raperka pochodząca z Zambii, która mieszka i tworzy w Australii. Pomimo tego, że do tej pory wydała tylko jeden album studyjny, ma na swoim koncie liczne nagrody muzyczne. Wyróżnia ją łącznie hip-hopu z neo-soulem, który przyciąga na setki fanów na koncerty organizowane niemalże na całym świecie.

Historia Sampa The Great

Sampa The Great, a właściwie Sampa Tembo, bo tak naprawdę nazywa się ta artystka, urodziła się 9 sierpnia 1993 roku w Ndola, czyli jednym z największych miast w Zambii. Jej matka była tancerką, natomiast ojciec brokerem ubezpieczeniowym oraz okazjonalnie DJ-em. Sampa już od najmłodszych lat była związana z muzyką. Jako dziewczynka pobierała lekcje gry na fortepianie oraz uczęszczała na zajęcia ze śpiewu. Zaledwie w wieku dziewięciu lat rozpoczęła pisanie wierszy oraz tekstów piosenek.

 

Sampa The Great jako siedemnastolatka przeprowadziła się do San Francisco, aby studiować kierunek muzyczny na Academy of Art University, a następnie do Los Angeles. Po trzech latach znalazła się w Sydney, gdzie do 2018 roku pracowała i kończyła studia licencjackie z inżynierii dźwięku na SAE Institiute. W końcu osiadła w Melbourne w Australii, gdzie mieszka do dzisiaj. Okres, kiedy Sampa The Great postanowiła wyjechać z Zambii, był dla niej bardzo płodny artystycznie. To wtedy powstały jej pierwsze utwory, które dały podwaliny dalszej karierze.

 

Choć aktualnie Sampa The Great mieszka w Australii i przez wielu jest uznawana za australijską artystkę, to zawsze pamięta o swoich korzeniach. W wywiadach wspomina, że wychowanie w Zambii miało fundamentalne znaczenie dla muzyki, którą teraz tworzy. Gdyby nie to, jej twórczość byłaby zupełnie inna.

Występy i koncerty Sampa The Great

Sampa The Great koncertuje na całym świecie. Rozgrzewa publiczność swoimi występami w Australii, Ameryce, Europie oraz Afryce. Gra nie tylko solowe koncerty, ale także bierze udział w międzynarodowych festiwalach. Do tej pory mogliśmy ją oglądać na takich wydarzeniach jak m.in. Glastonbury Festival w Wielkiej Brytanii oraz Fairgrounds Festival i St. Jerome's Laneway Festival w Australii.

 

W 2022 roku Sampa The Great wystąpi także w Polsce. Ma zakontraktowany koncert na Open'er Festival 2022, który odbędzie się w dniach 29 czerwca - 2 lipca w Gdyni. Zarówno bilety na festiwal, jak i występ artystki, są jeszcze dostępne.

Sampa The Great - dorobek muzyczny

Sampa The Great do tej pory nagrała tylko jeden album studyjny. Jego wydanie miało miejsce 13 września 2019 roku, a krążek nosi tytuł "The Return". Znajduje się na nim 19 utworów i są to:

 • "Mwana";
 • "Freedom";
 • "Wake Up (Interlude)";
 • "Time's Up";
 • "Grass Is Greener";
 • "Dare To Fly";
 • "Any Day";
 • "OMG";
 • "Light It Up (Interlude)";
 • "Final Form";
 • "Heaven";
 • "Dimond In The Ruff";
 • "Leading Us Home";
 • "Summer";
 • "Brand New";
 • "Give Love (Interlude)";
 • "The Return";
 • "Don't Give Up";
 • "Made Us Better".

Płyta to mieszanka hip-hopu, soulu i jazzu. Sampa The Great w tekstach między wierszami pokazuje, jak to jest być czarnoskórą kobietą, która chce zaistnieć w świecie muzycznym. Artystka śpiewa o barierach i pokonywaniu granic. Album to swego rodzaju podróż wgłęb siebie, w którym przeplatają się utwory o bezsilności z tymi o niezachwianej pewności siebie.

 

Zarówno album studyjny, jak i cała twórczość Sampa The Great, jest bardzo dobrze przyjmowana przez środowisko muzyczne. Artystka była nominowana do wielu nagród. Otrzymała m.in. statuetkę ARIA Music Awards w kategorii "Najlepsza artystka" i "Najlepsze wydanie hip-hopowe", Music Victoria Awards w kategorii "Najlepszy album", "Najlepszy artysta solowy" i "Najlepsza piosenka" oraz National Live Music Awards w kategorii "Hip-hopowy występ roku na żywo".

Z kim współpracuje Sampa The Great?

Sampa The Great chętnie współpracuje z innymi artystami. Pojawiła się na wielu krążkach międzynarodowych artystów. W wyniku kolaboracji artystki powstały takie utwory jak m.in.:

 • "Second Heartbeat" - singiel jest efektem współpracy z Urthboy;
 • "For Good // F.U.B.U." - singiel jest efektem współpracy z Remi;
 • "Your Orbit" - singiel jest efektem współpracy z Eccą Vendal;
 • "Island Rose" - singiel jest efektem współpracy z Jonti;
 • "Take Care in Your Dreaming" - singiel jest efektem współpracy z The Avalanches, Trickym i Danzelem Curry.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Sampa The Great: AGIM, Aksamit, OIO, Imagine Dragons, Sons Of Kemet, The Smile, Dua Lipa, Martin Garrix, Tove Lo, Yola, The Chemical Brothers, Sky Ferreira, Gunna, Megan Thee Stallion, Paco Osuna, Taco Hemingway, Badbadnotgood, Stella Bossi, An On Bast, Destroyer, Jan - rapowanie, Doja Cat, Playboi Carti, Twenty One Pilots, Pillow Queens, The Killers, Years and Years, Anfisa Letyago, Manoid, Cigarettes After Sex, Iceage, Little Simz, Flohio, Jessie Ware, Porridge Radio, Moses Sumney, Royal Blood, Måneskin, Dawid Podsiadło, Inhaler, KennyHoopla, Clairo, VTSS, Adam Beyer, Glass Animals, Biffy Clyro, Catz N Dogz, Seasick Steve, Sylvan Esso, Michael Kiwanuka, Nicole Moudaber, Young Leosia, Lilly Palmer, Jurek Przeździecki, Don Toliver, Jehnny Beth,

 

Sampa The Great - Często zadawane pytania

 • Sampa Tembo.
 • Sampa The Great urodziła się 9 sierpnia 1993 roku, a więc w 2022 roku skończy 29 lat.
 • Moses Sumney urodziła się w Ndoli, czyli jednym z największych miast w Zambii.
 • Najnowsza i jedyna płyta Sampa The Great nosi tytuł "The Return" i powstała w 2019 roku.
 • Sampa The Great współpracuje z wieloma cenionymi artystami, m.in. Urthboy, Remi, Eccą Vendal, Jonti, The Avalanches, Trickym i Danzelem Curry.
 • Twórczość Sampa The Great jest mocno przesiąknięta wspomnieniami. Na jej muzykę ogromny wpływ ma wychowanie w Zambii w afrykańskiej kulturze.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Sampa The Great
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/